[ mrkidivx @ 10.09.2004. 18:26 ] @
E ovi iz SBB-a (ili bar Niška ispostava) me baš zbunjuju.U jul-avgustovskom izdanju njihovog časopisa Kablovizor govore da je između ostalih gradova i u Nišu pušten u rad njihov kablovski internet i navode delove grada gde je to moguće.Pošto je nemoguće dobiti više informacija preko telefona (koji je non stop zauzet) skoknem do njih, kad ono lik koji radi tamo mi kaže da to još nije zaživelo i da će tek za koji mesec eksperimentalno u jednom delu grada pustiti internet???
Ima li nekog iz Niša ko je malo više upućen u ovo ili je ovaj tip "neobavešten"?
[ Dukidule @ 16.09.2004. 20:54 ] @
Meni u poslednjih godinu dana govore da ce biti za mesec dana. Neozbiljno, bas...
[ fege @ 18.09.2004. 15:19 ] @
Ja sam ih zvao nedelju dana posto sam dobio kablovizor (jul-avgust).
Tada mi je receno da ce kablovski internet poceti sa radom krajem avgusta.
Pored toga mi je receno da su preuzeli POGLED i da im je prevezivanje korisnika
POGLED-a prioritet i da su zbog toga prekinuli rad na kablovskom internetu.
Ko zna kada ce uvesti kablovski internet u Nis.
[ Dukidule @ 19.09.2004. 15:55 ] @
Kad sam zadnji put bio (pre jedno dve nedelje) rekli su mi da vec radi internet, a kada sam rek'o iz kog sam dela grada, rekli su mi da tamo jos nisu postavili kablove. Znaci, po njihovom vec postoji internet u Nisu, al' ne znam gde
[ juzznjak @ 20.09.2004. 09:52 ] @
kad sam prvi put zvao receno mi je da ce biti za 2-3 nedelje, kad sam drugi put zvao receno je za mesec dana, kada sam treci put zvao receno mije za otprilike 2 meseca... prostim utvrdjivanjem zakonitosti zakljucujemo da sto vise zovemo to ce internet sporije doci! A i to zvanje.... kada se dobije posle sto pokusaja, evo juce nestala TV na 3 sata (bas kada ocekujem da Chelsea konacno da gol.. smotanci) i nikakv dezurni telefon nista... zamisli da radis nesto jako bitno pa ti jos treba support? ma.... mozda mi nismo ni za bolji inernet od DialUP-a... nego ja ni telefono nemam u tome je problem :))
[ blablablabla @ 20.09.2004. 21:22 ] @
Ovo je mozda maloo off topic ali nadam se da nema veze (radi se o Nisu ponovo)


Jedan moj drug je dobio wireless internet i odusevljen je brzinom !!!! interesuje me da li je zaista neophodna OPTICKA vidljivost sa antenom provajdera ili su to samo price!

hvala
[ mrkidivx @ 21.09.2004. 10:13 ] @
Poželjno je.

juzznjak očigledno ćemo dočekati taj internet kad budu počeli da naseljavaju Mars!
[ Nikola Denić @ 21.09.2004. 14:13 ] @
Citat:
blablablabla: Ovo je mozda maloo off topic ali nadam se da nema veze (radi se o Nisu ponovo)


Jedan moj drug je dobio wireless internet i odusevljen je brzinom !!!! interesuje me da li je zaista neophodna OPTICKA vidljivost sa antenom provajdera ili su to samo price!

hvala


Pa osim ako si u zoni od svajcarije do mekdonalca gde je od skoro postavljen hot spot moraces da imas opticku vidiljvost za maksimalne rezultate ... posalji mi icq/mail/pp pa cu da ti kazem koja je najbolja solucija ...
[ autarh @ 21.09.2004. 16:11 ] @
.
Citat:
juzznjak: kad sam prvi put zvao receno mi je da ce biti za 2-3 nedelje, kad sam drugi put zvao receno je za mesec dana, kada sam treci put zvao receno mije za otprilike 2 meseca...



koliko sam ja uspeo da iskopam u firmi, problem je sa korisnickim servisom za KTV koji je vazda prebukiran pozivima onih koji su presli sa Pogleda na SBB. mojne se zamarate sa njima, vec saljite mail direktno na [email protected], napisi tacnu adresu (mora i kucni broj) i telefon za kontakt i neko iz internet ekipe ce u istom danu da ti javi kad ce da bidne instalacija. imas i formu za kontakt sa http://ni.sbb.co.yu pa mozes i to
[ juzznjak @ 23.09.2004. 01:07 ] @
@autarh:
ovaj poddomen je potpuno isti kao i sbb.co.yu, verovatno planiraju da tek prave regionalnu verziju. Ma slao sam i mail, kao da sam dobio autoreply... ma nema veze, tako je kako je, kad nema bolje, samo se plasim da nece ni biti sto se tice kablovskog neta, velika riba je pojela sve sardine :(

@Nikola Denic
ja trenutno koristim medianis wireless (vrlo je dobar za sada i vrlo je skup za sada), lokacija mi je obala Nisave - Djacko Ostrvo, jel hvata antena sa caira do mene?
[ bukovski @ 23.09.2004. 01:19 ] @
eh nema od kablovskog jos nista ali bice tako kazu ja ih zvao jos u januaru i oni rekli za mesec dva. A sto se wirelesa tice ja sam u pobedinoj 2 preko puta meka ali okruzen zgradama prvenstveno gorcom tako da od mog bezicnog nema nista a ni od kablovskog a modemska brzina mi je pazi sad 28000 maksimalno ako imam srece centrala ostala od nemaca pocinje na 40
[ Nikola Denić @ 23.09.2004. 14:11 ] @
Citat:
@Nikola Denic
ja trenutno koristim medianis wireless (vrlo je dobar za sada i vrlo je skup za sada), lokacija mi je obala Nisave - Djacko Ostrvo, jel hvata antena sa caira do mene?


A da nisi slucajno na nininetu ,ovako .....imamo tu AP gore na kovanluku ,mozda hvatas i onaj na radiju nis ...ne znam morao bi da se istestira signal ...

