[ Ivan Dimkovic @ 08.03.2002. 08:13 ] @
Dakle - mozda je ovo i tema delimicno za "Hardware" ali zbog servisa koji mi trebaju je po mom misljenju ovo ipak bolji forum...

Dakle, problem - Marfijev zakon ;) Za 2 dana moram da idem na YUINFO kongres na kopu i hteo sam na notebooku da stavim XP i PPT/PDF/.. prezentacije...

I posle prvog restartovanja pise "NTLDR is missing"

Sve ovo ne bi bio nikakav problem da laptop nema ni floppy a ni CD-ROM, ja nemam vremena da jurim PCMCIA floppy, CD-ROM (mozda i uspem, ali bolje videti sva resenja) :)

Compaq Armada M300 podrzava i Network Boot - dakle, diskless boot preko mreze - ali, za ovo je potrebno da neka masina u mrezi ima:

1. DHCP server (koji ce preko MAC adrese da laptopu dodeli neki IP)
2. BOOTP server (koji ce preko TFTP protokola da 'sibne' OS image)

E, ja sam se nesto patio i trazio po netu softver, ali ono sto sam nasao nisam uspeo da konfigurisem kako treba (sve u svemu - ne radi kako treba)

Dakle,

Da li neko ima iskustva sa podesavanjem DHCP/BOOTP solucije (nije bitno da li je Windows NT ili Linux server) i kako podesiti da baci standardni MS-DOS 6.xx / 7.xx image?


[ U--G @ 08.03.2002. 08:37 ] @
Pffff tesko, ako nemas DHCP adresu na racunaru... A gde ti je FDD? On se standardno salje uz M300 i nije PCMCIA nego LPT. Bolje nadji nekog ko ima docking station....

[ Ivan Dimkovic @ 08.03.2002. 08:59 ] @
Ne, nemam FDD na zalost - odavno je otisao bogu na istinu :(


Nasao sam neki mali tool "Dhcp/Bootp" server koji kad mu podesim MAC adresu koju treba da gleda ispise da je dodelio nesto u momentu kada se na notebooku startuje "Intel Boot Agent" - pretpostavljam da taj deo posla prodje OK,

Problem je u tome sto ja nemam boot image, da li je to najobicniji snapshoot boot diskete, ili taj boot image ima neki header, itd?


A za docking je jalova rabota - mislim, resicu ja taj problem kad se vratim sa puta, ali za 2 dana tesko da mogu da najurim nekog sa docking stanicom za compaq :)
[ U--G @ 08.03.2002. 09:24 ] @
Mislim da je boot image sasvim dovoljan, nisam nikad to radio preko mreze... javi kako si resio
[ Ivan Dimkovic @ 08.03.2002. 09:30 ] @
Ha - evo dosao sam do toga da notebook prijavi IP adresu koju sam mu dodelio preko DHCP, ali sada kaze "Illegal TFTP Operation" - verovatno nisam nesto podesio u TFTP sekciji kako treba - nasao sam neki "Caldera DOS Boot Image" na internetu...
[ U--G @ 08.03.2002. 09:55 ] @
Probaj ovde www.bootdisk.com
[ Ivan Dimkovic @ 08.03.2002. 10:00 ] @
Hvala za link, ali - avaj - uspeo sam nesto da "opravim" pa mi vise uopste ne radi network boot na compaqu...

nista od ovoga izgleda, moracu naci ili dock station ili kupiti PCMCIA CD-ROM :)
[ U--G @ 08.03.2002. 10:06 ] @
Pa zar ne mozes da udjes na setup sa F10? Probaj da li tamo mozes da "popravis".
[ Ivan Dimkovic @ 08.03.2002. 10:14 ] @
Evo bas pokusavam, ali uvek umesto da uradi DHCP search napise:

PXE-EC8: !PXE structure not found in default UNDI driver code segment

Svasta - nisam nista menjao, pokusao sam da vratim defaults ali uvek isto...

:)
[ Mihailo @ 08.03.2002. 11:04 ] @
Ako imaš neki Win 2k server možeš da baciš na tog Compaqa 2k Pro bez problema. Nije problem da se podesi RIS na serveru, možeš da napraviš i skript instalaciju. Ako te zanima objasniću ti u par kratkih crtica, ili čitaj help ima i tamo.


No-no!! please do not use third-party software:)
[ Ivan Dimkovic @ 08.03.2002. 13:35 ] @
Problem je sto je notebook mrtav, i to posle prve faze XP instalacije - znaci, kada je trebalo podignuti XP i nastaviti instalaciju ispalo je da XP nije dobro formirao boot record! Compaq Armada M300 je jako mali i tanak, i nema ni flopi ni CD-ROM :)))

Znaci, nema nacina da se pristupi notebooku osim ako se ne uradi jedno od sledecih:

1. Network Boot (zahteva DHCP+BOOTP+TFTP server u mrezi + boot image operativnog sistema koji zelis da bootujes)

2. Boot sa LPT flopija (koji je pokvaren u mom slucaju ;-)

3. Boot sa docking station-a (koji nemam ;-)

4. Vadjenje 2.5" harda , stavljanje u desktop masinu (sa adapterom) i sredjivanje stvari..


Ja sam malopre kupio 2.5" -> 3.5" adapter za neku smesnu cifru (13 DEM) pa cu sad da izvadim disk i da ga sredim preko desktop masine :)

[ Mihailo @ 08.03.2002. 17:27 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
1. Network Boot (zahteva DHCP+BOOTP+TFTP server u mrezi + boot image operativnog sistema koji zelis da bootujes)


Upravo na to mislim. Win2000 server sa AD/authDHCPom+RIS (TFTPD se instalira sa RISom). Kada se podesi RIS, a nije neka nauka jer sve ide preko wizarda, ostaje ti da napraviš image i u AD dodeliš image određenom kompu . Možeš da se nakačiš i na tuđ LAN, digneš RIS server, zabraniš RIS za sve a dodaš tvoj komp GUID i napraviš computer account u AD da ostale komovi ne budu zamorčići eksperimenta:) Preptpostavljam da si do sada rešio probelm, pa neću da objašnjavam detaljno.. neki drugi put.
[ Ivan Dimkovic @ 08.03.2002. 17:36 ] @
Aha, hvala na savetu - izgleda je problem bio u XP instalaciji,

Nakacio sam 2.5" disk na moj desktop komp, i instalirao Win2k - i sve radi - sta je bio problem, ne znam :)