[ anglomont @ 18.09.2004. 18:23 ] @
ima li negde shema kabla i bi li radio DCC u win?
hvala unapred
[ Shebo @ 01.10.2004. 08:32 ] @
Ne mogu se spojiti dva PC-a preko USB porta. USB standard je zamišljen tako da je samo jedan uređaj host, a svi ostali uređaji su slave. USB na PC je ostvaren tako da je PC uvijek host, pa ako bi željeli povezati dva ili više PC-a preko USB-a to bi značilo da povezujemo više od jednog hosta što USB standard ne podržava.
[ DarkMan @ 01.10.2004. 12:48 ] @
Trazi u google-u "usb link cable".
Evo jedan sajt, na primer, koji prodaje http://www.linkusb.com/
Nisu bas jeftini a za semu ne znam da li uposte moze da se nadje.
Ako bas hoces trazi sa gore navedenim upitom + schema (ili slicno).
Ako nadjes shemu postuj ovde da je i mi vidimo.

Postoji i drugi skuplji nacin: dva usb2lan adaptera.
To su ti mrezne kartice koje se kace na USB a njih povezes sa obicnim UTP kablom.
[ tanasic @ 03.10.2004. 01:21 ] @
Ko kaze da se dva PC ne mogu povezati preko usb-a i da ne postoji kabal za to!? Ja sam kupio Ednet-ov USB Link Cable od 2.0 m i transfer je odlican. Nije mnogo skup, 17 evra.
[ JOJO847 @ 03.10.2004. 08:54 ] @
majstore mogu te samo pitat zašto dva PC-a umrežavat preko USB-a kad je cijena dve mrežne kartice i kabela prilično prihvatljiva i sve je to skupa jednostavno i nudi dobre "performanse" ?
[ pctel @ 04.10.2004. 11:42 ] @
Citat:
zašto dva PC-a umrežavat preko USB-a...

Pa mozda racunar nema slobodnih PCI slotova... onda je resenje USB->LAN adapter. Ja sam svojevremeno za trgovinski sud u Kraljevu projektovao celu mrezu racunara preko USB->LAN adaptera... dobili su neke brand racunare bez PCI i ISA slotova, i sta sam drugo (pre 3 godine) mogao... Sada takvih adaptera ima u svakoj bolje snadbevenoj kompjuterskoj radnji, a onda je moralo da se porucuje cak iz Kine...
Takodje, ovaj nacin je primenljiv za notebook bez mrezne karte, mislim da je resenje jeftinije od PCMCIA mrezne, a ako se PCMCIA koristi za nesto drugo onda je vise nego korisna spravica!
[ djzi @ 15.12.2012. 11:50 ] @
Pitanje za elektronicare :

Imam adapter USB/LAN, medjutim doslo je do male havarije, pa je jedan od SMD elemenata koji su na USB konektoru otpao (ne pitajte kako).

Da li neko ima shemu takvog uredjaja ,tj USB to LAN adapter, kako bih utvrdio koji je to element, pa da vratim adapter u funkciju.
[ Binary Mind @ 15.12.2012. 15:54 ] @
Do shema koje trazis je skoro nemoguce doci, a do resenja takvih problema se vise dolazi uz pomoc stapa i kanapa (citaj iskustva u servisu firme koja uvozi takve sitne uredjaje.) nego trazeci sheme koje proizvodjaci uglavnom ne izdaju. Cak je i call centar proizvodjaca u takvim situacijama beskoristan. Takve sitnice su predvidjene da se menjaju a ne da se popravljaju kad se pokvare.
[ djzi @ 16.12.2012. 12:42 ] @
Ma jasno je to meni, al mi bezveze da ga bacim...

Hvala u svakom slucaju .