[ MAD-MAX @ 08.03.2002. 14:59 ] @
U nedelju idem u Petnicu za racunarstvo i matematiku pa me interesuje da li jos neko sa ovog foruma ide. I hteo bih da cujem (ako im nije tesko) od onih koji su isli kako je tamo, sta se radi kao i neke savete.

[Ovu poruku je menjao secret dana 02.12.2004. u 13:51 GMT+1]
[ FireBallKiller @ 08.03.2002. 16:53 ] @
De si Brate sto cinish??? Idem i ja 10. marta na racunarstvo. Ajde se javi na [email protected]
[ UroS @ 08.03.2002. 17:15 ] @
ide neki lik iz mog odeljenja... streber
[ Darko Prelic @ 08.03.2002. 18:02 ] @
Citat:
UroS:
ide neki lik iz mog odeljenja... streber


Hahahahaha...

LOL
[ Zoran Rašković @ 08.03.2002. 20:20 ] @
ja kad sam bio u srednjoj skoli kao profesorka htela da ja idem al ja nisam ipak otisho, jer valjda mnogo kasno mi je dala sve one papire da popunim :(
[ anon676 @ 08.03.2002. 21:26 ] @
ja treba da idem ove godine, ako bog da? a valjda ce majku mu....prosle godine krelac kada sam popunjavao ono glupavu upitnicu napisem da ne volim biologiju, hemiju, geografiju i istoriju i naravno srpski...kad kurcina, stize meni pisamce zao nam je sto moramo da vas obavestimo da niste primljeni u petnicu, kao fora probajte u sredjoj skoli...
[ weB_KiLeR @ 08.03.2002. 23:29 ] @
Ja sam cuo da je ta petnica jednom g****...
Ovaj moj ortak mi je pricao da je on poducavao profu o tcp/ip...
Sad ne znam sta je istina ali ne verujem da tamo profesori znaju nesto posebno(mislim samo na ovom polju)
[ MAD-MAX @ 08.03.2002. 23:58 ] @
Ja bas mislim suprotno. Moj prijatelj je bio prosle godine i kaze da je super osim sto su sobe male, ne tako dobra hrana i mnogo se radi.
[ Dusan Marjanovic @ 09.03.2002. 04:08 ] @
web_killer...lupa gluposti taj tvoj drug, odlican je petnichki kadar...recimo...caboom sa box.sk a i clan foruma takodjer je bio predavac tamo, a isto tako znam da su i iz drugih oblasti predavachi odlichni, mad-max...pa ebi ga ti tamo neides da stanujes pa da imas veliku sobu...hrana ti nije dobro ako si preterano probirljiv inache je sasvim ok...a na kraju krajeva...tamo i ides da bi radio.
[ ouros @ 09.03.2002. 05:49 ] @

Samo napred. Ja sam bio jos davno, i svidelo mi se. To sto su sobe male i nije neki problem. bolje je zezanje.

Ajde pa srecno

Poz
Uros
[ FireBallKiller @ 09.03.2002. 07:18 ] @
Za hranu me boli `rac keva kuva SARMU!
P.S. enjoy SARMA
[ MAD-MAX @ 09.03.2002. 12:52 ] @
steta sto cu da zakasnim pa necemo biti zajedno u sobi. Ali, nema veza, daces mi neku sarcmicu i onako:)
[ b A n e @ 09.03.2002. 13:58 ] @
Ha , mislis da ces imati vremena za klopu i zezanje.Moj drug je bio pre mesec dana i kaze da je za tih nedelju dana koje je proveo tamo spavao maximalno 10h.Znaci tamo se radi brate nema odmora.
[ vilyu @ 10.03.2002. 09:41 ] @
Ja sam bio tamo prosle godine. Sto se predavanja tice, relativno su opsta, ali veoma korisna. Znaci, nece te nauciti kako da uhakujes neki server ili sl., ali ce ti objasniti princip. Pokazivace razne algoritme sortiranja i kako se izracunava koji je najbrzi u kom slucaju. Bice predavanja iz grafova, nesto malo o vestackoj inteligenciji, baze podataka (to je tamo dosta lose obradjeno). Ako budete pazljivi, mozete dosta znanja o Linux-u da sakupite, arhitekturi racunara, ... Na prolecnim seminarima se najvise radi, i tacno je to sa 10 sati spavanja za ceo seminar. Na sledecim cete imati vec znatno vise slobodnog vremena. Dok ce na letnjim biti lencarenje. Takodje, radicete projekat po svom izboru. Da bi projekat bio prihvacen, mora da bude izuzetno tezak, a da biste posle ponovo dosli, morate da radite na njemu. Zato pazite sta smisljate za svoj projekat, da ne bude nesto sa brute force algoritmom i sl. Hrana je cesto losa, a sobe tek za tri kreveta na sprat. Ali kome je to bitno?
[ @ 23.08.2003. 18:39 ] @
Citat:
MAD-MAX:
U nedelju idem u Petnicu za racunarstvo i matematiku pa me interesuje da li jos neko sa ovog foruma ide. I hteo bih da cujem (ako im nije tesko) od onih koji su isli kako je tamo, sta se radi kao i neke savete.