Ovde ti je mapa mada sad imamo tu jos neke AP koje nisu na mapi.
http://www.my-its.net/mapa_pokrivenosti.php

a ako si zainteresovan za cene ,idi na
http://www.my-its.net/cenovnik.php

btw : niko,ali i slovima niko ... nema takvu uslugu u Nishu ... i kvalitet mreze ...

Have fun ... mozda i dodjes u nasu wi fi familiju ;)


p.s. ako nadjes signal ... imas 3 dana test naloga ...da vidis kako je ;)
[ Nikola Denić @ 23.09.2004. 14:15 ] @
Citat:
eh nema od kablovskog jos nista ali bice tako kazu ja ih zvao jos u januaru i oni rekli za mesec dva. A sto se wirelesa tice ja sam u pobedinoj 2 preko puta meka ali okruzen zgradama prvenstveno gorcom tako da od mog bezicnog nema nista a ni od kablovskog a modemska brzina mi je pazi sad 28000 maksimalno ako imam srece centrala ostala od nemaca pocinje na 40



Verovao ili ne imas srece ... .

ti se nalazis u hotspot tako da imas net ... ako ne vidis svajcariju za cist cignal ,onda imas hotspot ... ako ne to .. uskoro ce da proradi Ambasador .. tako da ...

[ mrkidivx @ 23.09.2004. 17:07 ] @
Ovo je jako zanimljivo, samo šteta što 64k nije malo jeftiniji.
Uzgred kakav je protok jel blizu 64 ili je znatno manji?
[ juzznjak @ 24.09.2004. 09:50 ] @
Citat:
btw : niko,ali i slovima niko ... nema takvu uslugu u Nishu ... i kvalitet mreze ...


ok, da li to znaci da je flat = flat, tj. 64Kbps stvarno to, a ne da zavisim od broja rasplozenih korisnika (nikako u zemlji Srbiji da se definise flat ?!?).
[ Nikola Denić @ 24.09.2004. 11:31 ] @
To znaci da ce da ti download varati izmedju 7 k i 8 k ;)

Naravno za fajlove preko 100 kb ..ili kako vec .. dok se ne pokrene skripta za shaping ;)

Anyway radi odlicno ...a jos koji dan jos bolje ...

FLAT je FLAT i nema sta tu da se prica ;)
[ Milos Stojanovic @ 27.09.2004. 00:39 ] @
Citat:
Nikola Denić: btw : niko,ali i slovima niko ... nema takvu uslugu u Nishu ... i kvalitet mreze ...


Osim NiWiFija :)
[ Dukidule @ 30.09.2004. 13:01 ] @
Ma skrenuli ste s teme...pisite i pljujte po SBB-u, mozda neko od njihovih cita ovo. Mislim, nije fer, nek kazu bice za 2 godine i OK. Ovako se uzalud nadam
[ autarh @ 01.10.2004. 01:33 ] @
Citat:
Dukidule: Ma skrenuli ste s teme...pisite i pljujte po SBB-u, mozda neko od njihovih cita ovo. Mislim, nije fer, nek kazu bice za 2 godine i OK. Ovako se uzalud nadam


sta ti kazu ovi sa [email protected]? obicno kazu tajming kada moze (mesec, dva, sest) ako kod tebe nije moguce. evo pitao sam ove moje, kazu da su juce sredili deo oko Meka.
[ Dukidule @ 01.10.2004. 08:40 ] @
Zadnji put sam ostavio adresu i telefon, pošto kao vode evidenciju koliko se ljudi interesuje za kablovski internet. Rekli su mi da će da mi jave čim razvuku kablove do mog kraja grada (ul. pariske komune, btw.), a to će biti za nekoliko dana, najviše nedelju. To je bilo pre mesec dana. Možda je problem to što sam ja bio na POGLED-u, mada sam ih ja pre više od godinu dana pitao da li mogu da se prebacim na SBB, jer oni imaju taj famozni kablovski internet. Oni su mi rekli da nije nikakav problem, da je samo prebacivanje besplatno i da zaista IMAJU u ponudi kablovski internet koji je tada, navodno, funkcionisao samo u onim zgradama preko puta zone 2 (bar sam ja tako razumeo). Nije mi jasno zašto ne kažu konkretno, imamo problema sa tim i tim, biće kad bude. Ovako me podsećaju na automehaničare...
[ autarh @ 01.10.2004. 10:55 ] @
Citat:
Dukidule: Zadnji put sam ostavio adresu i telefon, pošto kao vode evidenciju koliko se ljudi interesuje za kablovski internet. Rekli su mi da će da mi jave čim razvuku kablove do mog kraja grada (ul. pariske komune, btw.), a to će biti za nekoliko dana, najviše nedelju. To je bilo pre mesec dana. Možda je problem to što sam ja bio na POGLED-u, mada sam ih ja pre više od godinu dana pitao da li mogu da se prebacim na SBB, jer oni imaju taj famozni kablovski internet. Oni su mi rekli da nije nikakav problem, da je samo prebacivanje besplatno i da zaista IMAJU u ponudi kablovski internet koji je tada, navodno, funkcionisao samo u onim zgradama preko puta zone 2 (bar sam ja tako razumeo). Nije mi jasno zašto ne kažu konkretno, imamo problema sa tim i tim, biće kad bude. Ovako me podsećaju na automehaničare...


evo ti info iz druge ruke. pitanje je gde si u ulici, jer ce jedna polovina biti umerena za 2-3 nedelje, kako kaze administrator iz Nisa, a druga polovina zahteva rekonstrukciju i za to im treba jos jedno 5 dana.

e sad, to pre godinu dana ti je neko lupio. ono sto ja znam, plan od odavno je da nis proradi u junu ove godine. onda je malo odugovlacio telekom sa linkom, pa frka sa asimilacijom pogleda, u svakom slucaju prvi korisnici su poceli da se kace krajem avgusta. pisi ti brajko na lokalni support i eto ti neta krajem meseca.
[ mr_bungle @ 01.10.2004. 11:34 ] @
de ste bre komsije ??

