[ Ivan Tanasic @ 11.03.2002. 20:46 ] @
Ovde sam vec pokreto temu o sinhronizaciji casovnika na dva racunara i dobio sam odgovor da je najbolje da za to koristim net time (pod unixima postoji timed). On moze da sinhronizuje sa preciznoscu od 1s a meni treba mnogo manje!!!!!!!!

Ima li mi spasa il da batalim stvar!


Naime treba mi da izmerim vreme proteklo izmedju razlicitih akcija na dva racunara koja su umrezena... Mislio sam da saljem 'signal' medju njima i oduzmem ping vreme al profa nece ni da cuje....

Ima neko neku ideju (ili mo mozete raci da li timed sinhronizuje u mili sekundu)
[ Jovan Marjanovic @ 28.03.2002. 13:00 ] @
Napravi svoj daemon koji ce da radi na obe masine.
Kada se starta, pokusava da otvori socket sa drugom masinom, i kad se druga masina javi, krenu da sinhronizuju vreme preko nekog tvog protokola, koji se updejta na onoliko koliko tebi treba.
To je najbolji savet koji mogu da ti dam za ovako nesto.
[ Ivan Tanasic @ 15.04.2002. 20:55 ] @
Ma jok, ima mnogo elegantnije resenje i zove se Network Time Protocol

Maticna stranica je http://www.ntp.org, razvijao ga je neki student (bivsi ;))) i postoji deamon za sve popularnije platforme (Windowse 9x,NT, Unixe, MacOS....). Kolko sam razumeo tu postoji i mogucnost koriscenja nekih radio uredjaja i nekih gluposti i sinhronizuje u mili sekundu ukoliko se radi o LAN mrezi. Moja preporuka svima ;))))
[ amidar @ 19.04.2002. 02:16 ] @
Hmm, sve je to lepo dok ne dodje do zagushenja u transportnom kanalu, a kada ono nastupi, opet neccesh imati ultra precizno vreme koje chini mi se ti zahtevash. Elegantno, i vrlo precizno reshenje, a pritom ne preterano i skupo su ti DCF-77 prijemnici. Evo i malo info-a a i linkova :


DCF77 is a long wave time transmitter located in Mainflingen, Germany, near Frankfurt.
"D" stands for Deutschland,
"C" means a long wave transmitter and
"F" refers to nearby Frankfurt.
The "77" in the name refers to the carrier frequency of 77.5 kHz.

Transmitter

Transmitter power is 50 kW, ERP is about 30 kW. The signal can be received up to 1500 km from Mainflingen, with sensitive receivers and under good atmosferic conditions up to 2000 km. Although very rare, reception several thousand kilometers away has been reported (like in Bangalore, India: 7400 km).


http://users.pandora.be/nenya/electronics/dcf77/
http://www.hw-server.com/docs/dcf/dcf.html
http://www.is.siemens.de/itps/siclock/en/html/content/dcf77.htm

pomoccu njih ccesh imati onoliko preciznu vremensku referencu koliko ti treba !(ne bash bukvalno, ali vishe nego dovoljno tachnu) Software-a, source-a i svih ostalih informacija za DCF-77 imash u izobilju na svim platformama, tako da to nije nikakav problem.

I naravno, ako su ti mashine blizu jedna drugoj, tj. toliko blizu da mozhesh razvesti signalne kablove od DCF-77 prijemnika do svake mashine, onda cce ti normalno trebati samo jedan prijemnik ! Bolje, jeftinije i preciznije od ovoga neccesh pronacci, a imaccesh ubuducce vrrrrlo precizan sat u kucci ! ;-)))

Eto, nadam se da cce ti ovo pomocci !

Pozdrav
[ Ivan Tanasic @ 19.04.2002. 15:23 ] @
Hvala ti mnogo na informacijama i siguran sam de ce mi ovo u buducnosti koristiti ali sada nije ono sto mo je potrebno jer sam srednjoskolac i ovo je skolski projekat (moj prvi) koji bi trebo da bude niskobudzetni tj da koristim skolsku opremu koja je dostupna (a dostuni su mi uglavnom samo racunari par a/d konvertora i jos ponesto). Inace sobzirom da ce ta da racunara biti povezana u lokalnu mrezu i da se na njima istovremeno nece vrteti moj program + download + counter strike mislim da mi ntp itekako obavlja posao. Inace sto se tice zagusenja na mrezi, pa valjda su autori bar priblizno resili taj problem mereci ping i oduzimajuci isti od proteklog vremena ili sta ti ja znam kako, kakav im je to seminarski rad ako je fus )) . Inace oni tvrde da je preciznost u LAN 1ms a u WAN par d esetina ms, sobzirom da ce u mrezi biti samo dva racunara i da ce biti u LANU......