Petnica je super mesto da se pustis u promet i nesto navatas, naravno kad te dobro izbiflaju (sto se tice ucenja).Ja sam tamo na humanoj biohemiji i nikad lepse. Pozdrav
[ UroS @ 23.08.2003. 20:05 ] @
omg
[ optix @ 24.08.2003. 00:57 ] @
Pa proslo je pet meseci, gde su utisci, kako je bilo ? :)

Ja sam isao u Petnicu cetiri godine (od '99) na seminare iz Astronomije. Petnica mi je uvek u lepom secanju, tacno je da je dosta tesko (prva godina je mozda najteza, posle ide lagano), da hrana nije uvek onakva kakvu vam je mama pravi i da je smestaj los, ali kad se posteno umorite od predavanja i vezbi na to uopste ne marite.
Mislim da je to jedinstveno mesto u celoj Srbiji gde mozete dosta toga naucite i saznate ne samo iz oblasti za koju ste pozvani (niko vas ne sprecava da slusate i etnologiju ako vas zanima) od zaista odlicnih predavaca na vrlo interesantan nacin, upoznate ljude koje zanima isto sto i vas i da naucite kako da samostalno istrazujete.
Postoji cetiri perioda kada se seminari odrzavaju (za vecinu predmeta), zimski koji je uglavnom predavackog tipa, prolecni koji ustvari predstavlja radionice gde ste pomesani sa razlicitim polaznicima slicnih seminara i gde resavate prakticne probleme iz vase i slicnih oblasti, letnji (vremenski najduzi) gde se radi sopstveni projekat i jesenji, opet, uglavnom, predavacki.
Vasi projekti ne moraju da budu strasno teski, pozeljnije je da su originalni i tehnicki dobro odradjeni.
Njihov cilj je da vas nauce kako da pisete samostalne naucne radove, da vas povezu sa gomilom profesora i saradnika, i da to kasnije nastavite da radite i posle bez Petnice.
Mozda ja govorim kao neko ko je bio cetiri godine tamo, pa je svasta video (a i jesam :) ), ali tamo je jedna potpuno cool atmosfera, samo je potrebno da se opustitie i radite ono sto vas zanima. Niko vas ni na sta ne primorava, i sve zavisi samo od vas i vaseg interesovanja. To je najvaznije da pokazete - interesovanje !
Na lepom je mestu, cist vazduh, dva kilometra daleko od parka sa bazenima, sedam od Valjeva gde vas cekaju sva dostignuca 21 veka tipa burek i pljeskavice, ako vam bas dosadi hrana u stanici.

Od ove godine je, koliko cujem, pocela participacija. Do sada je sve bilo kompletno besplatno osim troskova puta do Valjeva i natrag. A to nazalost moze da znaci samo jedno, da su im izgleda presusili fondovi i da sada moraju da se okrenu ka drugim sredstvima za finansiranje. Nadam se bar da su skupili pare za nove racunare (u racunarskoj ucionici ih je bilo 20-tak pentiuma na 300-400 Mhz).

