[ pokusaj informa @ 12.09.2004. 01:05 ] @
Poštovani bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi kaže da li se isplati uzimati stvar tipaa 3in1 web cam, digitalni fotoaparat i camera koji se prodaju recimo po ceni od nekih 40-50€. Mene zanima da li bih sa tako nečim mogao dobiti sliku solidnog kvaliteta koju bih recimo kasnije mogao upotrbiti u nekim prezentacijama ili slično.
[ filo @ 12.09.2004. 01:31 ] @
ja sam na slicnom forumu postavio pitanje da li se isplati kupiti kameru od 100e
ima nekih musteka i mercuryja za te pare
i svi su mi rekli da se jos malo strpim i skupim za ozbiljnu kameru
te od 50e mogu da prave slike 640x480 i to kad je super osvetljeno, koje su upotrebljive jedin za web ili mobilni tel pa ti vidi
[ happydayhr @ 12.09.2004. 08:19 ] @
osim za čistu igru za ništa drugo ti to ne preporučam
[ pokusaj informa @ 13.09.2004. 00:37 ] @
Meni i treba nešto samo za web inače za neke kvalitetnije fotke koristim stare provereno kvalitetne aparate kodak i sl., ali me zanima da li će se sa tom jeftinom kamericom moći razaznati objekat koji fotografišem( neke rezbarije, pejzaži i sl.).
Inače hvala za odgovore.
[ zorpetus @ 13.09.2004. 14:02 ] @

Citat:
pokusaj informa: Meni i treba nešto samo za web inače za neke kvalitetnije fotke koristim stare provereno kvalitetne aparate kodak i sl., ali me zanima da li će se sa tom jeftinom kamericom moći razaznati objekat koji fotografišem( neke rezbarije, pejzaži i sl.).
Inače hvala za odgovore.


Slika ce biti prilicno "zrnasta" i silno ces se namuciti oko osvetljenja, tj. kako
da osvetlis objekat tako da se vide detalji, tj. slika ne bude previse zrnasta,
ali i da ne bude "spaljena" svetlom.

Desava se, zbog "optike" koja koja je u ove "aparate" ugradjena da slika bude
vidno deformisana oko ivica...

Dakle, saslusaj ljude koji te savetuju da to ne kupujes.