[ Sasa Popovic @ 10.09.2004. 15:34 ] @
Pozdrav svima,

Trenutno radim na aplikaciji za Series60 (konkretno Nokia 6600) koja bi trebalo da radi razmenu podataka preko "Data Call".
Kada moja aplikacija treba da prihvati dolazeci "data call", nemam nikakvih problema odnosno, uspesno odgovaram na poziv, saljem i primam podatke i uspesno prekidam vezu nakon sto koristnik zeli da izadje iz aplikacije.

U situacija kada sa Nokia 6600 pozivam, poziv ne mogu da uspostavim koriscenjem ETel API pa ovo moram da radim koriscenjem AT komandi. Nakon sto uspostavim poziv, mogu da razmenjujem podatke sa drugim uredjajem ali problem nastaje kada pokusam da prekinem vezu. Vezu ne mogu da prekinem koriscenjem ETel API zbog toga sto nemam "ownership" nad pozivom pa sam probao da i to uradim koriscenjem AT komandi. Nakon sto posaljem i "+++" i zatim "ATH", nista se ne desava i poziv i dalje ostaje aktivan.

Pokusao sam ovo da uradim i direktnim slanjem "+++" i "ATH" iz HyperTerminal-a na modem Nokia 6600 ali opet bez rezultata.

Nemogucnost uspostavljanja "data call" je "known bug" za Nokia 6600 ali sam licno testirao aplikaciju CoMobi koja moze da odradi sve ovo.

Da li je neko imao iskustva sa "data call" u Series60?

Da li bi mozda neko, ko ima ovaj model telefona, mogao da proba da prekine data call koriscenjem AT komandi pa da mi javi sta se desava (pomisljam da je mozda problem u modemu mog telefona)?

Hvala unapred,
Sasa
[ Skaarj @ 10.09.2004. 17:39 ] @
Koji firmware imas?

Moras znati da to da li aplikacija uspesno radi ponekad zavisi od verzije softvera (narocito tacno za J2me aplikacije).

Enivejz, moj firmware je 5.27.0 tako da ukoliko tvoj nije isti mozemo pokusati (naravno ako mi objasnis kako da testiram :)

[ chupcko @ 10.09.2004. 21:28 ] @
A da pokusas sledece, sacekas jednu sekundu, pa +++ pa sacekas jednu sekundu
i onda kucas ATH0.
[ Sasa Popovic @ 14.09.2004. 15:13 ] @
Hvala vam na ponudjenoj pomoci,

Uspeo sam da resim problem.

Na mojoj nokiji je po "default"-u bila postavljena vrednost "escape guard time"-a na 5 sekundi. Iscitao sam podesavanja iz CommsDb i nasao da se ova vrednost nalazi u registru S12 pa sam pri inicijalizaciji poziva postavio vrednost ovog registra na 1 sekundu.

Sada nakon slanja "+++" komande, sacekam 1 sekundu i onda posaljem "ATH" komandu.

Hvala svima u svakom slucaju!
[ chupcko @ 14.09.2004. 15:36 ] @
Eto lepo je kada smo uspeli da pomognemo coveku u nevolji :).