Pozdrav svim Petnicarima!
[ manca @ 13.01.2004. 21:48 ] @
Ljudi, evo uprovo naleteh i ja na ovu temu, pa rekoh da se i ja pohvalim :)
Naime i mene su primili u Petnicu, idem sad februara, marta, nadam se da ce biti zanimljivo. Sta vi mislite, oni koji su isli, da li su zaista toliko teski zimski seminari(kako sam cuo) ili samo hocete da zaplasite ljude :) Cuo sam da se dosta toga kvalitetnog i dobrog moze nauciti tamo, dobro kakva je hranu necemo da ulazimo u detalje :) Takodje sam cuo da se Toroman, rukovodilac seminara racunarstva, mnogo 'podnosi' :) Ljudi su mi pricali, uvek sa njim nosi dva moba.(veoma dobrih), jedan 63, jedan 64, i da se u njegovom kabinetu nalazi neko cudoviste od kompa. Naravno takodje kad se kace svi na net, kod njega ide najveci deo protoka :) To sam samo cuo od ljudi koji su tamo bili, da li je zaista tako ?
Jos nesto, sta mislite o tome, kakvo je drustvo tamo? Ima li cool likova, ili nesto slabo?Ahha, cuo sam da ima neki kafic sa dobrom muzikom, u okolini stanice, da li je istina(i kakva se muzika pusta tamo)?
Evo ovo su bila nekoliko osnovna pitanja, koja cu ovde postaviti, sa ciljem da me malo blize upoznate sa Petnicom.
Hvala, na odgovorima.
[ MAD-MAX @ 13.01.2004. 22:46 ] @
Cestitam manco!

Moja iskustva iz Petnice su prilicno pozetivna. Inace kafic pored ne postoji vec postoji "kafic". Odnosno neka prodavnica sa stolovima i stolicama gde mozes popiti kafu, sok ali kolko ja znam alkohola nema

To da se Toroman sto ti kazes "podnosi" je .... diskutabilno. Napravio je neki svoj algoritam za sortiranje kolko se ja secam i veoma ali veoma je ponosan na njega a sto se tice mobilnih telefona to nisam primetio. Za taj njegov kabinet ja stvarno nisam cuo i nikada nije s nama bio na netu tako da nam nije oduzimao protok. Onaj njegov asistent (Lisp guru ) je vise vremena provodio s nama ali mislim da ce sada da bude neki drugi asistent. Inace najjaci lik-predavac je Bole! Uostalom videces sve. Zakljucak je da ces se dobro "provesti" odnosno nauciti dosta (ako zelis naravno) i upoznati nove likove (dvoje su se tako smuvalI) a ti likovi uglavnom nisu debili!
[ manca @ 13.01.2004. 22:51 ] @
ok, hvala MAD, da cujem ostale sta misle o ISP?
Za Toromana sam tako cuo, Milivojevici su mi rekli, da nosi dva moba i da se kaci na net sa svim protokom :), ali ja mislim da on nije tako los?
E da, ko je Bole?
[ postmortem @ 13.01.2004. 23:23 ] @
e da, ja sam bio u petnici.. haaa, jos malo pa pre 3 godine.. ccc.. vreme leti majku mu.

Bole je lik. ne toliki kao Rilak ako jos uvek radi tamo. ali ok. Bole je Bole.. bas se pitam dal je smrsao? :) imao je iskrene namere kad sam bio onomad tamo..

cuo sam da se katedra za racunarstvo tamo raspada.. imam druga koji je asistent (saradnik?) na fizici.. kaze da je rasulo na racunarima, a i uopste, rejting petnice je bitno opao.. to su informacije iz prve ruke.

inace, stanica je fenomenalna. hrana ocajna. kafic ne postoji. postoji KAFANA. pravili su ocajne palacinke. ali imaju dobro neko meso.. hm. prolecni seminari (tj. zimski, koji se padaju krajem marta) hm... pa dosta se radi. zavisi koji put ides. prvi put je najgore.. teraju te dusmani do 12 uvece da radis. posle je lagano..

e da, najjaci lik je CABOOM. ne znam da li jos uvek predaje tamo. covek je genije. administrira inace code.box.sk

i da, drustvo.. pa sta znam.. ima dosta snobiziranih likova tamo..
najbolje da se padnes zajedno sa seminarom o istoriji npr :) i jos da je pocetni kurs.. hahaha.. ima mnoooogo maloletnica hahaha..

e da, mene je nerviralo sto su vecinom ljudi iz vojvodine ili beograda.. ostatak srbije se kolko tolko ignorise..
[ postmortem @ 13.01.2004. 23:30 ] @
secam se.. kad sam bio ovo zadnji put, to je taman bilo 2001. puno nade posle promena i sta ti znam, i dolazio ambasador Svajcarske.. pa smo pricali nekih sat vremena sa njim, i posle, ali ovo je nezapamceno, doneli su ROSTILJ u stanicu!! nevidjeno do tada.. uh. :)

e da, pogledaj na sajtu stanice sa kojim jos seminarima se preklapa tvoj. cisto da znas ima li vajde misliti o maloletnicama :)
[ zivuljka @ 14.01.2004. 08:18 ] @
Ja samo znam da Toroman je pre nekoliko godina vozio peglicu u koje je ugradio neke zvucnike za kompjuter i sto je izgledalo do bola smesno

