[ bobi nikolic @ 19.09.2004. 21:22 ] @
Napravio sam veternjacu koja je bila objavljena u SAM-u, sa trokrakom elisom. i ona radi, okrece se kao luda ali.....
Elektronika koja je navedena u jednom sam casopisu video da je za trofazni alternator, dok sam ja uradio kako je bilo navedeno za dvofazni alternator. Prikljucke sigurno da nisu iste, pa bih zatrazio pomoc oko prikljucivanja.

To znaci ona se okrece, ali ne daje struju!
[ ilijadunic @ 23.09.2004. 17:31 ] @
Daj ubaci shemu da bi videli veze.
Pokusacu da ti pomognem onoliko koliko budem mogao

pozdrav Ilija
[ bobi nikolic @ 01.10.2004. 16:21 ] @
Shemu ima na internetu, ali mi treba dan, dva da je pronadzem.
Stavit cu je sigurno.
[ bobi nikolic @ 03.10.2004. 16:58 ] @
Trazena shema nalazi se na http://www.geocities.com/bbs_yu/
a problem je u tome sto je ona opisana kako je spoiti sa trofaznim a ne sa dvofaznim alternatorom koji je objavljen u jednom drugom broju casopisa SAM.
[ Papcina @ 03.10.2004. 17:12 ] @
Ovo je OT...
trebala bi mi jedna stvarcica sa tog sajta da narucim.... je li netko jos prije narucivao? Kakvi su dojmovi? One cijene sta pise npr. 4DEM + PTT je 4 njemackih maraka ili koji k****?

Ternx

Pozdrav
[ ilijadunic @ 05.11.2004. 22:00 ] @
ako dosad nisi resio problem evo principijelno razlika uporedi veze

poz Ilija
[ josip77 @ 07.11.2004. 12:27 ] @
Bok
Gledajuć shemu ove vjetrenjače (sa gornje adrese sa 6 lopatica),odlučio bi se napravit je ali mi nisu jasni neki detalji,ako uzmem altenator s prosječnog auta,on se vrti preko remena sa omjerom 1:2 tj na min.1500o/min,i ako uspijem premotat stator,nisam siguran za prjenosni omjer koliki bi treba?,i zašto nebi mogao ostati orginalni regler(regulator napona) i diodna ploča jer u autu on se uspije zavrtiti na 12-14000 o/min.Jel ima netko još kakvu verziju vjetrenjače za samogradnju.?
Pozdrav