[ Alien @ 11.03.2002. 19:12 ] @
Kojom komandnom linijom da pozovem neku podprogram ili proceduru koju vec imam napisanu ili jednostavno evo primjer:

Pomocu komponente EDIT unosim neke promjenjive (x,y,z,w,e,r,t,e...) a posle svakog unosa podprogram treba da provjeri da je unijeta vrijednost veca od 0 i manja od 255, da nebih pisao za svaku komponentu source (sa IF THEN naredbom) posle svakog unosa pozvao bih taj podprogram koji kontrolise ispravnost unosa.
Nadam se da je jasno pitanje. Znaci treba mi samo objasnjenje kako da definisem podprogram i kako da ga pozovem jednom naredbom iz samog koda?

PITANJE BR.2
Sta treba ovde napisati na mjesto xxxx da bi mi komponenta LABEL1 prikazala vrijednost koju IZRACUNA QRExpr1 komponenta i dali je to u opste moguce?

Label1.Caption := QRExpr1.xxxxx;

HVALA !
[ overflow @ 12.03.2002. 10:16 ] @
Citat:
Alien:
Kojom komandnom linijom da pozovem neku podprogram ili proceduru koju vec imam napisanu ili jednostavno evo primjer:

Pomocu komponente EDIT unosim neke promjenjive (x,y,z,w,e,r,t,e...) a posle svakog unosa podprogram treba da provjeri da je unijeta vrijednost veca od 0 i manja od 255, da nebih pisao za svaku komponentu source (sa IF THEN naredbom) posle svakog unosa pozvao bih taj podprogram koji kontrolise ispravnost unosa.
Nadam se da je jasno pitanje. Znaci treba mi samo objasnjenje kako da definisem podprogram i kako da ga pozovem jednom naredbom iz samog koda?



Code:
Function imefunkcije(br : byte):boolean;
begin
   if (br>=0)and(br<256) then result:=true else result:=false;
end;


Pozivas sa:

Code:
if imefunkcije(strtoint(edit1.text)) then ShowMessage('EDIT1 sadrzi broj u zadatom opsegu!');
if imefunkcije(strtoint(edit2.text)) then ShowMessage('EDIT2 sadrzi broj u zadatom opsegu!');


Sad, ne znam koliko za ovaj problem dobijas na brzini ali ovo je princip.
[ Riste Pejov @ 12.03.2002. 14:47 ] @
Ako je cilj da proveravas validnost unete vrednosti u Tedit komponente,mozes da iskorists OnExit event handler za TEdit. i da onda
funkciju koju je overflow prilozio pozivas na tom eventu.
Code:

procedure TForm1.Edit1Exit(Sender: TObject);
Function imefunkcije(br : byte):boolean;
begin
if (br>=0)and(br<256) then result:=true else result:=false;
end;
var
   tester:TEdit;
begin
tester:=sender as Tedit;
if not(imefunkcije(strtoint(tester.text))) then
   begin
   tester.SetFocus;
   MessageDlg('ne valja',mterror,[mbok],0);
   end;
end;

A na OnExit event svakog edit boxa prikacis Edit1Exit