mozda je promenio kola ali zlatnu kajlu nije

postmortem, bili smo na istom seminaru.....
ali te se ne secam
[ manca @ 14.01.2004. 11:30 ] @
e ljudi a kad vam je uglavnom stigao poziv iz petnice na kucno adresu, kod datuma?
a postmortem, samo da ti kazem nesto:
sajt im je star ko BIBLIJA tako da nemogu nista korisno, sveze saznati od njega.
[ superbaka @ 14.01.2004. 21:35 ] @
e pa ja sam bio pre 11 godina, pretpostavljam da vam moje sugestije nisu mnogo od pomoci, a?
[ manca @ 14.01.2004. 21:59 ] @
pa od tebe i nije bas neka vajda :), ali neko drugi ko je skoro bio, ne bi bilo lose da nesto napise.
Utisci, zapazanja...
[ UroS @ 15.01.2004. 01:10 ] @
Stvarno je opao rejting petnice.
[ Slobodan Milivojevic @ 15.01.2004. 10:26 ] @
Neznam kako je sad, ali pre 2 godine kad sam ja bio tamo, na zimskom seminaru si mogao dosta toga korisnog da naučiš. Ostali seminari su više druženje i zezanje nego rad ;)

Po meni je tad bilo sasvim OK. Sad ne znam kako je.
[ Patriota @ 15.01.2004. 10:52 ] @
Ja sam išao u Petnicu 3 puta.
98,99,2000
Trebao sam i 2001. ali sam otišao u inostranstvo.
Mogu reći da je Petnica stvarno bila super(kad sam ja tamo bio)
Upoznao sam mnogo dobrih likova. Idi manca i nećeš se pokajati, naprotiv naučićeš dosta toga novog.
[ postmortem @ 15.01.2004. 13:53 ] @
najgluplja je ona drustvena igra. kako li se samo zvala? ono kad se pogadja ko je ubica, ko nije, itd itd.. kad svi zmure i to..

mislim, nisam video smisao igre kad se sve svodi na nagadjanja. :)
[ anon676 @ 15.01.2004. 20:15 ] @
Citat:
UroS:
Stvarno je opao rejting petnice.

Ma nije opao, nego teško je da se oceni osoba na osnovu par napisanih rečenica jel? (Ako uzmemo u obzir da mu esej može napisati neko drugi i sl.). Tako da na prvi seminar ima najviše zalutalih...Posle se sve to iskristališe.
[ Patriota @ 15.01.2004. 20:46 ] @
Ma oni kod tebe ne procenjuju da li si ti umetnicki nadaren. Oni od tebe traze pre svega: veliko interesovanje za oblast za koju se prijavljujes, kreativnost i naravno malo mozga u glavi :)
Tako da svako ko ovo ispuni moze da ode tamo bez problema.
A ti dpanic, jesi isao?
[ anon676 @ 15.01.2004. 22:14 ] @
Ne, ali slučajno znam sav taj protokol. Idem ove god.
[ -zombie- @ 15.01.2004. 23:26 ] @
čuvajte se popare..
[ Dusan Marjanovic @ 16.01.2004. 00:28 ] @
Citat:
dpanic:
Posle se sve to iskristališe.

Da, verovatno zato nisam imao želju da idem opet, iako sam vrlo zainteresovan za temu seminara koji sam pohađao, i čak, ako je to neko merilo, na onom testu sam pokazao najbolje rezultate. Ne, nego sam bio okružen sve samim luzerima, koji misle da sve znaju (ustvari nemaju pojma al` ajde), koji se ne kupaju više dana, smrde na veliko i dolaze na seminar od nedelju dana sa jednim parom gaća i čarapa, o jednom duksu i farmerkama da ne pričam. Sva sreća pa se našla neka normalna duša inače bih totalno skrenuo, da i biologičarke su bile okej totalno, samo što kad se na kraju vratiš u sobu negde oko 4 ujutru, dočekaju te one iste face, koje su do tada igrale matori quake na krševima u računarskom centru, i sad po 100. put prepričavaju "aaaa ja sam tebe ubio 7 puta", " nijeee, ti si mene 5, a ja tebe 12 puta". Druga stvar je što na onom prvom seminaru u principu sem lispa, nismo učili ništa što već nisam znao. Bibiloteka je baš dobra, i to je u principu to. Za računarstvo, u godini u kojoj sam ja bio, kvalitet seminara i nije bio nešto, mislim da su drugi seminari dosta bolji.
[ -zombie- @ 16.01.2004. 00:37 ] @
čekaj, oćeš da kažeš da računarstvo više nije u isto vreme sa psihologijom?

