[ Jbyn4e @ 20.09.2004. 15:44 ] @
Dakle, pokusacu da razlozim problem. Prvo, modem se vodi kod prodavaca kao intel536 modem (mada nisam sto posto siguran da je ovo tacno..), a karakteristike su mu sledece:
vendorID:8086, deviceID:1040, subsyst - 10058086
chipovi: veliki Ambient MD5690-L-A, mali Ambient MD1724-nesto (nisam sad pri racunaru gde je taj modem pa ne znam tacno)
Na strani
http://linmodems.technion.ac.il/archive-third/msg02476.html
moze se videti da je taj modem okarakterisan kao Intel 537SP.
Komanda lspci -v ga prepoznaje kao Intel 536 modem (opet ne znam tacno da li ima i EP oznaku, moram da vidim kad dodjem do tog racunara).
scanmodem ne javlja nista bitno osim onog vendorid, subsys i slicno.
U cemu je stvar - probao sam nekoliko drajvera da instaliram i situacija je sledeca:
drajveri za 536 i 537 za kernel 2.4 - ne mogu da se instaliraju, javljaju greske (sto je i ocekivano)
drajveri za 537 (sa intelovog sajta) i za suse i "univerzalni") dodju do zadnjeg koraka instalacije i objave da ne mogu da instaliraju modul. Instalacija sa insmod -f (force-ovana) daje kao rezultat "operation not permitted".
drajveri za 536 - drajveri se instaliraju bez problema (sa nekim WARNING-sima o "messed with SUBDIRS"), ali imamo dva slucaja kad se pokrene minicom:
1) skroluje ekran jedno minut i po i onda izbaci normalan prompt za minicom i mogu da se kucaju komande
2) odmah inicijalizuje modem i da normalan prompt za minicom
I u prvom i drugom slucaju:
modem je podesen na X4 - da detektuje i busy i dial tone. Ako se ne stavi X3 (da ne detektuje dial tone) modem javlja NO DIAL TONE. Kad se stavi X3, modem ne reaguje na atdt komandu (tonsko biranje) - otvori modem ali ne zove (zakljucio slusajuci na drugom telefonu). Kad se zove sa atdp (pulsno) - poziva broj, odgovara mu modem od provajdera ali on ne reaguje, kao da nije dobio vezu - i nakon nekog vremena ispise NO CARRIER.
Kada se koristi wvdial - tonsko sa atdt opet samo otvori modem ali ne zove, sa atdp (pulsno) zove ali opet ne odgovara na "pistanje" modema sa druge strane.

Dakle, ima li neko ideju kako da nateram ovaj modem da radi kako treba? OS je SuSE 9.1 professional, kernel je 2.6.5 ili 2.6.4 (ne znam sad tacno), windows modem vidi kao Intel536 (sto se vidi i iz ati komandi), ako je potrebno mogu da napisem sve ati-je od 1 do 7 i ati12 (country).

Na internetu sam nasao da ovaj modem sa 2.4 kernelom radi kako treba, a da bi trebalo da radi kako treba i sa 2.6 - sto kod mene nije slucaj, a ne bih da "downgrade"-ujem kernel.

Ah da, cak sam probao i drajvere za slmodem (bese valjda softlinik ili kako se zove) ali to nije pomoglo, mislim da sam probao cak i pctel-ove (nijedni ne rade). Ukoliko bude potrebno postovacu i deo oz lspci, scanmodem-a kao i warning-e koji se javljaju prilikom instalacije.

Hvala unapred - pa makar mi rekli da ne postoje draveri za taj modem za kernel 2.6