[ Kusur @ 18.09.2004. 17:49 ] @
Pozdrav svima

Imam eksternu USB HDD fioku. Povezao sam HDD na računar preko USB porta. Windows XP i Win 2000 "vide" HDD u "Device Manageru" ali oba operativa sistema ne dodeljuju "SLOVO" disku.

Da li neko zna rešenje, tj. u čemu je problem? Kako da pristupim eksternom disku?

Unapred hvala
[ filo @ 18.09.2004. 17:53 ] @
otvori computer management pa disk management pa desni klik po nevidljivom disku i change drive letter and path
problem je u tome sto externi usb disk dobije isto slovo kao i neki od diskova u tvom komu pa se ne vidi dok mu rucno ne das neko drugo lepse slovo
[ Kusur @ 18.09.2004. 18:12 ] @
Hvala, ali eksterni USB HDD se "ne vidi" ni u Computer Management-u.
[ ranikolahdd @ 18.09.2004. 23:13 ] @
Ukljuchi USB u biosu.
Nikola
[ filo @ 18.09.2004. 23:23 ] @
mora da se vidi u disk managementu ako je instaliran, tj. ako ga je win prepoznao
isti slucaj kao sa usb flash diskovima
[ igor-ch @ 01.11.2004. 19:10 ] @

Ni ja nisam u pocetku znao gde je "slovo" od externog hardiska (firewire prikljucak). Pomislio sam u prvom trenutku da mozda windows ne prepoznaje HD, tj. da je drajver problem, ali sam se ubrzo setio: HD nije bio formatizovan, pa sam "slovo" vrlo lako dobio tako sto sam u Computer Management-u formatirao disk. Znaci, i ti bi morao da ga imas u Computer Management-u!
[ FREELOADER @ 13.11.2004. 23:58 ] @
Da, morao bi ga prepoznati u disk menageru, samo što možda moraš ići na opciju "import disk" ili tako nešto.