blah, onda možda i ne vredi ići.. (na psihologiji su uvek bile najbolje ribe..)
[ Dusan Marjanovic @ 16.01.2004. 11:52 ] @
ma jok, bila istorija i biologija. mada ja nisam imao nikakve zamerke na biologicharke
[ optix @ 16.01.2004. 17:55 ] @
Citat:
postmortem:
najgluplja je ona drustvena igra. kako li se samo zvala? ono kad se pogadja ko je ubica, ko nije, itd itd.. kad svi zmure i to..


Mafija!

A tacno je da je kvalitet Petnice znacajno opao. Ja sam bio na seminarima Astronomije 1999, 2000, 2001, 2002. Ali od godine 2003 se dosta stvari promenilo.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.01.2004. 22:48 ] @
Mafija je zakon!

Sta bi se inace radilo po celu noć do prvih zraka sunca....
[ Dusan Marjanovic @ 17.01.2004. 00:29 ] @
ummm...orgijalo?!?
[ MAD-MAX @ 17.01.2004. 22:49 ] @
Citat:
MAdafaKA:
Citat:
dpanic:
Posle se sve to iskristališe.

Da, verovatno zato nisam imao želju da idem opet, iako sam vrlo zainteresovan za temu seminara koji sam pohađao, i čak, ako je to neko merilo, na onom testu sam pokazao najbolje rezultate. Ne, nego sam bio okružen sve samim luzerima, koji misle da sve znaju (ustvari nemaju pojma al` ajde), koji se ne kupaju više dana, smrde na veliko i dolaze na seminar od nedelju dana sa jednim parom gaća i čarapa, o jednom duksu i farmerkama da ne pričam. Sva sreća pa se našla neka normalna duša inače bih totalno skrenuo, da i biologičarke su bile okej totalno, samo što kad se na kraju vratiš u sobu negde oko 4 ujutru, dočekaju te one iste face, koje su do tada igrale matori quake na krševima u računarskom centru, i sad po 100. put prepričavaju "aaaa ja sam tebe ubio 7 puta", " nijeee, ti si mene 5, a ja tebe 12 puta". Druga stvar je što na onom prvom seminaru u principu sem lispa, nismo učili ništa što već nisam znao. Bibiloteka je baš dobra, i to je u principu to. Za računarstvo, u godini u kojoj sam ja bio, kvalitet seminara i nije bio nešto, mislim da su drugi seminari dosta bolji.


Hm, Dusane pa nisi valjda nekom gledao "u gace" da se tako izrazim i brojao carape :) Salim se naravno ne shvataj to ozbiljno kao sto to znas da radis :) Samo mi nije jasno jel si mislio na jednu osobu (znas koju :)) pod "Sva sreća pa se našla neka normalna duša inače bih totalno skrenuo" ili vise njih. Samnom mislim da nisi imao problema (ni s mirisom ni s nicim drugim :)))! Inace taj matori Quake su igrale 6 osoba a mi smo bili oko 20 mislim.

