[ MonoM @ 04.10.2004. 12:06 ] @
Vjerovatno se moderatoru nece svidjeti moj pristup forumu ovom temom, ali ne znam vise na koji nacin da trazim posao vezan za 3D modelovanje i animiranje u 3ds max-u, bio bih zahvalan na bilo kakvoj informaciji ili nekom poslovnom predlogu.
Prvenstveno bih volio da radim na nekoj igrici ako postoji neki game development team kod nas, ali za prvu pomoc bih prihvatio bilo kakve projekte koji se ticu 3d modeliranja, animacije ili izrade web-a u flashu.
[ Che che @ 05.10.2004. 08:13 ] @
Evo par prakticnih saveta... meni su pomogli.... ja isto to radim u arhi birou....
Postavi svoj site sa radovima... reklamiraj ga...
Neka ti site bude remek delo... i najjaci tvoj rad(ovi)...
Ostavljaj redovno oglas u halooglasima...
NEMOJ BITI JEFTIN!!!

I srecno....
[ MonoM @ 05.10.2004. 17:22 ] @
Hvala za savjet bas sam se nameracio da zavrsim svoj sajt ovih dana, a za oglasavanje ti nije losa ideja.
[ pailhead @ 06.10.2004. 20:16 ] @
pokazi neke radove i ovde,
uvek pokazi radove oni govore u ime 3d umetnika.
[ Che che @ 07.10.2004. 19:46 ] @
Hajde stvarno postavi neki rad ovde bash na ovom forumu... da svi vidimo... pa se mozda cujemo... ja radim arhitekturu... mozda bi mogli da saradjujemo.... mozda... nekad nemam vremena da uzmem sve poslove koje bih zeleo... pishi shta sve radish, koji program, koji render.... modelujesh/samo render... kako shta... ukratko... ja cu sutra imati bash neke cool stvari pa cu da okacim... evo bash trenutno radim na tome....
A za oglase nema shale... ja sam par saradnika/poslodavaca tako stekao... skroz je cool... i OBAVEZNO naplati svoj rad... o tome mozemo i privatno ne preko foruma... a mozemo i preko foruma....

Eee... a imenjak si mi... eto ti + :)
[ MonoM @ 07.10.2004. 21:03 ] @
Bas ste me obradovali, ali nemam pojma kako da okacim radove na ovom forumu, ali mozete pogledati neke na mom sajtu www.monom.users.cg.yu u galeriji, a sto se tice programa radim u 3ds maxu i prvenstveno sam ucio da radim na game modelingu, jos radim texture u photoshopu i animacije i crtanje i web dizajn u flashu i dreamweaveru, pa cisto sumnjam da bih "imenjaku" mogao pomoci u arhitekturi, ali ako ocijenim da bih mogao da se prihvatim necega rado cu prihvatiti.
Cujemo se jos, pozdrav.

[Ovu poruku je menjao MonoM dana 07.10.2004. u 22:17 GMT+1]
[ MonoM @ 07.10.2004. 21:12 ] @
Mala dopuna, link na moj sajt ne radi jer nam je provajder puko.
Nemam pojma sta je u pitanju, ali posto je moj sajt hostovan kod njih tako ne radi ni on, ali se nadam da ce to rjesiti do sutra, a evo uploadovao sam jedan rad pa ga mozete vidjeti.
[ Che che @ 08.10.2004. 17:59 ] @
Paaa.. evo gaaa... za danas je kao gotovo... mada nisam bash preterano zadovoljan... monitor me zeza... tako da izgleda malo traljavo shto se tice nijansi i boja... ali nema se vishe vremena.. pa nastavicu u ponedeljak... ali evo da vidite... pa da cujem koji komentar.... mozda padne i koja poslovna ponuda... :)

Shteta samo shto sam morao da je ojadim ovako....
[ Che che @ 08.10.2004. 18:02 ] @
Evo josh koja... naravno ojadjena....
[ Che che @ 08.10.2004. 18:06 ] @
I evo i ovaaa...

