[ szmetal @ 10.09.2004. 13:39 ] @
Pozdrav!

Interesuju me realne razlike izmedju programa Orion i Cubase... nisam jos probao da instaliram Cubase ali moram da priznam da sa Orionom nisam zadovoljan. Cesto blokira, i ne znam da li je do loshe mashine [512mb+1700XP za sada] ali prilicno i cepka, dok losh zvuk pripisujem loshoj muzickoj kartici...

neki savet mozda neko ?

10x
[ vindic8or @ 10.09.2004. 20:34 ] @
programi uopste nisu u istoj kategoriji, tako da "realnih razlika" ima i u sustini i na povrsini :) na tu masinu probaj da instaliras cubase sx 1.06, radice beze problema (bices mnogo zadovoljniji, garantujem:), ali gledaj da zamenis procesor za neki brzi intel. nisi naveo koju zvucnu imas, ali pretpostavljam da je live ili audigy, probaj sa kx project asio drajverima, setuj vece vrednosti za latenciju (buffer) da bi izbegao pucanje i seckanje zvuka. ako planiras da menjas i zvucnu (trebalo bi), preporuka je m-audio audiophile 2496, cena je pala ispod $100. uz sx, bi trebalo da nabavis i neku knjigu ili da dobro procitas gettin started i operation manual, posto je dosta kompleksniji od oriona (logicno jer je u profi klasi, dok je orion home entertainment).
[ szmetal @ 12.09.2004. 19:31 ] @
thnx

inace zvucna mi je mnogo gora nego sto mislis i kasnjenja bas ima... tek sada planiram da uzmem audigy 2... ali ako vec dajem taj novac onda za koji euro vishe mogu i da uzmem m-audio audiophile 2496 iako zaista nisam cuo za tu karticu :) a i procesor je u planu da se nabavi...

sto se tiche korishcenja, naravno da planiram da procitam ono sto stize uz program jer tako se najbolje i pocinje sa novim programom... kod drugaram sam i knjigu nashao samo je oni nisu ni otvorili tako da cu i nju posuditi :)
[ impaque @ 14.09.2004. 13:19 ] @
Audigy uopšte nije toliko dobra karta. Pogledaj na netu recenzije pravih audiofila...