Mada ipak si ti u pravu. Toliko razlicit i zanimljivih tema o racunarstvu/racunarima postoje tako da tadasnji izbot/i predavanje i nisu bili neki. Meni se recimo svidjalo ono o sifrovanju kada je dosao onaj mladi student sa PMF-a i kad se skroz usro od treme. Btw mi smo bili na seminaru racunarstvo i matematika.
[ geologicharka @ 21.09.2004. 21:22 ] @
E ljudi da znate kako smo se mi igrali mafije na vezdovnom seminaru! Na zimskom svi u biblioteci, niko ne sme da izadje, samo su se fizicari zezali. Ali zato na vezbovnom, k'o da nas je Golub pustio sa lanca (ko zna Goluba zna o cemu pricam!) I tako zmo se zezali da ono nije normalno. Do ujutro smo igrali, isli da se sredimo i isli na teren. Pa jel' ima to negde? Pirocanci (Marko, Filipe, Slobodane, Manco): Kad idemo u Petnicu? Na vezbovnom smo sa informaticarima...
[ postmortem @ 23.09.2004. 00:00 ] @
ta mafija je bila najbesmislenija igra koju sam ikad igrao.
[ UroS @ 23.09.2004. 03:04 ] @
koja ludnica.
[ geologicharka @ 07.11.2004. 20:09 ] @
Uopste nije besmisleno za one koji znaju da igraju. Moguce da vi niste naucili.
[ Milos Stojanovic @ 07.11.2004. 20:17 ] @
Mafija je ludnica od igre! Partije mafije su mi ubedljivo najzabavnije izgubljeni sati života ;) Čak smo razmišljali da o tome da igramo online, nekako preko NetMeetinga ili tako nešto, ali nije išlo.
Ali to je jedina igra koju bih mogao da igram u bilo koje doba dana ili noći, pijan ili trezan...
[ djmaki @ 30.11.2004. 18:51 ] @
Kada stizu rezultati da li samprimljen. Ja sam se prijavio ali jos uvek cekam.
Kakva je racunarska oprema kod njih ove godine? Da li postaji mogucnost da se ponese svoj komp?
Pisite malo o Petnici da znam gde idem!
[ EArthquake @ 01.12.2004. 20:41 ] @
i ja sam se prijavio za zimske seminare
trebalo bi da ti stignu rezultati na kucnu adresu posle 20 decembra
a bice i lista na www.psc.ac.yu
pa vidi tamo
nadam se da cemo se videti


[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 01.12.2004. u 21:55 GMT+1]
[ EArthquake @ 01.12.2004. 20:48 ] @


ajd nek se jave svi koji su se prijavili ove godine

ima li ko iz Nisa i okoline

[ SalemSaberhagen @ 28.01.2005. 17:54 ] @
ja idem! za lingvistiku mada nemam pojma kako cu do valjeva! nema busa
iz prokuplja sam inace
[ ::Sax:: @ 02.02.2005. 22:16 ] @
Petnica je zakon. Ko god bude imao priliku da ide neka je ne propusta. Mnogo se nauci, mnogo se zajebava i malo spava. Sobe jesu male ali cete malo boraviti u njima pa nije frka. Kvalitet hrane varira od seminara do seminara u zavisnosti da li je bilo skoro nekih donacija. Desilo se par puta da sam vecerao samo hleba i mleka a i par puta sam se otkidao od klope. Naravno, ako se ostane gladan uvek moze kod Sreje na cevape. :lol:
Toroman je najveca legenda tamo. O njegovoj strucnosti ne vredi raspravljati posto je priznata faca. A sto voli da zajebava.... Uuuuuu :)
[ Milica_01 @ 03.02.2005. 15:36 ] @
Da li neko ide u Petnicu od 20. februara??

Kakav je smestaj u Petnici??? Kakvo je drustvo?? Da li se ljudi streberisu po ceo dan ili ima zezanja??
Ja idem prvi put tamo ove godine i nemam pojma sta cu tamo zateci....
[ Silenoz @ 03.02.2005. 19:34 ] @
Valjevo - Petnica 7km

Svaki dan rekreacija + pecina + crkva + jezero + bazeni(leti) + ludaci iz stanice
[ poohica @ 04.02.2005. 00:00 ] @
Citat:
Milica_01: Da li neko ide u Petnicu od 20. februara??


ne znam sa kog si ti seminara, ali od 20. februara su seminari humane biohemije, fizike i geologije!!
[ Milica_01 @ 04.02.2005. 16:36 ] @
[ Milos Maric @ 07.02.2005. 19:10 ] @
Ja idem na matematiku mladji od 13. febrara. Da li ima jos neko (u isto vreme je i informatika?. Bio sam i na LNS 2002. Sta dirate mafiju? To je najbolja drustvena igra. Jesenas sam navukao moje iz razreda na ekskurziji u busu. Zezanje je bilo odlicno (mada smo tada bili sedmi razred). Hrana i nije neka, ali je uvek bilo dovoljno za bar jos dve repete ;) 'Ladno nece postavljati spiskove primljenih na sajt... Ne znam da li znate, ali postoji grupa petnicara na http://groups.yahoo.com/group/petnicari , pa se mozete prijaviti.
[ poohica @ 07.02.2005. 23:22 ] @
e milose, milose... od tebe nisam ocekivala da ostavis sajt grupe, to je ipak brankin posao... htela sam ja, ali eto, prestigo si me!! nema veze... nego, nesto me buni onaj deo Jesenas sam navukao moje iz razreda na ekskurziji u busu. Zezanje je bilo odlicno (mada smo tada bili sedmi razred) ???
[ Milos Maric @ 08.02.2005. 14:26 ] @
Aj dobro?!! Ipak mislim da ovi ljudi nisu neki koji bi pravili problem na grupi (mislim da je vec dovoljno * bilo ovih dana). Razletle su mi se misli kada sam to kucao. "Jesenas sam navukao moje iz razreda na ekskurziji u busu." se odnosilo na mafiju, ali sam izmedju ubacio "Zezanje je bilo odlicno (mada smo tada bili sedmi razred)" koje se odnosilo na LNS 2002. Nadam se da je sada jasno :-)
[ poohica @ 08.02.2005. 16:36 ] @
hahaha.. ti kao da si iz petnice odgovarao... tako tamo pola recenice mislis jedno, a pola drugo, pa posle sta ispadne...
[ EArthquake @ 09.02.2005. 18:16 ] @
a ja kad pitam ko ide