kako do sada nisam video ovu temu nije mi jasno...elem:
ja sam bio pre 2 nedelje u SBB i ista prica kao i vasa, samo jedan lik je bio tamo izgleda fin neki momak i rece mi da sledece "iskreno receno mogucnost da te povezemo moze da bude vec sutra a mozda i za nedelju ili mesec dana a cak i pred kraj nove godine". A jos mi je rekao da "prilikom projektovanja mreze SBB nije cak ni uzeo ozbiljno u obzir Internet tako da ima problema ali ipak radi i funkcionise". A gde ? Koliko ja znam nigde u Nisu. Ja sam kod Bata Baneta. Ja ne verujem da ce to skoro. Isto je i pominjano da zbog integracije pogledovih korisnika su malo pomereni neki planovi... To je to.
Ja trenutno idem preko SkyDSL satelita i placam 35e mesecno za unlimit tj. sad se to zove premium paket. Ali telefon me kolje jer uglavnom jurim p2p, torrent tj dl mp3 muzike pa bi zato kabl bio spas jer dzaba satelit kad vuces fajl od nekog koji ti daje 5 kila u sekundi. sa tanjirom nocu imam ponekad i 1MB/sec, 500 kB/sec uglavnom 200 kB/sec i dl sa servera ide veoma lepo dok preko dana nema veze ide sve oko 60ak kB/sec. Iako kabl nece biti toliko brz kao satelit umirem od srece kad pomislim da nema telefona vise jer imam problema u mojoj zgradi sa vezom nekad nemam telefon i po 14 dana!
pozdrav
[ Dukidule @ 01.10.2004. 12:27 ] @
Citat:
autarh: evo ti info iz druge ruke. pitanje je gde si u ulici, jer ce jedna polovina biti umerena za 2-3 nedelje, kako kaze administrator iz Nisa, a druga polovina zahteva rekonstrukciju i za to im treba jos jedno 5 dana.

e sad, to pre godinu dana ti je neko lupio. ono sto ja znam, plan od odavno je da nis proradi u junu ove godine. onda je malo odugovlacio telekom sa linkom, pa frka sa asimilacijom pogleda, u svakom slucaju prvi korisnici su poceli da se kace krajem avgusta. pisi ti brajko na lokalni support i eto ti neta krajem meseca.


Ajde da vidimo i to, mada se plašim da će i za 2-3 nedelje da bude za 2-3 nedelje

Citat:
mr_bungle: de ste bre komsije ??

kako do sada nisam video ovu temu nije mi jasno...elem:
ja sam bio pre 2 nedelje u SBB i ista prica kao i vasa, samo jedan lik je bio tamo izgleda fin neki momak i rece mi da sledece "iskreno receno mogucnost da te povezemo moze da bude vec sutra a mozda i za nedelju ili mesec dana a cak i pred kraj nove godine". A jos mi je rekao da "prilikom projektovanja mreze SBB nije cak ni uzeo ozbiljno u obzir Internet tako da ima problema ali ipak radi i funkcionise". A gde ? Koliko ja znam nigde u Nisu. Ja sam kod Bata Baneta. Ja ne verujem da ce to skoro. Isto je i pominjano da zbog integracije pogledovih korisnika su malo pomereni neki planovi... To je to.
Ja trenutno idem preko SkyDSL satelita i placam 35e mesecno za unlimit tj. sad se to zove premium paket. Ali telefon me kolje jer uglavnom jurim p2p, torrent tj dl mp3 muzike pa bi zato kabl bio spas jer dzaba satelit kad vuces fajl od nekog koji ti daje 5 kila u sekundi. sa tanjirom nocu imam ponekad i 1MB/sec, 500 kB/sec uglavnom 200 kB/sec i dl sa servera ide veoma lepo dok preko dana nema veze ide sve oko 60ak kB/sec. Iako kabl nece biti toliko brz kao satelit umirem od srece kad pomislim da nema telefona vise jer imam problema u mojoj zgradi sa vezom nekad nemam telefon i po 14 dana!
pozdrav


hebote, ljudi se ubiše od downloada, a meni treba 20min za jednu smrdljivu mp3 pesmu. Nego, komšija, ima li divx-ova na mreži, i kakav je izbor?
[ Milos Stojanovic @ 02.10.2004. 14:45 ] @
Citat:
mr_bungle:
Iako kabl nece biti toliko brz kao satelit umirem od srece kad pomislim da nema telefona vise jer imam problema u mojoj zgradi sa vezom nekad nemam telefon i po 14 dana!
pozdrav

Ma mani se ti kabla, neće to skoro, bolje se zakači na wireless (jel neko reko NiWiFi? ;)
[ mr_bungle @ 03.10.2004. 10:21 ] @
jes, pa da placam wireless za upload a satelit za download i da
zaradjujem samo za internet...nije mi wireless privlacan kao totalno
resenje jer je jos SKUP za ono sto nudi !

--
Neboysh@

Ko rano rani, burekom se hrani !
----------------------------------
http://www.geocities.com/neboysh/
[ Milos Stojanovic @ 04.10.2004. 02:06 ] @
hmmm.. ako ti treba samo za upload mozes da uzmes neki najjeftiniji paket, a mozda i ako se zakacis na NiWiFi da organizujemo neki internet za sve, gde bi tvoj upload bio zanemarljivo mali...
[ mrkidivx @ 10.10.2004. 15:51 ] @
Hmmm, izgleda da se stvari ipak kreću sad su počeli i da na svom info kanalu vrte za internet, ko zna možda uskoro...
[ bukovski @ 11.10.2004. 15:39 ] @
ma lazu ja ih zovem non-stop i kazu za neki dan bas sad radimo ulicu pored vas. i tf. ma do nove godine nema nista od toga ahhhh
[ JovanT @ 13.10.2004. 21:30 ] @
Ma ja sam im pre 5 dana poslao mail na [email protected] i oni su mi odmah u ponedeljak poslali sledeću poruku:

Citat:
Postovani,
Hvala Vam na interesovanju za nase Internet usluge.

Da bi se obezbedio kablovski Internet neophodno je da postoji opticka
infrastruktura koja se tek razvija u Vasem delu gradu. Prema dinamici
radova, ne ocekujemo da ce biti zavrsena do kraja godine, tako da ove usluge
mozete ocekivati za otprilike godinu dana.

