[ kame @ 16.09.2004. 20:50 ] @
Interesuje me u kojoj mjeri proxy stiti od hakerskih upada u racunar?

Takodjer me interesuje, pogledajte npr. ovu adresu http://www.samair.ru/proxy/index.htm ovdje ima raznih portova, interesuje me cemu sluze ovi proxy koji nemaju port 8080.

Interesuje me za sta koji port sluzi?

Takodjer bih volio znati da li je moguce pristupiti chatu na nekoj web stranici preko proxy? Ako jeste kako da to uradim?


Takodjer bih volio znati da li moj provajder moze vidjeti sta radim ukoliko surfam preko proxy?
[ pctel @ 16.09.2004. 21:00 ] @
Proxy ne stiti od hakerskih upada u racunar.
Proxy koji ne radi na portu 8080 radi uglavnom isto sto i onaj koji radi na portu 8080
Provajder moze videti sta radis samo ako ga zanima.

Kakva pitanja takvi i odgovori
[ O_D_E_Z @ 13.10.2004. 01:26 ] @
Ima i kompetentnijih ljudi od mene ode da ti odgovore ali evo vidim da te cjepe da nisi postavija pitanje kako stoji (u jednu ruku imaju i pravo)!!!
Citat:

Interesuje me za sta koji port sluzi?

Ovo je za malo dublju temu ....ali ovi portovi 80 i 8080 kojih ima najvise na tim stranicama koje si naveo sluze za komunikaciju www stranica na nekom serveru i tvog PC-ja nekim standardiziranim protokolom Tj ti zahtjevas neke stranice preko porta 80 ili 8080 a server posto je programiran da nudi www sadrzaj na tim portovima ce ti to i poslati ...eto tako nekako ....ukratko
Citat:

Takodjer bih volio znati da li je moguce pristupiti chatu na nekoj web stranici preko proxy? Ako jeste kako da to uradim?

Vecina chata u obliku WWW je pisan u JAVI (jel ima koji drugi nacin neznan??)i da bi chatao moras imati JAVA enable u Browser-u s kojim surfas ..a kad ti je java enable onda mogu i saznati tvoju pravi IP adresu !!!Cemu onda proxy ???
Citat:

Takodjer bih volio znati da li moj provajder moze vidjeti sta radim ukoliko surfam preko proxy?

Citat:

Provajder moze videti sta radis samo ako ga zanima.

Slazem se ..ali samo real time tj dok si ti online ( a i to illegalno ..jer je to povreda privatnosti)...dok nemogu vidjeti sto si jucer ni legalno ni illegalno bio radio !!! (ovo se odnosi samo na ISP)