niko se ne javlja


ima li ko iz nisa posto nisam siguran kako da stignem do valjeva
[ EArthquake @ 09.02.2005. 18:56 ] @
da je leto prakticirao bih stopiranje kao inace kad idem negde ali na -20 tesko :)))
[ poohica @ 09.02.2005. 20:23 ] @
e, imas bus iz nisa oko 8 ujutru, ali on u valjevo stize oko pola dva... ja sam prosle godine isla u bgd busom oko 6, pa onda odande busom za valjevo u 10... i stize se na vreme!!
[ geologicharka @ 18.02.2005. 16:01 ] @
A u koliko tacno krece taj autobus iz Nisa kojim se stize na vreme u Valjevo. Ja bih njime isla ali ne znam da li cu na vreme stici u Nis!
[ poohica @ 18.02.2005. 19:09 ] @
nemas iz nisa koji stize na vreme u valjevo, procitaj bolje sta sam napisala!! ja sam prosle godine isla do bgd-a u 6 ujutru, da bih stizala na vreme na seminare...
[ geologicharka @ 20.02.2005. 12:49 ] @
A kako je Nikola onda stigao sad na zimskom na vreme, a isao je iz Nisa, ne preko Boegrada. Otisao je jutros jos jedan decko iz Pirota na glg preko Nisa, i valjda je stigao na vreme...
[ poohica @ 20.02.2005. 18:35 ] @
pa ti onda pitaj nikolu, ne znam ja kako je stigao na vreme....
[ anon21796 @ 04.03.2005. 16:36 ] @
eeeeeeeeeeee, ljudi bio sam na INFORMATICI , valjda 2003 ili 4 ne secam se vise, ali mogu da kazem da je prvi seminar bio boli glava, mislim ne predavanja, nego drustvo i zezanje, toliko genijalnih ljudi na jednom mestu STRAVA...

Vec je drugi bio smor jer su ljudi bili isti ,a ja sam ocekivao da neki drugi seminar bude sa nama ali ono isto...

Posle nisam imao vremena nesto i nisam mogao da odradim onaj zadatak koji sam imao tako da na leto nisam isao, na moju zalost...

IPAK JE PRVI SEMINAR NAJBOLJI...

lepo je sve to... treba videti...

pozdrav svim likovima koji me se secaju :) :)

JAVITE SE NA MAIL...........
[ lord_NIKON @ 05.03.2005. 14:04 ] @
KO GOD BUDE DOBIO POZIV ZA PETNICU NEKA IDE .
Upoznace nove ljude, buduce ekstra prijatelje, ima dosta zezanja a moze mnogo da se nauci.
[ geologicharka @ 05.03.2005. 18:11 ] @
Sa kog si ti seminara?
[ MC FLEX @ 06.03.2005. 13:06 ] @
Yo, ja idem u stanicu od 17-21.03 . Idem na hemiju. Da li jos neko sa foruma ide tada i na koji seminar ???? Inace u ISP idem vec 4 godine, tako da sam prilicno "iskusan" !!! Ako neko ima neko pitanje !?!?!?!?!?!?
pOZZZZZZZZZZZZZz
[ Asrai @ 08.03.2005. 14:01 ] @
Citat:
Ja sam cuo da je ta petnica jednom g****...
Ovaj moj ortak mi je pricao da je on poducavao profu o tcp/ip...
Sad ne znam sta je istina ali ne verujem da tamo profesori znaju nesto posebno(mislim samo na ovom polju)

