[ bakiman @ 17.09.2004. 17:35 ] @
Imam monitor Samsung SynMaster 997DF i grafičku kartu ATi R9200SE 128MB.

Kada startujem računar, tj. kada se upali Desktop, meni se pojave na ekranu horizontalne zelene linije, tipa kao senke, npr. od miša pa udesno se pružaju ove linije, i prave su ko strela, kao pomoćne kotne linije. I to ne samo na mišu, nego na celom desktopu, najviše se vidi na beloj podlozi.

Ja sam snimio screen shot toga, medjutim kada se grafička (il šta već) ugrejala meni je sve normalno. Kada sam otvorio tu sliku, ona je normalna, iako sam je snimio u trenutku kada se to dešavalo.

Dakle u prvih nekoliko sekundi se to događa, a posle je OK.

I da napomenem, da mi se ovo ne dešava uvek, mogućnost da mi se ovo desi jesu 3:1.

poz
[ BeastMaster @ 17.09.2004. 18:09 ] @
Da je normalno, nije normalno. Proveri ti monitor na nekom drugom kompu ukoliko si u mogućnosti.

Pozdrav.
[ bakiman @ 17.09.2004. 22:16 ] @
Znaš šta, da je NIJE monitor kazuju tri činjenice, a to su:

1. Ovaj monitor je extra kvaliteta
2. Za monitor imam 3god. garanciju
3. Moj drug ima istu grafičku, drugi monitor, i kod njega se isto dešava, mada čak i još gore.

poz
[ BeastMaster @ 17.09.2004. 22:22 ] @
I kod ekstra kvalitetnih monitora može doći do kvara, hladnih lemova itd itd, a ako se već kod tvog druga dešava ista stvar sa istom grafičkom karticom onda je tvoje pitanje ovde bilo krajnje suvišno.
[ StORM48 @ 17.09.2004. 22:52 ] @
Bez uvrede, ali po meni ni jedan Samsung nije Extra kvaliteta. Nije ih džabe najviše na servisu.

Pozdrav
[ bakiman @ 18.09.2004. 19:11 ] @
Ljudi iz one kompijuterske emisije na BE92 su predstavljali baš ovaj monitor, i do slovce rekli da ovaj monitor jedan od najboljih u klasi od 19".

No,

pustite sad monitor, on definitivno nije u pitanju, znači da grafička nešto zeki.
E pa dobro, onda vi radite svoj posao, a ja ću moj.

Vi ćete zaključati temu, a ja ču postaviti novu...

poz
[ Miroslav Cvejić @ 18.09.2004. 19:32 ] @
Ja bih lično streljao te ljude iz kompjuterske emisije na B92, počev od onog pederastog voditelja sve do onih manijaka koji mu pišu tekstove a ne naglase mu kako se čita.
[ Marko_L @ 18.09.2004. 20:08 ] @
Citat:
Ljudi iz one kompijuterske emisije na BE92 su predstavljali baš ovaj monitor, i do slovce rekli da ovaj monitor jedan od najboljih u klasi od 19".

Pa šta ako su "ljudi" tako rekli, ne mora da znači da su u pravu...a čak i da jesu, kakve to veze ima, i najbolji monitori u klasi se kvare...uostalom sam si rekao da...
Citat:
pustite sad monitor, on definitivno nije u pitanju, znači da grafička nešto zeki.

tako da kvalitet monitora nema veze s tim...
Citat:
Vi ćete zaključati temu, a ja ču postaviti novu...

Čekaj malo, ne razumem.Postavio si temu sa pitanjem na koje si ionako znao odgovor, a sada hoćeš da se zaključa da bi postavio novu temu, na kojoj bi postavio pitanje na koje takođe znaš odgovor ? O_o
[ lancia88 @ 19.09.2004. 00:12 ] @
Pozdrav,
Bakiman, daj malo se organizuj zaista, ovde na forumu ocekujemo ozbiljne postove, probaj da se nekako uklopis. U sustini je najlakse zakljucavati/brisati ali nije to neki posao. Pripazis malo na svoje postove pre nego sto ih postavis i nema potrebe da iko intervenise. Ovako sve zaista izgleda malo neozbiljno.
pozdrav
[ bakiman @ 19.09.2004. 11:20 ] @
-monitor nije
-grafička???

