[ Goran Rakić @ 08.03.2002. 19:06 ] @
Ovako. Ocigledno da imam problem. Podesavao sam Apache, PHP, CGI, Mail server, DNS. E sada to kako tako radi osim ovog zadnjeg koji se dosta cudno ponasa. Hvata zahteve i obradjuje ih (sada sve ide preko njega) ali... Napravio sam zonu alfasport.co.yu i NS, SOA, MX, A i CNAME (jedan) i sve lepo radi kada to pustim u lokalu... Ja ukucam www.alfasport.co.yu i onda moj virtual LAN posalje zahtev DNS-u, ovaj pronadje CNAME, A... i prikaze odgovarajuci Virtual Host u Apache-u. Isto tako radi i mail server na mail.alfasport.co.yu. E sada problem, kada idem na DNS LookUp nekada dobijem timeout, nekada odgovor kako kada. Kada idem na ping www.alfasport.co.yu dobijem komunikaciju preko 127.0.0.1 sto i treba (posto sve testiram u lokalu). Ali ako kazem nekome da u dialup knoekciji (windows) odredi da koristi DNS na mom trenutnom IP-u (postavim moj DNS da slusa pitanja sa te IP adrese - moje trenutne), on ne moze da otvori nijedan jedini sajt, a upiti ni nestizu do mog DNS-a. Sta sam pogresio? evo kako izgleda podesavanje: (xx.xx.xx.xx predstavlja moj trenutni IP)

Posto mi sa oznako code jede neke znake fajl (txt) je u prilogu

Znaci u lokalu kod mene sve radi, ali preko mreze nece. Takodje ako stavim umesto xx.xx.xx.xx 127.0.0.1 sve lepo radi... Molim za bilo kakvu pomoc...
[ B o j a n @ 09.03.2002. 00:34 ] @
Tebi treba da se uspostavi jedan jednostavan nazoviIntranet server ?

Khm, koliko vidim doticni "prilog.txt" ti si postavljao MX, A i SOA rekorde na localhost, a ocekujes da neki drugi host ( dial-in, LAN peer ) kontaktira taj tvoj localhost ??

Ajde procitaj taj tvoj post jos jednom, pa sam reci, jel' to ima veze sa vezom ?

[ Goran Rakić @ 09.03.2002. 12:14 ] @
ma ne mojagreska (poslao sam pogresan fajl) kada dodjem kuci poslacu ispravan
[ Goran Rakić @ 09.03.2002. 19:11 ] @
evo novog fajla...
molim za pomoc...
[ B o j a n @ 10.03.2002. 13:48 ] @
Citat:
Go! X:
E sada problem, kada idem na DNS LookUp

Ako mislis na reverse dns lookup, moras da ispravno delegiras u odgovarajoj in-addr.arpa zoni ...

Nisam neki BIND korisnik, ali ovako se to resava u tinydns-u:
Code:

cat /service/tinydns/root/data
...
..
.
.0.168.192.in-addr.arpa:192.168.0.10:a:259200
.
..
...


Gde je 192.168.0.0 moj RFC1918 subnet, a 192.168.0.10 IP od auth. DNS -a
[ Goran Rakić @ 10.03.2002. 14:02 ] @
ma ne cekaj, ja sam offline i pogledam lookup za www.alfasport.co.yu i dobijem da je to CNAME od A.. i sve radi ok. Konektujem se na Verat i pogledam nslookup i dobijem timeout 2s.. failed for 198.162.0.1 cannot find ns on primo.verat.net ali i dalje sve radi.

Dopuna: sada sam saznao, i pored toga sto sam imao ubacen use DNS na 198.162.1.1 za loopback LAN to isto sam morao da podesim i za dial up...
[ MoHicAn @ 23.03.2002. 12:41 ] @
Pa naravno
Tvoj dns server nije bio bindovan uz ip preko koga si na netu i kako si mislio da neko sa neta koristi tvoj dns ?
[ anon325 @ 24.03.2002. 19:08 ] @
Citat:
Go! X:
ma ne cekaj, ja sam offline i pogledam lookup za www.alfasport.co.yu i dobijem da je to CNAME od A.. i sve radi ok. Konektujem se na Verat i pogledam nslookup i dobijem timeout 2s.. failed for 198.162.0.1 cannot find ns on primo.verat.net ali i dalje sve radi.


Pa stavi tvoj IP da bude prvi u /etc/resolv.conf...