[ djoca! @ 12.09.2004. 15:13 ] @
Kako resavate problem sa aplikacijama koje radite na masini koja ima jedan kodni raspored, a koje mogu da se startuju na masini koja ima drugi raspored? Da li postoji neka druga opcija, osim varijante da menjate kodni raspored masine pri pokretanju aplikacije?
[ morlic @ 13.09.2004. 21:27 ] @
Ako zelis podrsku za unicode onda mozes da pogledas sledece komponente:

TNT Delphi Unicode Controls

http://tnt.ccci.org/delphi_unicode_controls/

Besplatne su i rade posao dobro koliko sam ja video.
[ nikola.j @ 14.09.2004. 08:32 ] @
>
>

A kao starom ratnom drugaru, mogu da ti dam unit za višejezičnu podršku
za te kontrole.
[ djoca! @ 14.09.2004. 09:47 ] @
Samo na prvi pogled posto nisam stigao da ih proverim, vidim da su u pitanju osnovne komponente. Problem nastaje ako koristis neke nestandardne (a meni su u paleti obavezne recimo Rx, DevExpress, InfoPower i jos masa nekih sitnih). Takodje problem je i sa izvestajima, a i sa W98 npr.

Ratni druze salji to na verat adresu.
[ morlic @ 14.09.2004. 18:11 ] @
Pa zato moras da pazis sta koristis od dodatnih komponenti. Inace, Delphi 8 for .NET okruzenje ima podrsku za unicode (VCL) standardno. Takodje sam iz C#-a probao i cirilicu i latinicu i sve radi kako treba (Visual Studio 2003).
[ djoca! @ 14.09.2004. 22:55 ] @
E pa pazio bih ja, kad bih se ja pitao sta se koristi, ali pitaju se visi organi koji su ustanovili neke standarde jos pre 3 godine pa ni bi da ih sad menjaju :-(
[ morlic @ 15.09.2004. 18:59 ] @
Onda neka oni resavaju problem, ili neka plate izmene tog obima. Naravno, ako programer nije napravio gresku ranije i nije po zahtevu napravio odgovarajuce korake.