[ lekrr @ 27.09.2004. 16:04 ] @
E!

Jel zna neko nekog, ko zna nekog, da je dobio DAAD-ovu stipendiju? Interesuje me koliko znate o tome? Sta se najvise gleda, i generalno, koliko se tesko dobija?

Pozdrav
[ Zeleni Obad @ 28.09.2004. 11:37 ] @
DAAD u potpunosti finansira studij! Drug je dobio stipendiju za postdiplomske studije u Minhenu; jedna od najbitnijih stvari je bila dobar prosjek. Pored toga, imao je i odbranu rada pred komisijom koja dodjeljuje stipendije zainteresovanima... Rekao je poslije da je to bio vjerovatno najtezi dio procedure, ostala iskustva su, kaze, pozitivna...

Sretno
[ lekrr @ 28.09.2004. 16:04 ] @
Citat:
Zeleni Obad:Pored toga, imao je i odbranu rada pred komisijom koja dodjeljuje stipendije zainteresovanima...


Hvala. A reci mi o kakvoj odbrani rada govoris? Jel nesto vezano za postdiplomske? Ili je obrazlagao naucni projekat zbog kog ide u Njemacku?

Aj cao.
[ Zeleni Obad @ 11.10.2004. 23:16 ] @
Pa, ako sam dobro shvatio, radi se o kombinaciji: projekat koji je, zapravo, tema kojom ce se baviti tokom postdiplomskog studija (projekat je rad na temu iz psihologije, a predmeti na postdiplomskom su usko vezani za temu).

[ lekrr @ 14.10.2004. 17:03 ] @
Ja sam prosao njihov sajt (www.daad.de) uzduz i poprijeko. Sve mi je jasno. Ali nisam imao priliku da
pricam ni sa kim ko je nekad dobio ovu stipendiju, cisto da znam sta me ceka i kakve su mi sanse. Inace sajt je fenomenalan. Narocito mi se svidjaju linkovi za rangiranje njemackih univerziteta.
[ black_panther @ 27.07.2010. 17:04 ] @
Ovbo se odnosi samo za NJemačku?! Austrija ne?!
[ lala_land @ 01.06.2012. 10:42 ] @
Pozdrav svima,

mene takođe zanimaju iskustva o ovoj stipendiji, posto planiram da se prijavim sledece godine. Sta se najvise gleda? I jel neko ima u planu da isto pokusa sledece godine, mozda budemo kolege? :P