[ RAZZLEDAZZLER @ 07.03.2002. 11:06 ] @
Chini mi se da ovde na elit dolazi neko ko radi u veratu, ali poshto nisam bio malo duze ne mogu da se setim ko ... mozda sam se i istripovao, ali u svakom cluchaju, ako ima neko sa verata, jedno pitanje.
U oglasu za posao trazite ljude koji znaju MySQL, PHP, HTML i C/C++ ... shta ce vam C/C++ u ovoj kombinaciji ?
[ Ni ten ichi ryu @ 07.03.2002. 20:12 ] @
dolazio je max, ali mislim da je dao otkaz....
[ max @ 12.07.2002. 10:20 ] @
Veruj mi da pojma nemam, to pishi na [email protected]
i pitaj ga ako si zaintresovan :)

Ja radim samo oko networka :)
[ B o j a n @ 13.07.2002. 02:07 ] @
Citat:

Ja radim samo oko networka :)



... i to vrlo aljkavo l;)
[ max @ 15.07.2002. 11:48 ] @
Navedi primer gde je to aljkavo ;)
[ B o j a n @ 15.07.2002. 13:41 ] @
,,dsl'' 217.26.67.143

Tražena je veza za 3 MSWIN ws-a, i prema tvojim rečima modem je mogao da radi nat za sva 3 računara, međutim to je nemoguće sa tim modemom i sa samo 1 ( jednom ) IP adresom.

No, sad je sve u redu, i sređeno kako treba i dolikuje. Ubuduće barem korigujte FAQ za dsl na sajtu, gde piše:

Citat:

Da li mogu da povežem više od jednog rašunara na Gateway?

Da, možete da šerujete Vašu DSL konekciju između rašunara u maloj kućnoj mreži koristeći isti ovaj DSL uređaj. DSL uređaj treba da je osposobljen za IP masking i NAT (Network Address Translation), i da uključuje Ethernet hab (10Base-T or 10/100Base-T). Uređaj na Vašoj strani je ujedno i DSL modem i DSL ruter.


No hard feelings .... ali barem držite do reči, ako obećavate da može, onda tako i uradite L;(
[ MoHicAn @ 15.07.2002. 19:03 ] @
Citat:
RAZZLEDAZZLER:
Chini mi se da ovde na elit dolazi neko ko radi u veratu, ali poshto nisam bio malo duze ne mogu da se setim ko ... mozda sam se i istripovao, ali u svakom cluchaju, ako ima neko sa verata, jedno pitanje.
U oglasu za posao trazite ljude koji znaju MySQL, PHP, HTML i C/C++ ... shta ce vam C/C++ u ovoj kombinaciji ?



cgi ????
[ RAZZLEDAZZLER @ 16.07.2002. 02:40 ] @
paaa ....moooozda , samo obichno traze perl ... ili i perl i c/c++

Ovo mi je vishe izgledalo kao neko "napucavanje" oglasa, zato sam i pitao
[ max @ 23.07.2002. 14:20 ] @
OK e sad ti sa tim dodji i reci to shefu mom.
Ja sam dobio nalog da namestim samo JEDAN rachunar.

Sem toga, nije li taj neko ko je nameshtao
to opet zvao verat da pita kako se to radi. Ja sam objasnio Vanji (MoHiCaN)
a Vule je objasnio nekome drugom.

Kada budesh radio samnom, tada mozesh da me kritikujesh da sam traljav,
do tada poshtuj malo tudj rad, ako mislish da mozesh bolje, izvoli dodji
mozda dobijesh posao ovde.

I josh jednom, ja NISAM rekao da je to nemoguce sa tim ruterom nego sam
rekao da to ne trebam JA da radim.
Takodje on site nije bilo ni korektnih kablova spremnih tako da je i to moralo da se budzi. Vazno da su odredjena gospoda iscimala to sve u rekordnom roku da se
uradi.

