[ caplja caplja @ 18.09.2004. 14:10 ] @
Imam nekoliko racunara povezanih u mrezu preko Workgroup i svaki put kad hocu sa jednog da pristupim deljenim resursima (fajlovima) na drugom on mi trazi user name i password. Jel moze nesto da se ucini da se taj dijalog vise ne pojavljuje.
[ vujkev @ 18.09.2004. 16:26 ] @
Nisi napisao koji je OS u pitanju
[ filo @ 18.09.2004. 17:46 ] @
naravno
imas na vrhu ekrana polje pretraga
[ caplja caplja @ 19.09.2004. 00:31 ] @
U pitanju je win 2000 Professional. Nadjoh ja pretragom neke odgovore ali su svi nepotpuni. Ispade da se moze podesiti samo na XP-u ali ne i na 2000-darci. Tj. moze i na 2000 ali da na svim masinama moraju da budu isti useri (i passwordi za njih) sto je u mom slucaju neprihvatljivo. Tragam i dalje za odgovorom.
[ mikson @ 19.09.2004. 00:54 ] @
Onda instaliraj 98-cu, ona ti neće tražiti pass :)
[ someone_bl @ 20.09.2004. 07:17 ] @
Evo jos jednom ce mo da ponovimo...
Da bi se moglo pristupati sa jednog racunara na drugi u workgrupu, na svim racunaria moraju da budu identicna korisnicka imena kao i passwordi korisnika koji zele da koriste dijeljene resurse i ako ne zelis da svaki put kucas password...

[ MadChief @ 23.09.2004. 21:18 ] @
Citat:
caplja caplja: Imam nekoliko racunara povezanih u mrezu preko Workgroup i svaki put kad hocu sa jednog da pristupim deljenim resursima (fajlovima) na drugom on mi trazi user name i password. Jel moze nesto da se ucini da se taj dijalog vise ne pojavljuje.


Na racunarom na kom su ti resursi koje zelis da delis sa drugima, na nalogu guest postavi neki password.
Kad ti drugi racunar sa kog pristupas deljenim resursima zatrazi username i password ti onda imas i jedno i drugo (username: guest i password: onaj_koji_si_zadao). Tad cekiraj opciju da ti windows pamti svaki put tu postavku...