Srdacan pozdrav,
SBB Internet team


Ja se nalazim u Knjaževačkoj ulici (kod škole Rodoljub Čolaković) u Durlanu i bio sam korisnik Pogleda.

Stvarno mi nije jasno kako to zašto imaju toliko frke oko korisnika sa Pogleda. Znam da je kod mene došao jedan čovak i pitao da li hoću da zasnujem korisnički ugovor sa njima, lepo sve to ispisao i gotova priča. Sad ne znam koliko su imali poslova sa tehničke strane.

I još da vas pitam da li neko od vas zna:
- kakva to infrastrukturu treba da postoji da bi kablovski net bio moguć? Rekli su da im treba godinu dana da sve to završe.
- u kojim delovima grada internet funkcioniše
- da li planiraju da puštaju prenose CS i Warcraft mečeva kao što odavno rade na bg info kanalu
- kada će da proradi njihova regionalna stranica?
[ Dukidule @ 15.10.2004. 18:27 ] @
Pa, jel se neko prikačio na niški SBB već? Da čujemo iskustva
[ mrkidivx @ 15.10.2004. 19:12 ] @
Pa možda i jeste, samo nije ES-ovac (na žalost).
[ Marinković @ 15.10.2004. 21:43 ] @
Što se SBB-a u Nisu tiče informacija koju su meni danas dali je sledeća:"Za sada u Nišu je pokrivena samo Voždova ulica i deo iza Zone 2 (i to isključivo stambene zgrade".Ostatak grada najverovatnije tek za par meseci (što znajući nijh verovatno pre znači par godina).I ovo što su za sada pustili je probno i čekaju da vide koliko je interesovanje.I zato ljudi ako ste zainteresovani zovite ih,penjite im se na glavu,pa možda i požure malo.
[ Dukidule @ 16.10.2004. 11:55 ] @
Citat:
Marinković: Što se SBB-a u Nisu tiče informacija koju su meni danas dali je sledeća:"Za sada u Nišu je pokrivena samo Voždova ulica i deo iza Zone 2 (i to isključivo stambene zgrade".Ostatak grada najverovatnije tek za par meseci (što znajući nijh verovatno pre znači par godina).I ovo što su za sada pustili je probno i čekaju da vide koliko je interesovanje.I zato ljudi ako ste zainteresovani zovite ih,penjite im se na glavu,pa možda i požure malo.


Ako oni kažu za par meseci, onda stvarno od toga nema ništa za narednih nekoliko godina. Ja konačno odustajem od SBB-a, nepopravljivi su lažovi i neću da se petljam s takvima
[ Milos Stojanovic @ 16.10.2004. 12:14 ] @
Morate biti vrlo dosadni kada je u pitanju SBB.
Evo mog ličnog iskustva ovde u BGu: Dakle zovem ja njih i pitam prvo da li uopšte postoji SBB kablovska u mojoj zgradi, i oni kažu da bi morali da pošalju ekipu da proveri da li kabla ima (!?). Ja kažem: ok, onda pošaljite ekipu. A oni onda: poslaćemo u roku od par dana. Posle 5 dana, pošto niko nije došao, ja ih zovem i pitam zašto niko nije došao, a oni su bili u fazonu: ma doćiće, samo opušteno. Ja ih onda zovem sutra i pitam isto pitanje, i onda je operater jednostavno proverio na kompu i ustanovio da ima SBB kabl u mojoj zgradi. Onda sam pitao da li ima uslova za internet, i onda on krene da priča kako za to mora da dođe neko da izmeri signal... Pošto niko nije došao nakon 4-5 dana, ja ih pozovem i slažem kako su bili i rekli da ima signal, i kako samo čekam da donesu modem. Sutra se pojavio čovek iz SBBa i povezao mi modem za 15 min. :)
[ Dukidule @ 19.10.2004. 13:01 ] @
Evo ja sam ih zvao danas i rekli su mi da će u moj kraj da uvode internet tek posle nove godine. Strah me je bilo da ih pitam KOJE nove godine
[ fege @ 20.10.2004. 14:34 ] @
Ja zivim u blizini Sojke.
Na moje pitanje kada, odgovorili su mi sa:
U toku je rekonstrukcija dela mreze na kome se nalazite, po cijem zavrsetku
ce biti moguce pustiti i uslugu Interneta preko kablovskog modema. U ovom
momentu ne mozemo Vam precizno reci kada ce ona biti zavrsena, ali se
ocekuje u narednih 3-6 meseca.

U kom delu grada zivis?
[ fege @ 20.10.2004. 14:35 ] @
Ja zivim u blizini Sojke.
Na moje pitanje kada, odgovorili su mi sa:
U toku je rekonstrukcija dela mreze na kome se nalazite, po cijem zavrsetku
ce biti moguce pustiti i uslugu Interneta preko kablovskog modema. U ovom
momentu ne mozemo Vam precizno reci kada ce ona biti zavrsena, ali se
ocekuje u narednih 3-6 meseca.

U kom delu grada zivis?
Citat:
Dukidule: Evo ja sam ih zvao danas i rekli su mi da će u moj kraj da uvode internet tek posle nove godine. Strah me je bilo da ih pitam KOJE nove godine
[ Dukidule @ 20.10.2004. 19:11 ] @
Ja sam u ul. P. Komune (na bulevaru, od pijace ka Nišavi)

Ovo je klasičan slučaj lažnog reklamiranja. Prvo dele flajere (sredina 2003) sa reklamom za brz internet korisnicima Pogleda da bi se isti prebacili na SBB, a sada kada se Pogled priključio SBB-u, onda od interneta ništa, tj za dve nedelje - svake nedelje. Da sam se samoinicijativno prebacio na SBB, sad bi ih tužio (ma ne bih, znam da je ovo Srbija)