Prema tome, ako ces da mi drzis lekciju iz racunarskih mreza i Tainet uredjaja,
izvoli dodji do NOC-a pa da te chujemo svi ovde.
[ torbica @ 24.07.2002. 02:15 ] @
thanks to Vlada, Vule i ostali iz Verata, oni su krajnje profesinalno i prijateljski pomogli da se setuje mreza. Kakav god da si nalog dobio, ne ostavlja se razjebana privatna mreza, nego se kaze gospodo imamo nepredvidjenu situaciju ili ako zelite reviziju to kosta toliko, sta da radim? Ti si burazeru napravio takav kalambur da je posle 5 dana trebalo da se sve sredi...
...i opet ti moze da se pristupi direktno sa sva tri racunara na tainet. NE MOZE! Ne u ovoj konfiguraciji sa 1 IP adresom.
Osnovna stvar u poslu je da musterija bude zadovoljna a ti od gotovog pravis veresiju. Uci od Vuleta i Vlade posao i komunikaciju. U prvom planu mora da bude posao i musterija a ne tvoj ego!

btw prezadovoljan sam sa DSL paketom 64k kod Verata definitivno najbolji izbor cena/kvalitet

[Ovu poruku je menjao torbica dana 24.07.2002 u 02:25 AM GMT]
[ B o j a n @ 24.07.2002. 02:22 ] @
No hard feelings, beli brate ...

Moja je greška što sam donosio zaključke na osnovu pretpostavki, ako ti rečeno da uradiš kao što si uradio, onda super L;) ... u vezi traljavosti, sorry.
A za šefa, stvarno ne znam, bolje mu ti reci .... L;)

To u vezi, ko je koga zvao stvarno ne bih da ulazim, ja sam radio i zvao šta mi je bilo naloženo, nisam pametovao ... Da budem iskren, ja sam wanpro tada prvi put video, i krenuvši od pretpostavke da može da radi onu vrstu nat-a koja je trebala, bezuspešno sam pokušavao i ..... pokušavao. Ti si Vanji ( i piše se MoHicAn!!! a ne moh-bla-truć ), baš rekao suprotno ..... da se MOŽE setovati nat za sva 3 računara ..... no, nebitno ... lepo ti reče torbman L;(


ps: predavanje, kakvo bre predavanje ??? Ako su svi tainetovi uređaji kao ovaj wanpro .... onda stvarnoooooo L;))))

pps: zahvalnice i od mene za Vladu i Vuleta L;)

[ max @ 24.07.2002. 11:34 ] @
torbice mene bi bilo sramota da tako lazem.
Seti se da si TI taj koji je urgirao da se odma izadje iako si
ZNAO kakva im je situacija tamo, predpostavljam da zato
i NISI hteo da budesh tamo dok se to instaliralo.

Shto se tiche "kalambura" opet, ne vidim chime sam to mogao da uradim ?
Digao sam im net na tom rachunaru, probali smo, radilo je, moj posao zavrshen.
Ja nisam zeleo da gospodi pruzam usluge sredjivanja lokalne mreze
iz dva razloga 1. nije mi obaveza u okviru Verata 2. nisam bio raspolozen to
da radim.

A 5 dana za vracanje mreze od 3 rachunara... ja mislim da bi dete od 7 godina
redovni posetilac igraonica moglo da sredi to za 2 sata...

Naravno ti si odma krenuo da pljujesh po meni kako ja nemam veze sa vezom
da bi se na kraju ispostavilo da je parica bila losha shto su potvrdila gospoda
iz Telekoma. Naravno ni sluchajno se nisi setio da se izvinesh kao shto bi CHOVEKU dolikovalo.

I na kraju josh jedna stvar, ako NE ZNASH da namestish nesto, ne znachi da to
NE MOZE da se odradi. Tainet moze da radi NAT za vishe rachunara stim shto
ni jedan od tih rachunara nesme da ima mapiran globalni IP na nekom od svojih
interfejsa. Takodje u tom sluchaju i subnet mask iz LAN sekcije mora da se promeni obzirom da po defaultu stavljamo masku samo za 2 ip adrese.

Drzi se organizacije eventa i borbe protiv telekoma a nama pusti da radimo svoje.