[ enterpriserx @ 10.09.2004. 22:27 ] @
Iz perspektive Microsoftovih zadnjih pokusaja iz bezbednosti, Service Pack 2 za XP je bio ozbiljan (mada neuspesan) korak ka smanjivanju napada kao MS Blaster itd. Sa novim Service Pack-om dosao je Windows Connection Firewall, sta mislite o mogucnostima/bezbednosti u odnosu na dokazana resenja kao ZoneAlarm.

Bice interesantno gledati kompanije koje budu prihvatile WCF kao kranje resenje...

Microsoft ISA Server 2000 anyone?


(ili "samo" Linux router+firewall na 486?)
[ filo @ 10.09.2004. 23:26 ] @
evo npr. ja koristim winfirewall umesti sygatea ili keria i mogu ti reci da su isti qrac sto se tice sigurnosti i posledica, samo ovaj wf nije toliko saren i ne smara stalno
[ degojs @ 10.09.2004. 23:37 ] @
Koliko mi je poznato WCF ne hvata outbound konekcije, što bi trebalo da znači da je ipak dosta slabiji u odnosu čak i na npr. Zone Alarm Free.
[ filo @ 10.09.2004. 23:41 ] @
mozda
ali za sad vrsi posao i ne zauzima dodatnih par mb memorije
[ enterpriserx @ 11.09.2004. 07:58 ] @
WCF gleda samo incoming connections nazalost a to ga cini prilicno slabim, no ako imas ZoneAlarm, onda nije lose, a najbolje router neke vrste da postavi covek izmedju sebe i net-connection. Prijatnije, i uvek upaljeno.

Ja koristim router na vrh switch-a a onda na individualnim masinama WCF. Nije lose...
Ponekad je bloje dati malo RAM-a za tu ekstra zastitu. (za ZoneAlarm na primer)
[ BytEfLUSh @ 16.09.2004. 02:45 ] @
Ekstra zaštitu??? Pa šta će ti nešto što ti blokira outbound konekcije?? I još uspori sistem i jede megabajte... Ako je do "zaštite", jednostavno se postaraj da ništa što pravi neželjene outbound konekcije ne dođe u kontakt sa Windows-om...
[ mulaz @ 06.02.2005. 15:25 ] @
/i winFW je dosta dobra.. bar zatvori tcp:445|139|1025|... :)
neki znaju sta je tamo :)
[ hiberfil @ 08.02.2005. 00:34 ] @
Citat:
jednostavno se postaraj da ništa što pravi neželjene outbound konekcije ne dođe u kontakt sa Windows-om...

Pa firewallovi upravo ovo treba da rade...

Inache, nikada ali nikada necu svoj komp poveriti windowsovom firewallu pored zone alarma ili bilo kog drugog, bar ne u skorijim decenijama!
[ BytEfLUSh @ 08.02.2005. 00:46 ] @
Po meni, to je pre posao antivirusnih (i anti-adware/spyware) programa. Firewall treba da zaštiti sistem od neželjenih upada, a ne da sprečava korisnika u pokretanju nekog malicioznog programa.
No, ako se tebi više sviđa Zone Alarm, ok... Meni je Windows Firewall dovoljan.