Nego, nema ga autarh, da vidimo šta on ima da kaže o svojim nestašnim kolegama iz Niša...
[ bukovski @ 20.10.2004. 19:51 ] @
evo da napisem i ja nesto pozitivno. Danas me zove neko na mob vidim sakriven broj reko aj da se javim kad ono dobar dan gospodine.... u nasoj bazi podataka postoji vas telefon i tog i tog dana ste bili zainteresovani .... ja kazem jesam i dalje . E sad pitam a kada ce doci decko da mi donese kabl modem a on pa u toj zgradi postoji stara analogna mreza (iako postavljena pre 11 meseci) pa ce je ubrzo promeniti u dvosmernu digitalnu. E ja pitam kad a on meni kaze pocinjemo sa radom i zamenom kablova splitera i ostalog od ponedeljka. Kad zavrse poslace decka kod mene sto nebi trebalo biti duze od nedelju dana znaci do 1. novembra. HEHE evo sav hepi pisem ovo u iscekivanju cabl neta ( mada sam tenutno zadovoljan i sa gprs-om bar je dz). Eto kad mi uvedu javljam inace ja sam u obrenovicevoj ( pobede ) na pocetku preko puta meka iznad adidas shopa.
[ juzznjak @ 26.10.2004. 09:23 ] @
kada se pljuje Telekom treba se setiti ove teme, i napraviti razliku izmedju monopoliste starog kova i novokomponovanog monopoliste. Mislim da ce ovo biti prvi put da bi izabrao Telekom... a zapravo bi trebao PTT, nevidjenog konkurenta na polju KDS-a. Nego verovatno imaju previse neresenih samoupravnih pitanja...

Licno mislim (ma sta mislim, siguran sam) da jednostavo im se nigde ne zuri, kako pazare, tako i grade (pored silnog novca dobijenog za investicije!), a i sto bi, i da ih pljuje i fali neko i sami znaju da bi im pazari bili takvi kakvi jesu.

Najzdravije za sve bi bilo da im se kako-tako pokaze i da pokaze da postoji alternativa, tamo gde SBB nije poharao.

Nego gledajte wireless resenja sve vise, a i cena je sada skoro identicna. Sigurno se ne ceka 3-6 meseci (godina).
[ mrkidivx @ 03.11.2004. 14:02 ] @
Pa jel neko već kušao (ili bar čuo da neko koristi) Niški SBB kablovski internet.Bila prezentacija pre neki dan gde su predstavljali usluge PAY tv paketa i interneta.

Uzgred, kod mene jedina novost što sam konačno prebačen na digitalnu telefonsku centralu, ona što počinje sa 2.

Bar dok ne dođe kablovski mogu najzad da koristim SMIN i druge FLAT provajdere (verat, beotel itd)
[ bukovski @ 03.11.2004. 15:17 ] @
ma eto mene zvali i nista ma lazovi nevidjeni uh dodje mi da odem u oredstavnistvo i porazbijam im sve ma... im a @$^#$@^%@#
[ fege @ 03.11.2004. 17:15 ] @
Gde i kada je bila niska prezentacija SBB internet usluga?

U kom kraju grada zivis?
Jel konacno Verat dobro radi preko SMIN broja?

Citat:
mrkidivx: Pa jel neko već kušao (ili bar čuo da neko koristi) Niški SBB kablovski internet.Bila prezentacija pre neki dan gde su predstavljali usluge PAY tv paketa i interneta.

Uzgred, kod mene jedina novost što sam konačno prebačen na digitalnu telefonsku centralu, ona što počinje sa 2.

Bar dok ne dođe kablovski mogu najzad da koristim SMIN i druge FLAT provajdere (verat, beotel itd)
[ mrkidivx @ 03.11.2004. 17:34 ] @
Bila je pre nekoliko dana, iskreno ne znam tačno gde, pisalo je u Narodnim Novinama ali nemam ih više.

Yep, Verat radi OK na SMIN-u veza ne puca, solidna brzina, mada mislim da bi PTT radio još bolje, al nije cenovno povoljan k'o verat.

Ja sam u blizini biroa za zapošljavanje, na ulazu u Čair.
[ bukovski @ 04.03.2005. 00:37 ] @
evo dosli danas ja bio u sudu da mi nameste modem !
tj da se dogovorimo postpisemo ugovor samo pazi nema flatlight paketa u nisu ko u bg-u prevara ali ok probacemo pa ce javimo za koji dan !
[ mrkidivx @ 04.03.2005. 05:06 ] @
Obavezno javi!
Baš me zanima kako šljaka.
[ Abul Khattab @ 04.03.2005. 15:41 ] @
ajd fala bogu.... nek ti je sa srecom!

u jeee...pa mi u Nisu kad neko dobije kablovski net pocinjemo da se ljubimo i cestitamo kao kad se dete rodi !


ja sam kod bata baneta a ti u bas u centru bese ?
... i javljaj kako je, budi realan nemoj da ih stedis.

[ JovanT @ 06.03.2005. 12:57 ] @
A ja sam im u septembru poslao mail i oni rekoše da bi kablovski internet u mom delu grada trebalo da bude moguć za godinu dana (živim u Durlanu). Znate li možda u kojim delovima grada internet funkcioniše trenutno?
[ bokili @ 09.03.2005. 19:03 ] @
Ja vam svima preporucujem MY ITS.. http://www.my-its.net

Taj budjavi SBB nikad ne bi uveo.. osim ako ne ponude optiku (kao u ostalim normalnim zemljama) i javnu ip adresu i ne vezu se na internet nekim normalnim putem : )
[ igvan @ 11.03.2005. 13:16 ] @
nisu normalni, koliko su skupi...

flat 256/64 3800din bez PDV-a

i ostali paketi su dranje...

za mesec dana ce u Nisu biti ADSL 256/64 za 1800din
[ bukovski @ 11.03.2005. 13:25 ] @
izbegavajte its on je jos budjaviji i od sbb-a
zaista kvalitet nula a cene u nebo digli
preporuka cekajte adsl naravno mene ispalise nije jos pocelo al sad da platim sve unapred treba kako da ne
[ mrkidivx @ 11.03.2005. 15:14 ] @
@igvan

Citat:
nisu normalni, koliko su skupi...

flat 256/64 3800din bez PDV-a


Propusna moć Cena (din)
FlatHOME FlatBUSINESS
128 Kb/s 1.500 6.510
256 Kb/s 2.970 12.990
512 Kb/s 5.850 23.250
1024 Kb/s - 40.740
1 Mb/s (optika) - 48.750
2 Mb/s (optika) - 79.590


U cenu je uračunat porez na promet.