Ovo je sve jedan enterijer... u Ugandi....
[ Che che @ 08.10.2004. 18:10 ] @
Exterijer....
[ Che che @ 08.10.2004. 18:11 ] @
Exterijer 2...
[ Che che @ 08.10.2004. 18:12 ] @
Nadam se da nikome nece smetati ova kolicina mog upload-a... :)))
[ MonoM @ 08.10.2004. 19:36 ] @
Sve u svemu gledajuci sa tacke nekog arhitekte ovo je dobro pogotovo slika 001 copy, ali da radis 3ds maxu bilo bi primjedbi.
[ pailhead @ 08.10.2004. 20:04 ] @
Citat:
MonoM: [img D:\RAZNO\MOJE GLUPOSTI\moji radovi\my room.jpg /img]


auh, ne radi to tako, moras da nadjes neki host
[ Mitrović Srđan @ 08.10.2004. 20:37 ] @
@che --1337 radovi nema sta mozda je malo trava neprirodne boje u eksterijeru,a takodje i senke koje padaju od one nastresnice .....sta koristis ? koji render ?

slika 001 --kakav parket :) jedino mi smeta malkice one vaznice mada su ipak u nekom mraku ...takodje ne mislim da bi pod trebao da ima takav odsjaj na mestu gde pada senka od stola...jel imas ovu sobu iz jos nekog ugla?

003 --super rad isto,samo sto su stolice smalko manje poligona ili si mozda trebao malo ublaziti ivice takodje nesto mi cudna ta senak od jabuke,banana je malo uglasta ,malo me buni pad svetlosti iz lampe,ali opet elite

svaka cast...iako sam se poceo tek baviti dizajnom 3d (malo zesce) i zanima me extra veoma mi je zanimljiv svaki rad koji vidim...tako da ovo je za mene vrhunsko .svaka cast


[ pailhead @ 08.10.2004. 23:10 ] @
verovatno ni ti ne vidis slike,
nemozes da linkujes slike koje su na tvom hardu,
cak i da mozes to se ne radi tako i kompjuter bi nonstop morao da ti bude na netu
[ MonoM @ 09.10.2004. 10:43 ] @
Pa i jeste non stop na netu, ali posto ih ne vidite onda cu da ih obrisem.
Ako vam nije smor pogledajte ih na mom sajtu jer ne mogu da ih linkujem ka ovamo jer je kompletan sajt radjen u flashu tako da je sve to jedan .swf.
[ Che che @ 11.10.2004. 10:54 ] @
Hvala... Moj favorit je slika 005.. ali kako se kome svidi...
Ljudi, imajte razumevanja... Pa ipak ti je "samo" arhitektura... I imajte u vidu da je vremeUVEK kriticno... Uvek je danas za danas (ceshce danas za juce) konkretno ovo je sve izmapirano za dan ili 2... sa svetlima sam se cimao svega 1 dan... a dan je 8 radnih sati. A i shto se tice rendera mora da bude shto kraci... tako da bi parket bio i bolji da sam bacio i gloss efekat koji bi rasturio render, povecao bi mu dozinu min za 2. Imam sobu i iz drugog ugla... ubacicu je u toku dana... sutra.. kada stignem... imam trenutno dosta izmena u exterijeru za danas...
Stolice su namerno sa malo poligona.... to je kao "minimalizam"....
Lampe iznad stola ne bacaju svetlo... odsjaji na stolu su od spoljnog svetla (sunca) koje pada kroz brisoleje na prozorima.... Banana je naravno na brzaka samo bacena... nema se vremena za domodelovanje banane... to je samo za ukras.... i shef me je zezao da je banana kockasta... ali takve su kada su zelene, zar ne...
Sve u svemu... nije rad Max, ovo je ipak prvenstveno arhitektura... ogranican sam krajnje sa vremenom... da sam imao vremena peglao bih ja to i dalje.... ali za sada je to to... iskreno ne verujem da cu stici ikada da ovo doradim... dolaze novi radovi... potrebno je biti krajnje brz... i shta da se radi....
[ Mitrović Srđan @ 11.10.2004. 12:57 ] @
..kao sto rekoh ja sam jos pocetnik ono :))...mada sam zapazio tih par detalja.ali naravno odlicni radovi ...jel mozes da okacis jos koji te prirode
[ Che che @ 11.10.2004. 16:57 ] @
Evo josh jedan pogled na sobu... drugi ugao...
Inace imam ovakvih radova gro josh... ali nemam vremena da postavim... evo za sada ovo....

Hvala za komentare... voleo bih da cujem i neki komentar nekog iskusnijeg 3d modelara.... Poneki savet ako moze?? Ne kazem da je blood tvoj komentar bezvredan... naprotiv... hvala ti mnogo... i ja sam tek posle tvog komentara video neke greshke... svejedno hvala.... Ali bi mi znacilo da mi neko kaze neshto konstruktivno u vezi sa radom...
Hvala u napred...
Verovatno cu da otvorim novu temu...