[ Artz @ 07.03.2002. 17:10 ] @
Da li neko zna sta se desilo sa ovim telefonom tj. sta je u pitanju i da li je laka popravka? Odjednom je stao sa radom. Ne reaguje ni jedno dugme , moze da prima pozive (ali ne moze da se odgovori jer ne reaguju dugmici) i sat na display -u normalno tece.
[ ||NeX|| @ 08.03.2002. 08:37 ] @
Drži rešetku malo duže i nastavi sa radom.
[ Artz @ 08.03.2002. 19:44 ] @
Ih bre pa nisam bas toliko lud :)
Nema veze i onako je problem resen.
Hvala.
[ Bad Habbit @ 09.03.2002. 08:55 ] @
pa sta je bio problem?
[ Artz @ 10.03.2002. 14:22 ] @
Pa nasi "dileri"(kod kojih je kupljen telefon) su objasnili da se problem desava pri formiranju baterije. U to ne verujem, kakve veze moze baterija da ima sa kocenjem tastarure. Prvo sto sam pomislio je da je normalno do loseg dekodiranja sto i verovatno jeste, mada mi je lik sa stranog foruma (http://www.club-siemens.com/forum/viewthread.php?tid=5417) rekao da je to bug koji je resen u novijim verzijama softvera i da je ovo prvi put da je cuo da se desilo sa v18. Nije vazno i onako je telefon zamenjen za drugi, a i taj drugi je bolje dekodiran pa i nema zakljucan Phonecode (poznato vlasnicima Siemensa C/M35) nego se moze normalno ukucati.
[ alf_yu @ 05.04.2002. 10:15 ] @
Posto mi moderator ovog dela foruma neda da postavim novu temu,a u ovoj nije odgovoreno,ja cu kao odgovor da postavim pitanje.
Posto se i meni desilo isto,blokirala mi se tastatura.Izvadio sam bateriju i sve je sada ok.Ali me zanima da li se jos nekom vlasniku m35i ili je mozda neko cuo za ovakav slican slucaj.Ja sam zvao dilera i on mi je rekao da se to desava kod m35i da ga on ima i da se i njemu desilo.Ovde sam procitao da se to desavalo sa ranijim verzijama.Da li je to istina ili je neka greska u odredjenim telefonima (kao sto je moj)
Unapred hvala
[ Serbian Fighter @ 05.04.2002. 11:31 ] @
To se desava na vecini telefona kada lose formiras bateriju ...
[ alf_yu @ 05.04.2002. 16:10 ] @
Koliko ja znam (ja sam je formirao) formirana je kako treba.
Baterija mi sa gasenjem nocu (oko 1-2) i paljenjem svakog jutra (8-9) drzi od 4-6 dana zavisi od upotrebe.Tako da mislim da mi je ok formirana
[ Artz @ 05.04.2002. 18:30 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
To se desava na vecini telefona kada lose formiras bateriju ...


Ja sam to cuo od dilera kome uopste ne verujem. Ako si siguran u to, zanima me ako mozes da objsanis (ili neko drugi ako zna) zasto se to desava i kakva je korelacija izmedju nepravilno formirane baterije i kocenja tastature, tj sve radi samo ne mozes da pritisnes ni jedno dugme.
[ Serbian Fighter @ 05.04.2002. 19:44 ] @
Blokira fon ... Zbog nepravilnog dotoka struje blokira telefon i onda resetom baterije sve vratis na staro. :)
[ Artz @ 05.04.2002. 20:39 ] @
Meni ovaj odgovor nije dovoljan. Ne, bez zezanja. Zanima me sa tehnicke strane sta se stvarno desi, da li telefon dobija manji napon pa poblesavi ili sta?
[ Serbian Fighter @ 05.04.2002. 20:51 ] @
Znas kako satovi polude ili kompjuteri (retko doduse) u takvim situacijama , ili ako se secas sta se desava sa Game Boy-em u slicnoj situaciji. Malo sizne , e pa fon blokira jer ne moze funkcionisati pravilno ni sa previskom ni preniskim naponom.
[ alf_yu @ 06.04.2002. 00:30 ] @
Ali cekaj ako se to desava zar nebi trebalo da bude redovno???Nego cisto ponekad??U cemu je fora??
[ Serbian Fighter @ 06.04.2002. 01:21 ] @
Nekad nepravilno formirana celija napracvi problem , nekada ne. Zavisno i od funkcije koju fon trenutno radi naprimer. stim sto najcesce tokom vremena pocinje sve cesce da se desava. I onda prilicno brzo totalno vrisne baterija.