Dakle oni koji imaju ovakvu karticu neka kažu da li se to i kod njih dešava???
Kod mog druga i mene je isto, pa vas pitam da li je to fabrička osobina? Kada je već kod svakog 2 isto.

Dakle tema je ozbiljna, a vi mi ne dajete odgovor.

Ovo mi je važno jer mi je grafička još u garanciji, i ako ima neki problem da je zamenim. A ne "na neviđeno" da nosim karticu pa da se izbrukam.

poz
[ lancia88 @ 19.09.2004. 21:11 ] @
Pozdrav,
tesko je sada reci da li je u pitanju kartica obzirom da se sve dogadja preko net-a. Ukoliko Ti Tvoj drugar imate isti problem a razlicite monitore i iste kartice, sa velikom sigurnoscu se moze pricati o problemima sa karticom, da li su u pitanju drajveri ili sam HW to necemo uspeti ovako da saznamo ali vrlo je izvesno da treba odneti karticu nazad ako jos ima garanciju.
Jel ovo dovoljno ozbiljno?
Salim se, nemoj se ustrucavati da odes u servis i pozoves se na garanciju.
pozdrav
[ ramzes @ 20.09.2004. 01:10 ] @
Pa nisi ni naveo koja je graficka u pitanju, ok, R9200 , al koji proizvodjac?
mada to generalno ne bi ni trebalo da ima neke veze, al cisto info ne bi skodio!
Ako ti je pod garancijom i grafika i monitor, nosi bre sve u firmu gde si kupio, sta ima da te bude sramota ili da se brukas, proizvod koji su ti oni prodali ne funkcionise kako treba i oni su duzni obzirom da je pod garancijom da ti ili nameste sistem da radi kako treba ili zamene za novi!!!

Sto se Samsung monitora tice, pa to i jeste teska konfekcija, kao i LG, a eTV je emisija komercijalnog tipa, kao sto vec neko rece na nekoj prethodnoj temi, oni ti daju proizvod, plate ti reklamu, a ti ces taj proizvod da nahvalis do zla boga, pa makar bio i najveci skart koji si u zivotu video! Biznis, nista drugo, sve se placa!

Ako oces kvalitetan monitor, uzmes Sony, Viewsonic, ........ firme za koje samo ljudi koji se profesionalno bave grafikom znaju da cene!
[ bakiman @ 20.09.2004. 11:14 ] @
Proizvođač grafičke je MSI.
[ StORM48 @ 21.09.2004. 23:51 ] @
Citat:
ramzes:nosi bre sve u firmu gde si kupio, sta ima da te bude sramota ili da se brukas, proizvod koji su ti oni prodali ne funkcionise kako treba i oni su duzni obzirom da je pod garancijom da ti ili nameste sistem da radi kako treba ili zamene za novi!!!

Sto se Samsung monitora tice, pa to i jeste teska konfekcija, kao i LG, a eTV je emisija komercijalnog tipa, kao sto vec neko rece na nekoj prethodnoj temi, oni ti daju proizvod, plate ti reklamu, a ti ces taj proizvod da nahvalis do zla boga, pa makar bio i najveci skart koji si u zivotu video! Biznis, nista drugo, sve se placa!

Ako oces kvalitetan monitor, uzmes Sony, Viewsonic, ........ firme za koje samo ljudi koji se profesionalno bave grafikom znaju da cene!


Slažem se. Muka mi je od tog silnog krša koji dovoze kod nas, a s druge strane zabranjuju uvoz polovnih komponenti, koje su često kvalitetnije od ovih novih.