[ mene @ 05.10.2004. 19:49 ] @
Ljudi ne znam vise sta cu! Vec sam piso o ovom al mi niko nije rijesio problem a i jedno vrijeme net je radio ok!
OK ovo se dogadja!
Prije jedno dva mjeseca internet mi je radio najnormalnije! Imam konekciju na internet preko antene na principu radio valova, modul za antenu ciji kabl (modula) ide u switch i ima svoju IP adres. U isti taj swtich je ukljuceno jos 13 racunara. Kao sto rekoh sve je radilo OK do jednom kad se internet poceo ponasat pravo cude. Cas ga na jednom racunaru ima a na drugom nema, pa ga onda na svim ima pa na svim nema, ako slucajno ubodes da udjes na mirc on radi ko normala, al sa surfanjem malo radi malo ne bez ikakvih pravila. Na kraju skoro da nikako nije radilo. I hajde instaliram ja symantec i nadjem na jednom compu 878 zarazenih fajlova sa nekih 10 virusa. I ocistim ja taj i sve ostale (naravno u safe modu i iskljucim lan) i nakon toga radi internet normala... al samo nekih 3, 4 dana a onda opet pocne sve po starom. I evo i danas! Citav dan je malo radio malo nije a evo sad 20:30 radi ko sat!!! Opet je isti slucaj ako se uleti na mirc ili se postavi nesta za download-ovanje (ako uspjednes otvorit stranicu) al kad je u pitanju surfanje AAAUUUU!!! Nema bas nikakvih pravila! Na dva recimo radi a na ostalim ne radi pa obrnuto ili radi na svim pa radi samo na nekim... Skeniro sam antivirusom nije nista naso! Provjerio sam switch, uredu je! Provjerio sam sa operaterom i niko mi se ne uvaljuje na konekciju, kazu da je protok drasticno pao! Kabovi su OK!
STA DA RADIM???!!!
POLA SAM LUD OD OVOG!!!



[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 06.10.2004. u 19:37 GMT+1]
[ tweeester @ 06.10.2004. 08:41 ] @
Izgleda kao da imas neki virus ili trojanac koji ubija lokalnu mrezu, jednostavno zadavi ostale masine na mrezi gomilom bezveznih paketa ... Da li si u stanju da pratis protok lu lokalnoj mrezi (TaskManager, networking), ako tu na nekoj masini vidis visok protok onda je to to ..
[ u_m @ 06.10.2004. 10:59 ] @
care, ponovi postupak, stavi AV na svaku masinu i neki dobar firewall, pazi koji su ti portovi otvoreni, skini neki skener i provjeri. A dobro bi ti dosao jedan vruci caj sa dosta limuna, jer TI SI ZARAZEN zestoko
[ Marcony @ 06.10.2004. 13:59 ] @
I malo "vaspitaj" okolinu o virusima. Najbolje bi bilo da (pored AV-a i firewall-a)ogranicis protok za svakog korisnika, tako da iako ima virus ne smeta vama ostalima da normalno koristite net.
[ surffer @ 06.10.2004. 14:24 ] @
Cao

I ja imam ponekad taj problem ko tvoj ali pazi kad palis kompjuter pali jedan po jedan i gledaj kako ti ide internet dok paljis sve kompjutere i ces vidjeti koj ti uzme najvise internet ili imas previse Dow/Up Load i bolje bi bilo da ih formatiras sve tvoje racunara jednom i da i stavis na mrezu jedan po jedan i mozda to bih ti pomogao najvise i da mu stavis ovaj DeepFreez progarm i mozda to te pomogne najvise nadam se neces vise imati problema i zavisi se koj windows imas .