[ erazor999 @ 29.09.2004. 09:11 ] @
Kako da raspakujem program odnosno exe fajl koji je pakovan u Microsoft Visual C# / Basic .NET zbog pregleda ispravnosti programa...
Koji programi i gde ih mogu naci...
[ Dragi Tata @ 30.09.2004. 13:03 ] @
Definiši "pakovan". Nije mi jasno na šta tačno misliš. Zipovan?
[ erazor999 @ 30.09.2004. 13:18 ] @
Ne zipovan, svaki exe fajl posle kompajliranja moze biti pakovan sa raznim pakerima kao sto su UPX, ASPacker... Oni prikrivaju string reference i otezavaju citanje ASM koda. Tj kada kompajlirate neki exe fajl ako je on pakovan sa pakerima prilikom njegovog dekompajliranja dobicete ASM kod koji je totalno ne razumljiv.
Zato mi je potreban unpacker za exe fajl koji ce uprostiti odnosno osposobiti mi da koristim dekompajler i da citam ASM kod.
ASM kod je jezik Assembler.
[ Java Beograd @ 30.09.2004. 14:43 ] @
... ali, pazi, exe koji se dobije kompajliranjem .NET aplikacije nije pravi, standalone exe. Njemu treba .net runtime. Nesto slicno kao sto Java class-ama treba Java VM.
[ Mikky @ 30.09.2004. 23:01 ] @
AFAIK .NET aplikacije ne daju ASM kod nego neku emulaciju masinskog koda koju razume framework.
I sledeci put smisli bolji razlog za ovakvo pitanje jer svi znamo sta hoces da radis sa tim programom, a ne "zbog pregleda ispravnosti programa..."
[ erazor999 @ 01.10.2004. 08:10 ] @
Ok uhvatio si me, znas sta zelim da uradim... Ali ovo je program koji sam ja napravio pa nema potrebe da ne radim sa njim sta hocu...!!!
[ degojs @ 01.10.2004. 08:19 ] @
Pošto si slično pitanje postavio i na Cracking forumu, moraću temu da zatvorim - nije nam običaj da na .NET forumu rešavamo ovakve "probleme", niti su baš poželjni.