[ Serbian Fighter @ 11.03.2002. 00:26 ] @
Recmo vi se nalazite na Vozdovcu i na ekranu vaseg mobilnog Vam pise Vozdovac ili vi se nalazite u Sopotu i na ekranu Vaseg Mobilnog pise vam Sopot...

Vise informacija...
[ Darko Prelic @ 11.03.2002. 12:56 ] @
Još samo objasni kakve veze ima "VIP" sa Srbijom?

Ili si možda hteo na njihovom primeru hteo da pokažeš šta ćemo mi imati, jednog dana. Jednog dana...

;o)
[ Toni @ 11.03.2002. 13:20 ] @
ono sto vip ima mi necemonikada :(
[ Ivan Dimkovic @ 11.03.2002. 13:36 ] @
Ova usluga se vrlo lako postavlja u sistem - znam da na primer kada se udje u Mobtelovu zgradu pise "Dobrodosli u Mobtel" . Base station info nista ne kosta i to bi vrlo lako oba nasa operatera mogla da dodaju... (ne kosta nista)

Samo pitanje je kako naterati MTS i Mobtel da ovako nesto ukljuce - posto im je administracija nesnosno spora.

Ja bih prosirio ovu uslugu sa opcijom da nekim komandnim jezikom mogu da se dobiju informacije o obliznjim prodavnicama, benzinskim pumpama, itd - u zavisnosti od bazne stanice sa kojom telefon komunicira. Mislim da ovu uslugu daje Telia u Svedskoj - negde sam citao o tome. Ovo je vec malo skuplje posto zahteva licenciranje softvera koji bi procesirao zahteve i streamovao informacije kroz SMS.
[ Serbian Fighter @ 11.03.2002. 16:04 ] @
hehe ... ima to u AUS , cim udjes u podzemnu , promenis opstinu , udjes u neku vaznu zgradu menja se cell info
SIMPtomATICNO!
[ Toni @ 11.03.2002. 19:00 ] @
mrzi ih da isparcelishu "mrezu" gde ce sta da pishe.
za novu godinu svima je pisalo SRECNA NOVA GODINA M

nije nista teshko nego cimanje ;)
[ Ivan Dimkovic @ 11.03.2002. 19:52 ] @
Ma to je inzenjerima posao za jedno pre podne, u svakom MSC-u se odredi 2-3 coveka koja ce za par sati da srede sve bazne stanice - to je najmanji problem.

Problem je sto tako nesto mora da podrzi administracija, tj. ne moze na primer glavni inzenjer to da odradi bez saglasnosti njegovog sefa a taj sef to ne moze bez saglasnosti nadleznog direktora.. koji opet ne moze to bez saglasnosti UO...

Tako to ide... :(
[ Vlada_85 @ 11.03.2002. 20:44 ] @
a sta vi mislite , da li treba to uvesti ? (subjektivno misljenje)
meni se svidja
[ Dark of Doom @ 11.03.2002. 21:09 ] @
Treba uvesti i te kako!!!!Ako se izgubiš ovako ćeš bar znati di si!
To u Mađarskoj imaju već vekovima