[ snipa @ 27.09.2004. 18:01 ] @
pozdrav

Planiram da prenesem bazu podataka sa VERAT-a na novi host, pa me zanima koji je najbezbolnija nacin.
Forum je phpBB 2.0.6 verzije, i sadrzi nekoliko dodatih MOD-ova, (photo album, statistika, i nekoliko sitnijih mySql reletad MOD-ova).
Napominjem da na veratu nema shell access-a , niti imam bio koji drugi access u mySql osim sa phpMyAdmin 2.5.5-pl1. Koje opcije upotrebiti, koja podesavanja?!
Forum ima nekih 600 registrovanih korisnika, i oko 50 000 poruka, pa mi i nije svejedno da sve to zbog neke greske padne u vodu,

Takodje u istoj bazi je i "Copermine foto gallery" skripta, i sadrzi nekih 200 uploadovanih slika.

Znam sve otprilike i sam,ali nikada ranije to nisam radio , i voleo bih da cujem iskustva drugih .. koje korake prvo uraditi.

hvala unapred
Marko
[ Not now, John! @ 27.09.2004. 18:56 ] @
mysqldump --add-drop-table -u <phpUser> -p <phpDBName> > phpBB.sql
[ Nemanja Dubravac @ 27.09.2004. 19:36 ] @
u phpmyadmin-u

View dump (schema) of database:
selektujes sve tabele u toj listi, izaberes "Structure and data" i "Save as file"

i onda na novom serveru isto preko phpmyadmin-a preko polja "Or Location of the textfile :" posaljes taj .sql fajl

mozda postoji file upload size limit, pa ces morati da podelis taj sql fajl na nekoliko delova
[ snipa @ 28.09.2004. 13:51 ] @
hvala ... ostalo , strukturu root web-a, kompletno kopiram na novi server ?!




[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 29.09.2004. u 21:00 GMT+1]
[ Not now, John! @ 28.09.2004. 14:21 ] @
Da.
Jedino što treba da uradiš je da kreiraš bazu podataka na ciljnom serveru pod istim nazivom kao na početnom. Takođe, treba da podesiš privilegije u MySQL-u na ciljnom računaru.