Odakle tebi da je flat 256/64 388 bez PDV-a?
[ Abul Khattab @ 12.03.2005. 11:55 ] @
i> za mesec dana ce u Nisu biti ADSL 256/64 za 1800din

kako gde i kuda si to cuo ?



--
Mr_Bungle

Cannot open file "d:
[email protected]"
[ bokili @ 14.03.2005. 10:02 ] @
Citat:
bukovski: izbegavajte its on je jos budjaviji i od sbb-a
zaista kvalitet nula a cene u nebo digli
preporuka cekajte adsl naravno mene ispalise nije jos pocelo al sad da platim sve unapred treba kako da ne


Prvo ti si iz Vlasotinca a nisi iz Nisa.. te nikako ne mozes da znas upravo to sto si sad rekao...
A to sto si rekao to nema nikakve veze sa stvarnoscu... ITS jeste zaista najbolji wireless provajder juzno od Beograda. Dodji kod mene pa ces da vidis kako rade 256k : ) Sa statickom ip adresom i neogranicenim protokom!

Citat:
Abul Khattab: i> za mesec dana ce u Nisu biti ADSL 256/64 za 1800din

kako gde i kuda si to cuo ?


Pa po planu telekoma oprema za ADSL bi trebalo da se instalira sledeci mesec..
Ali znate Telekom, nikad se ne zna..

Citat:
igvan: nisu normalni, koliko su skupi...

flat 256/64 3800din bez PDV-a

i ostali paketi su dranje...

za mesec dana ce u Nisu biti ADSL 256/64 za 1800din


Pa pazi ako ti oces 256k, ti lepo uzmi na sate, i nemoj da trosis mnogo : )

A eto, MY ITS je po brzini i odzivu (ako znate na sta mislim) mnogo ali mnogo bolji od bilo kog buduceg ADSL-a u Nisu. Na ADSL odziv je od 32-80ms (tako je za sada u BG-u). Kod ITS-a je to od 5-8ms. Meni je ovaj odziv najvazniji za ono sto radim. A sto se tice cene situacija vec nije takva. ADSL jeste jeftiniji. Mada verujem da ce i oni korigovati cene kad ADSL pocne sa primenom u Nisu.
[ mrkidivx @ 14.03.2005. 13:08 ] @
Citat:
Mada verujem da ce i oni korigovati cene kad ADSL pocne sa primenom u Nisu.


Ništa bolje od zdrave konkurencije
[ igvan @ 14.03.2005. 19:16 ] @
Citat:
mrkidivx: @igvan



Propusna moć Cena (din)
FlatHOME FlatBUSINESS
128 Kb/s 1.500 6.510
256 Kb/s 2.970 12.990
512 Kb/s 5.850 23.250
1024 Kb/s - 40.740
1 Mb/s (optika) - 48.750
2 Mb/s (optika) - 79.590


U cenu je uračunat porez na promet.



Odakle tebi da je flat 256/64 388 bez PDV-a?


Pa ja sam pricao o wireless-u My ITS...
[ mrkidivx @ 14.03.2005. 20:57 ] @
OK, sad se razumemo.
[ bukovski @ 15.03.2005. 01:48 ] @
Citat:
bokili: Pa pazi ako ti oces 256k, ti lepo uzmi na sate, i nemoj da trosis mnogo : )

A eto, MY ITS je po brzini i odzivu (ako znate na sta mislim) mnogo ali mnogo bolji od bilo kog buduceg ADSL-a u Nisu. Na ADSL odziv je od 32-80ms (tako je za sada u BG-u). Kod ITS-a je to od 5-8ms. Meni je ovaj odziv najvazniji za ono sto radim. A sto se tice cene situacija vec nije takva. ADSL jeste jeftiniji. Mada verujem da ce i oni korigovati cene kad ADSL pocne sa primenom u Nisu.


ja jesam iz vlasotince al sam 6 godine iz nis a toj je potpis i znam pricao sam sa dosta ljudi u gradu
ima i boljih firmi u nisu za wireless
ali to ovde nije tema i zaista ne znam kako mod dozvoljava ovo ovde cisto reklamiranje od strane istog lika sa drugim nickom !!!
LOPOVI jesu jer taj protok ne postoji ni u stvarnoisti a kamoli praksi ali o tome u drugoj temi !!!

+ nenormalno su skupi ! pa kod jednog drugo\g da ga ne ne reklamiram za mnogo manje para !
mada ako zelis reklamirati ITS palti gojku pa to i radi mi ovde pricamo o drugim stvarima a pogotove ne o budjavom ITS nego o sbb u u nisu gde se vi ne uklapate !

trenutno za iste pare imate sbb kabal "garantovan protok" sto nije ko s wirelessa mada i oni su lazovi naravo !

p.s. a sad ce mod da me obrise ko po obicaju sto govorim istinu i praksu koju imam i sa drugima
p.s.s . slucajno sam radio kod jednog provajdera i zbog toga podrzavam ljuyde niwifi-a !!! koji za nista prave mrezu kao i ja u mom gradu a borimo se protiv ajkula koje zele svaki cent da pretvore u zaradu !

toliko i havla !
[ Marinković @ 15.03.2005. 22:20 ] @
Daj kaži mi koji je taj bolji wirelles u Nišu,upravo tražim novog provajdera i dobro bi mi došla preporuka.Trenutno sam u pregovorima sa Ninetom,šta misliš o njima?Ako ne preporuči mi nekog.
[ bukovski @ 15.03.2005. 23:25 ] @
:) pa mislio sam na njih ali nisam zeleo da ih reklamiram ! mada ni oni nisu cvecke
[ bokili @ 16.03.2005. 00:11 ] @
Pod broj jedan: JA NISAM NIKO DRUGI NEGO SAMO KORISNIK MY ITS-A.
I nista vise.. Ako imas neki kompleks sa nekim ti idi lepo pa ga leci na drugo mesto...

