[ Toma37 @ 15.09.2004. 09:49 ] @
Kupio sam doticnu karticu, instalirao i jako lose radi. Zanima me da li to ikako mogu da popravim ili treba da je sto pre zamenim. Evo o cemu se radi.

Instalirao sam drajvere sa diska koji sam dobio uz kartu (koja je bila u ogromnoj kutiji sa svim i svacim unutra). Potom sam sa drugog diska (koji je takodje dosao uz kartu) instalirao Home Theater. Ono sto mi je odmah upalo uoci prilikom instalacije home theater-a je da jako sporo reaguje na komande. Tu mislim na to da kada u Settings ja podesavam da mi je ulaz antena njemu treba 7 sekundi da prebaci sa Cable na Antenna, isto toliko mu treba da promeni bilo koju stavku u settings delu. To manje vise. Veci problem je taj sto mu isto toliko vremena treba da promeni sa jednog kanala na drugi. Jos veci problem je taj sto od 30 kanala, od kojih je 20 dobrih (na TV-u) kartica je uspela da uhvati samo 2 dobra kanala sa dobrom slikom i zvukom dok su ostali ili negledljivi, ili je slika OK ali zvuka nema. Sa automatskim skeniranjem on je nasao 52 kanala i nista ne valjaju. Gde je u tom programu opcija za fino podesavanje frekvencije kanala?! Sledeci problem je taj da kada program ide i ja utisam ili pojacam nesto preko daljinca, on mi pokazuje na ekranu da povecava ili smanjuje ton, ali to ne radi.. Ton ostaje isti.. Nije mi nista jasno.
Ostatak moje konfiguracije je sledeci: ASUS A7N8X-E Deluxe, Barton 2500+, 512 DDR, ASUS ATI RADEON 9600Pro...

Jasno vam je u cemu je problem. Da li on moze da se resi? Neki drugi softver ili sta vec... Stvarno sam se iznervirao...

Hvala svima unapred
[ cveleks @ 17.09.2004. 16:29 ] @
Da te bar malo utesim. Taj software "Home Theater" je takav. Gde god sam video tu katricu bilo na Celeronu 566Mhz ili XP-u na 2200+ radio je isto. Moja preporuka je da nadjes neki novi program za gledanje TV-a. Sto se tice daljinskog upravljaca on je mene potpuno odusevio jel je ponasa kao nezavisni uredjaj (kaci se na USB a ne kao neki na karticu) kojim mozes da upravljas celim racunarom, znaci svim programima kao da je u pitanju mis. Najzanimljivije je to sto sam ga probao i na Win 98SE i radio je bez dodatnih drajvera kao "hid compliant device".