[ anon28907 @ 21.09.2004. 14:43 ] @
Jel zna neko neki jednostavan program izradu java igrica za Nokia mobilne telefone a i da zauzima malo prostora na hard dsiku ?
[ Bojan Basic @ 21.09.2004. 14:50 ] @
Kako si ti mislio da izrađuješ igrice preko nekog "malog, jednostavnog programa"? Dečko, za to ti je potrebno poznavanje Jave, za početak skini neku dokumentaciju i počni da učiš.
[ filmil @ 21.09.2004. 15:33 ] @
Citat:
Jel zna neko neki jednostavan program izradu java igrica za Nokia mobilne telefone a i da zauzima malo prostora na hard dsiku ?
There is no silver bullet.

Tj. ne postoji ništa što bi ti automatski „generisalo“ igru. Ako želiš da je napraviš moraćeš da je i napišeš u Javi. Minimum za tako nešto je razvojni paket za J2ME i neki tekstualni editor. Šta tačno znači malo mesta na disku je relativna stvar.
[ anon28907 @ 21.09.2004. 17:26 ] @
Citat:
Bojan Basic: Kako si ti mislio da izrađuješ igrice preko nekog "malog, jednostavnog programa"? Dečko, za to ti je potrebno poznavanje Jave, za početak skini neku dokumentaciju i počni da učiš.


Pa video sam na ES-u da ima neki program za Java igrice i jos imas i jednu kao primer al zauzima 14 MB. I naravno, potrebno je poznavanje jave.
[ srdjandakic @ 23.09.2004. 09:27 ] @
Skines J2ME Wireless Toolkit 2.x
Zauzima malo mesta :)

http://java.sun.com/j2me/index.jsp

[ redfusion @ 26.09.2004. 13:16 ] @
Ej, zasto tripujete decka sa da nema malog i laganog programa za pravljenje J2ME igara i programa?

Postoji i zove se MobileBasic. Jezik je naravno qBasic. Podrzava sve J2ME mogucnosti, i jako je efikasan. Moze se preuzeti sa www.mobilebasic.com.
Znaci, napises igru/program u njemu koristeci basic jezik i onda testiras igru u simulatoru mobilnog, a ako si zadovoljan, bildujes JAR i JAD -spremne za ubacivanje u mobilne tel.
[ anon28907 @ 27.09.2004. 13:59 ] @
Hvala. Program je strava.

I josh nesto. redfusion, ako si pravio melodije (OTT fajlove) za NOKIU u MobileBasic-u jel si probao da stavis taj OTT fajl na mobilni?