[ vsefer @ 28.09.2004. 23:12 ] @
Planiram kupiti Olympus E-1, te me zanimaju neka iskustva vezana uz njega. Da li netko zna cijenu tog digitalca u Hrvatskoj ? Da li uz njega dolazi objektiv ? Koji blic staviti na njega ..... ?

Koju dig. kameru kupiti u vrijednosti 1000 - 1500 € (po mogucnosti 3CCD) ?


Navedenu opremu bih koristio u poluprofesionalne svrhe (snimanja, djecjih rodjendana, krstenja, te mnoga razna zbivanja :)

Naravno snimljeni materijal bih obradjivao na racunalu (Pinnacle 9, Adobe Premiere 7, Vegas 5 ....) te bi ga zaprzio na DVD.

I jos za kraj, preporuka za neki photo scanner (~250 €).

Unaprijed hvala !
[ Nebojsa Milanovic @ 29.09.2004. 16:44 ] @
Zaista mi je neverovatno da neko razmislja o Oly-ju E-1 i postavlja ovakva pitanja

Citat:
vsefer: Planiram kupiti Olympus E-1, te me zanimaju neka iskustva vezana uz njega. Da li netko zna cijenu tog digitalca u Hrvatskoj ? Da li uz njega dolazi objektiv ? Koji blic staviti na njega ..... ?



To je profesionalni aparat tako da onaj ko ga kupuje itekako zna koji blic na njega da stavi, kao i da uz njega NE ide objektiv i mnogo sta vise od toga

Citat:
vsefer
Koju dig. kameru kupiti u vrijednosti 1000 - 1500 € (po mogucnosti 3CCD) ?

Unaprijed hvala !


Bez konkurencije Panasonic GS 400
[ vsefer @ 29.09.2004. 21:40 ] @
Ne znam cemu ovakvo agresivno odgovaranje ?! Ali dobro, nema veze. Razmisljao sam o blicu FL20 ili FL50 ?! A sto se tice objektiva, vidio sam da se aparat prodaje kao "body" ili u kompletu sa objektivom. Razmisljam o Zuiko Digital E 14-54 mm
F2.8-F3.5 objektivu ?! Te me zanima njegova cijena (aparat, objektiv, blic) ?!?!



[ Nebojsa Milanovic @ 30.09.2004. 00:08 ] @
Nije agresivno, a ako je tako zazvucalo, to je zato sto je takvo pitanje za takav aparat zaista neubicajeno.

Oly E-1 je odlican aparat za koji su specijalno uradjena dva objektiva od kojih je siri taj koji si naveo, ali evo za sledecu godinu upravo najavljuju jos par njih.

Ali ipak, od kada postoji Canon 20 D, licno, pored njega bih prosao i ne osvrnuvsi se...

Cene u Hrvatskoj zaista ne znam, verujem ce ti ih reci neko ko je odatle...