Citat:
ja jesam iz vlasotince al sam 6 godine iz nis a toj je potpis i znam pricao sam sa dosta ljudi u gradu
ima i boljih firmi u nisu za wireless


Ti ocigledno da onda nemas pojma. Kazem ti lepo dodji kod mene da vidis pa ces onda da pricas drugu pricu koji je najbolji provajder u Nisu. Ostali provajderi kao sto je je recimo mreza nis nude internet na protok, nemaju javnu ip adresu i mnogo toga. O ninetu cak necu da komentarisem jer sam se mnogo razocarao... Ninet je do skora imao link od samo 256k a dosta korisnika.. Pa sta mislis po koliki protok su imali? I pitanje zasto su njihovi korisnici okrenuli antene na MY ITS.. Mada ITS ubedljivo ima najvise AP-a.

Citat:
ali to ovde nije tema i zaista ne znam kako mod dozvoljava ovo ovde cisto reklamiranje od strane istog lika sa drugim nickom !!!

Rekao sam ti da sam ja samo korisnik.. A to znaci da ITS ima dosta korisnika te nisu pod drugim nickom..
I ja se izvinjavam moderatoru, ali nadam s eda nece da mi zameri sto objasnjavam nesto nekom ko samo tako nesto da kaze a nema pojma sta je u stvarnosti...

Citat:
LOPOVI jesu jer taj protok ne postoji ni u stvarnoisti a kamoli praksi ali o tome u drugoj temi !!!

O cemu ti pricas? Koji protok? Ako mislis na bandwidth ITS-a? ITS ima bandwidth koji je jednak kada se saberu svi protoci Niskih internet provajdera pa se to lepo pomnozi sa 2

Citat:
+ nenormalno su skupi ! pa kod jednog drugo\g da ga ne ne reklamiram za mnogo manje para !
mada ako zelis reklamirati ITS palti gojku pa to i radi mi ovde pricamo o drugim stvarima a pogotove ne o budjavom ITS nego o sbb u u nisu gde se vi ne uklapate !


Uopste ne reklamiram nikoga.. nego cisto vodimo diskusiju o internet provajderima u Nisu. Zelim da ti objasnim d aje kvalitet usluga SBB-a nula. A to ti pricam is licnog iskustva.. Mozda ce nekada da u buducnosti da se poboljasaju ali za sada je tako..
Plus, ta zavisnost koliko si daleko od prostorija SBB-a, pa to nema nigde u svetu...
Ali razlog tome sto signal ide preko koksijalnog kabla, i tu isuvise ima smetnji. Sta mislis koliko televizora su ispravni i d ane salju povratnu smetnju u mrezu? : )

Citat:
trenutno za iste pare imate sbb kabal "garantovan protok" sto nije ko s wirelessa mada i oni su lazovi naravo !


: ) Garantovan protok malo sutra.. Jel pratis ti malo teme kako ljudi iz BG-a uopste ni ne mogu da s ekonektuju na SBB a kamoli da imaju protok? Vecina njih i imaju neki protok ali u 6 ujutru!

Citat:
slucajno sam radio kod jednog provajdera i zbog toga podrzavam ljuyde niwifi-a !!! koji za nista prave mrezu kao i ja u mom gradu a borimo se protiv ajkula koje zele svaki cent da pretvore u zaradu !


Bas mi je drago, ali vidi postoje ljudi kao i ja kome internet treba iz profesionalnih razloga a ne amaterskih ili da bi downlodovao nesto kao sto bi ti radio d aimas broadband vezu. Eto zato postoje "ajkule" koje ce da pruze profesionalnu vezu i link.

Recimo, ja bi jedva docekao kada bi neki Cable operator pa makar to bio i SBB ponudio opticku vezu sa internetom kao u normalnim zemljama... I onda ne bi pricao u ITS-u nego o tom provajderu jer ima najbolje usluge u Nisu. Da li bi to bila reklama?
[ mrkidivx @ 16.03.2005. 00:35 ] @
Citat:
Zelim da ti objasnim d aje kvalitet usluga SBB-a nula. A to ti pricam is licnog iskustva


Čekaj, hoćeš da kažeš da si isprobao SBB kablovski internet u Nišu i da je nekvalitetan?
[ bokili @ 17.03.2005. 19:04 ] @
Citat:
mrkidivx: Čekaj, hoćeš da kažeš da si isprobao SBB kablovski internet u Nišu i da je nekvalitetan?


Ne brate, hocu da kazem da je SBB najbolji provajder na svetu! Pazi nemaju ip adresu nego ides preko nat-a! Pa onda, neki dan imas internet, pa onda neki dan nemas i tako : ) Pa onda protok ti je dobar ako se nalazis 100m od prostorija SBB-a, a ako se nalazis jedno 1-2km onda ne mozes ni da se konektujes!

Stvarno su THE BEST!
[ bukovski @ 26.03.2005. 05:25 ] @
uspesno povezan na sbb nocas
utiske saljem za koji dan !
p.s. a likovima iz ITS koji mi salju pretece poruke na private mogu samo reci da se neplasim ni jacih a komoli njih ! :)
[ bokili @ 26.03.2005. 19:17 ] @
Citat:
p.s. a likovima iz ITS koji mi salju pretece poruke na private mogu samo reci da se neplasim ni jacih a komoli njih ! :)


opasna ti fora... Sto bi ti neko pretio.. Samo ti koristi SBB i uzivaj...
[ bukovski @ 26.03.2005. 20:53 ] @
upload na hosting server preko TC-a je oko 6-7 kb/s
dok download zavisi odakle skidam inace ide preko dapa nekih 200-300 kb/s danas nisam zabelezioo vise nazalost ! :(
inace me nervira mali upload jer mi on najvise i treba :(
mada sam potrosio i sam ne znam kako 70 mb vec cudno ! inace surf ide ok dok nadje stranu onako kao i obican modem i cim pocene da je otvara ide ok za sad osrednje zadovoljan ali sam ocekivao vise ,

p.s. a sto se tice privatnih poruka steta sto sam ih obrisao da ih napisem ovde ! a korisnika necu da imenujem jer ne zasluzuje da bude pomenut ( ima nekoliko naloga sa po 1-2 poruke i to bas u ovoj temi ):))
[ mrkidivx @ 30.03.2005. 15:24 ] @
@bukovski

Citat:
dok download zavisi odakle skidam inace ide preko dapa nekih 200-300 kb/s


Koji paket si uzeo 128 ili 256?