Kao i svaki prosecni computer freak cim sam dospela u svoj topli dom stavih naocare i sedoh za comp. Popnem se na net da vidim sta se gde desava kad videh ovu intereasantnu porukicu...Ok, poruka jeste budjava (jos iz februara), ali ja zaista nista ne mogu da precutim, pa ni ovo...
Elem...
Vrlo su mi gotivne price rekla - kazala, stoga zaista volim da cujem tu cuvenu recenicu: "Meni je baba Mileva kazala..." i ja joj u potpunosti verujem iako je ona jedna onako obicna, blago senilna baba, i necu dalje da se upustam u, jelda, stvari za koje mi je ona rekla da su lose...
•••
Dakle...Svi znamo da, da bi dospeo u Petnicu (u daljem tekstu isp) moras da posaljes svoju biografiju, esej i da popunis jos milion raznoraznih formulara. Na osnovu njih komisija odredjuje koga ce da pozove. Normalno, kako nejdemo ni na kakve razgovore oni zaista ne mogu da procene kakvi mi ustvari jesmo. Stoga, u svakoj grupi (ok, ima izuzetaka) uvek ima nekolicina ljudi, koja nije zadovoljna, koja odbija da radi, i koji nikad vise ni ne dodju u isp, i koji kada se vrate, jelda, tamo odakle su dosli (da prostis), mislim na grad iz koga su dosli, pricaju lakovernim ljudima kako je isp sve i svasta i kako su svi predavaci losi, i kako su predavanja losa i kako te muce da radis i blahblah...
Zasto ovo pisem?
Zato sto nije tako i mislim da bi ljudima trebalo zaista mnogo tudjih dobrih misljenja da shvate da je isp verovatno najludja stvar koja ce im se desiti u zivotu, a ako ne to onda bar najkorisnija...
No da se vratim prici...
Svi vec znaju standardne price ne spavanja i tako toga...Za spavanje ima sasvim dovoljno vremena (dakle, svaku noc se mogu sklepati bar 4 sata), ali svi bi radije igrali mafije (nikad necu razumeti zasto i kojim cudom sam svaki put bila mafija...posle je bilo dosadno, stalno su me prvu ubijali) nego spavali u toplom kreveticu. I tako prolaze noci i noci, normalno, ne prospavane, al je ipak svima dobro. Sto se tice hrane zaista je dobra, ne mogu se pozaliti...Predavanja su raznorazna, ali sva do jednog interesantna...Mnogo je dobro i to sto su na primer ljudi sa istorije imali predavanja iz astronomije i biologije, i mi sa lingvistike iz istorije i sociologije i antropologije etc.
Anyway isp zasluzuje zaista tri plusa ( + + + ) i jednostavno si tamo ono sto jesi, pitas sta god hoces i kad god hoces, bez straha da ce predavac poceti tebe da ispituje....Nije ni slicno skoli, i mislim da je stvarno glupo sto mnogi imaju pogresan utisak o ljudima koji su tamo i o isp uopste...
Eto toliko....
Pozdrav )

P.S. Maricu, nisam znala da si se i ovde prikacio....hihihihihihihihihihihihihi....
[ Vladimir Lesic @ 13.12.2007. 21:26 ] @
Kad vec spominjemo igru Mafija; Igrao sam je na Windows-u 98 (dok sam ga imao) ali sada kad sam pokusao da je instaliram na Windows XP, istalacija mi puca izmedju prvog i drugog CD-a! Da li je moguce da je igra pisana iskljucivo za 98-cu, i da li neko zna nacin da se ova igra istalira na XP-u (SP2)?
[ Aleksandar Đokić @ 16.12.2007. 23:26 ] @
jel to pitanje iz petnice?
[ DxD @ 22.05.2011. 07:53 ] @
E ovako...
Slucajno sam naletela na ovu temu, jer sam trazila seminar za racunarstvo...
1. ISP kao i svaki kamp trazi trud i samo trud... Tamo ste dosli zbog sebe i ako vam se ne svidja, mozete slobodno otici...
2. Petnica je jako zanimljivo selo sa predivnom pecinom...
3. Ja sam upoznala tamo mnoooogooo drugara, zbog kojih sam na kraju krajeva i zaplakala...
4. To je jedno predivno iskustvo kojeg cu se rado secati dok ne umrem...
Tamo ste kakvi ste, ne trebate se petvarati da ste ko zna ko...
I ja sam mislila jao ko ce da ide tamo i uci i uci...
Za spavanje je istina a nema mnogo sna, jer i kada zelite da zaspite, dzunglasi ( oni koji se po hodnicima deru ), ne daju vam mira...
A ta Mafia igra... Sta je to?