[ cTaHk0 @ 27.09.2004. 14:11 ] @
Imam 10 racunara u mrezi sa statickim IP adresama (196.254.1.1/255.255.255.0-196.254.1.11/255.255.255.0)
and jedan "server", nije vezano na domen vec u workgroup. Elem, "server" je WinXP masina a ostali su Win98SE. Problem je sto mreza radi, ping radi, netstat i sta sve ne jos, RADI, cini mi se kako treba, ali kad treba iz Explorera (My Network Places) pristupiti nekom kompu e to je onda nemoguca misija, nece da otvori komp. pa nece... kad ukucam direktno u address \\ime racunara\pa serovani disk ili njegov IP radi ko ludo, ali opet nece nijedan racunar sa "serverom" da radi ni tako ...niti "server" sa ostalima.
Od protokola na svim rac. instaliran je samo TCP/IP i ukljuceno je sherovanje fajlova, pokusao sam instalirati i NetBeui, cini mi se da je u jednom trenutku bilo nesto bolje, ali onda opet ni makac ...
Na XP masini imam instaliran WinRoute firewall (iako mislim da je on OK podesen pokusao sam i bez njega i dalje je isto), a oni Windows-ovi su iskljuceni.
Zna li neko kako da rijesim ovaj problem jer vec mi glava puca od raznih kombinacija i neuspjesnih trikova ... Reinstal XP sistema je skoro uradjen a i jedna Win98SE masina tako da je i ta mogucnost cini mi se iscrpljena, na XP su SP1 i one 2-3 zakrpe za Sasser i slicne napasti.
Hvala unaprijed na pomoci