Kako rade peer 2 peer programi, kaži malo više.
[ bokili @ 30.03.2005. 15:32 ] @
Citat:
upload na hosting server preko TC-a je oko 6-7 kb/s
dok download zavisi odakle skidam inace ide preko dapa nekih 200-300 kb/s danas nisam zabelezioo vise nazalost ! :(
inace me nervira mali upload jer mi on najvise i treba :(


Jok ide ti 100 MB/sec : ) Salim se... Eto znao sam da ces da se razocaras.. Jer sam se i ja isto razocarao... A bese imas javnu ip adresu? : ) A bese koliki ti je ping od tebe do servera? : ) Jel ima mozda manje od 200ms : )? : )

Citat:
mada sam potrosio i sam ne znam kako 70 mb vec cudno !


A jel ti to imas internet na protok?

Citat:
inace surf ide ok dok nadje stranu onako kao i obican modem i cim pocene da je otvara ide ok za sad osrednje zadovoljan ali sam ocekivao vise


Znaci odziv je ipak preko 150ms : ) Lepo sam ti rekao!

Citat:
p.s. a sto se tice privatnih poruka steta sto sam ih obrisao da ih napisem ovde !


Ma daj, te poruke da ih vidimo svi, ako postoje!
[ Wireless_Man @ 20.04.2005. 22:09 ] @
Evo i kod mene SBB za sada radi OK ..Ja sam prezadovoljan, naravno uvek moze bolje ali sobzirom da je ovo tek procetak i da planiraju prosirenje linka za sada je ok...Posebno sam zadovoljan sa ljudima koji rade u SBB , izuzetno su ljubazni i uvek spremni da izadju u susret korisniku.

evo prar podataka sto se odziva tice

ping prema SBB-u ide od 32 do 80 ms prosecno oko 60ms sto je sasvim prihvatljivo

e sad ping prema google.com prosecno ide od 100 - 160 sto je opet sasvim prihvatljivo bar za mene ...Meni licno nije problem da sacekam jedno do 2-3 sekunde od trenutka klika na link da mi otvori novu stranicu..Kad uhvati stranicu otvara je u trenutku..
nema gubitka paketa .... i to je ok...
Download takodje super maksimalnu brzinu koju sam ostvario za sada je preko 400kb/s sto ne znaci da ne moze brze.. naravno download zavisi i sa koje lokacije skidas fajlove ,neke lokacije imaju vecu a neke manju propusnu moc za download, neke lokacije su vise neke manje opterecenje i to je normalno , download ne moze uvek biti isti.
Imao sam priliku da vidim kako rade i neki wireless provajderi u Nisu , nisu ni oni nesto preterano losi ali nisu ni preterano dobri kako ih neki hvale...U principu kod njih sve zavisi od lokacije na kojoj je korisnik i opreme.
Po meni ko ima mogucnosti za kabal...to je prava stvar..
Ja sam imao pozitivno iskustvo sa SBB-om i super sam zadovoljan

Pozdrav svima
[ mrkidivx @ 20.04.2005. 23:59 ] @
Citat:
maksimalnu brzinu koju sam ostvario za sada je preko 400kb/s


Koji paket si uzeo, da nije onaj od 512kb/s?
[ Wireless_Man @ 21.04.2005. 14:03 ] @
Da uzeo sam paket na protok 512kb/s sobzirom da meni nije nesto neophodan download i retko kad skidam neke velike programe ili muziku. Jedan paketa od 670 mb mesecno mi je sasvim dovoljna za moje potrebe zato mi vise odgovara da imam vecu brzinu a internet uglavnom koristim za web.Znaci u proseku 20 mb dnevno.
Na dialup-u sam do nedavno koristio u proseku oko 50 sati mesecno, nekad manje nekad vise ali u proseku oko 50 sati. Sobzirom da je na kablu internet brzi , jednostavno te vuce da otvoris neke stranice koje su ti mozda manje interesantne ili vazne da ih procitas..Zato bih ja postavio ekvivalent da je za mene recimo paket od 670mb kod SBB-a isti kao i 50-60 sati interneta kod nekog dialup provajdera.S tim sto nemas problema sa dvojnikom, losom dialup vezom i sl.Kad to preracunas u novac dodje ti otprilike na isto bar u mom slucaju.

Pozdrav
[ mr_bungle @ 22.12.2005. 23:44 ] @
evo konacno... u septembru su moju zgradu (kod Trga Vojske sam) 'prikljucili na net' i ja sam odmah potpisao ugovor. cekao sam do danas!
Jutros su me zvali momci iz SBB i rekli da u Ponedeljak (najverovatnije 99% kako su rekli) dolaze da nameste modem. Ajd kad sam cekao 3 godine...cekacu jos i 3 dana.
javicu utiske...ako neko jos prati ovaj topic uopste :))
[ savionius @ 26.10.2008. 23:59 ] @
SBB kablovski internet u Nisu sam dobio pre 20 dana...I taman se obradovao presao sam na dobar net kad gle cuda,platio sam ja sve tamo brzina 1024/128 kbs flat...Ali los ping od 20-250ms,paketi ispadaju mnogo,brzina varira i to prilicno od svega 30 kbs do 980 ...tako da jedva ulazi na na neki sajt a sto se tice p2p nije los pod uslovom kad mi je brzina 980kbs,ali veoma retko je iznad 900kbs........Mada ne znam sta da radim...zvao sam ih rekose pre 7 dana da ce popraviti to i nista,pa su mi govorili kao sa njihove strane je s ve uredu i tako to samo da me otkace!!!! JBG ovo je Srbija Nis!!! A u nisu nikad nije bilo nista dobro pa ni net!!! Help sta da radim???
[ calexx @ 27.10.2008. 06:38 ] @
Za početak daj još neki detalj. Da li koristiš USB ili UTP vezu? Da li ti je inače dobar TV signal? Da li u komšiluku još neko koristi SBB internet tj znaš za nekog ko mnogo troši? Proveri na modemu koji je nivo signala, ja sam već zaboravio koje su dobre vrednosti (sve radi pa to i ne proveravam).
A što se javljaš sa nineta ako si uveo SBB?