[ FireWall4all @ 09.10.2004. 10:30 ] @
Izmena je veoma laka a efikasnost 100%! kako proveriti, pa lepo odesh na google, pitas sta sad pa google ima obicaj da po IP adresi otvara google stranice na jezik porekla IP adrese, znaci sa tvojom otvoriceti se google na srpskom, a sa indijskom, kineskom ili bilo kojom IP na tom jeziku!!!

Postupak nadjes anonimni proxy server sa HTTP to je port 80, 8080, ili nesto druge uglavnom pise tamo!!!

Otvoris IE za onog ko ne znam (Internet Explorer) ! pa gledaaj slike!!!



kliknes na Tools -> Internet Options



odaberes konekciju za koju podesavas proxy i pritisnes na Settings...
otvoriće ti se novi prozor


Use Proxy Server nek ostane selektovano jere vam se tako otvara opcije Advanced!!
>>>Bypass proxy server for local addresses deselektuj<<< jer bolju sliku nisam mogao da nadjem

Udjes u advanced u drugom delu gde pise Proxy Server

Otvara se prozor Proxy Settings!!

E tu u delu za HTTP: ukucas IP proxy servera i Port!!!!

I sve potvrdis stiskas Ok dok neizadjes!!! ugasis IE i opet ga startujes to sve odradi Ofline kad nisi na netu!!!!

Ovo je prvi moj tut i nadam se da sam nekom pomogao, za neuspeh nisam odgovoran!!!

pitanja posajite na [email protected]!!!!!
[ BytEfLUSh @ 10.10.2004. 00:56 ] @
Ahaaa... A šta je sa Javom?

To što si ti napisao pruža neki minimum sigurnosti, ali je još uvek moguće doći do IP adrese...

Efikasnost nikako nije 100%
[ LaMpiR @ 11.10.2004. 18:48 ] @
da. Lako se moze saznati IP adresa iza proxi-a
[ FireWall4all @ 12.10.2004. 19:41 ] @
to je chisto z korisnike koje zele anonimno krstariti, a ne za nekog ko zeli da hackuje nesto!! fora kod proxy je da se uglavnom brishu logovi, malo je verovatno da se cuvaju ili nesto slicno!!! A i kada koristis proxy iz neke zemlje poput Severne koreje ili neke zemlje koja ne saradjuje sa amerima bolete i da uradis nesto!!!! Ali takve stvari se nerade preko IE sigurno!!!!
[ BytEfLUSh @ 12.10.2004. 23:19 ] @
Ehm, kakve veze ima hackovanje i IE sa temom? Kao prvo, onima koji hoće da "hackuju" nešto (šta god ti to značilo) činjenica da li je Java uključena ili ne nema nikakve veze. To što sam ja rekao je bitno jedino korisnicima koji hoće anonimnost pri surfanju. A proxy logovi su sasvim druga priča.

Sem toga, anonimnost i IE su dva suprotna pojma.
[ O_D_E_Z @ 13.10.2004. 00:53 ] @
E sad za IE znan ...treba staviti tj ukljuciti disable JAVA (negdje u optionsima) i ukucati proxy i ukljuciti use proxy server ....I to bi bilo to ......+ brisanje cookie-sa tako da nas servis s druge strane ne moze registrirati kao nekog tko je vec bio prije ..
Zanima me par stvari ?
Dali gore sta sam rekao ...ova procedura sa Java+proxy+brisanje cookia znaci totalno onemogucavanje druge strane da "legalno" (ako postoji ilegalno dali se i to moze putem www-a i browsera ?) dodje do informacija o nasem identitetu osim naravno IP adrese ...koja bi u tom slucaju bila PROXY IP adresa!!!

I koja je situacija s Operom ...gdje su postavke kod nje za mjenjanje/ukljucivabje thru proxy opcije i Java enable-disable ????
[ BytEfLUSh @ 13.10.2004. 01:00 ] @
Tools -> Preferences -> Network -> Proxy Servers
Tools -> Preferences -> Multimedia -> Enable Java

E sad, oni sa druge strane mogu tražiti od policije da dođe do tvoje IP adrese (ako baš do toga dođe) i onda panduri uzmu sudski nalog, pokupe log-ove sa proxy-ja i dođu do tvoje IP adrese (ako log-ovi u međuvremenu nisu obrisani, ali ni to ne garantuje da ih ne mogu povratiti).
Takođe, ako je u pitanju proxy koji SLUŽI za prikupljanje log-ova koje ustupaju onima koji zatraže (i plate), onda sve to može i bez policije i suda...
[ O_D_E_Z @ 13.10.2004. 01:34 ] @
THX na azurnosti :)
Citat:

(ako log-ovi u međuvremenu nisu obrisani, ali ni to ne garantuje da ih ne mogu povratiti).

Sad znam da postoji regulativa zakonska za ISP-ove da ne smiju brisati logove 1-2 godine ili tako nesto ...uglavnom dovoljno dugo (kako gdje na zapadu) E sad koja je shema sa PROXY-ima ????????????
Tko su ustvari Proxy-i ??? I zasto nude "reconect-anje" preko sebe ?
[ BytEfLUSh @ 13.10.2004. 01:53 ] @
Nisam siguran za zakonske regulative oko proxy-ja. Inače, ISP može da loguje koje ti stranice posećuješ čak i ako koristiš proxy. Proxy ti samo štiti privatnost na "drugom kraju", tj. da krajnji server ne sazna tvoju IP adresu. Stvar je u tome što se zahtevi proxy-ju od strane tvoje mašine šalju u plain text obliku, tipa:

GET www.google.com HTTP/1.0

A tvoj ISP, naravno, može da vidi ono "www.google.com", ali google vidi samo IP adresu anon proxy-ja. Međutim, ako se veza sa proxy-jem uspostavi preko SSL (secure) konekcije, onda ni ISP ne može da vidi koje sajtove posećuješ. Takav proxy je, ako se ne varam, i JAP proxy, ali nisam siguran za adresu. Potraži na Google.

Na pitanje ko su proxy-ji - to su obično proxy serveri nekog provajdera koji su (uglavnom greškom) ostali otvoreni za širu javnost. Njihova namena je, navodno, da ubrza surfovanje pošto se fajlovi (stranice) dobijaju od "bližeg" servera nego inače. Naravno, postoje i namenski serveri koji su tu da zaštite anonimnost, i obično su u sklopu nekih organizacija koje zastupaju prava korisnika interneta na privatnost. To je u zadnje vreme naročito aktuelno zato što je GW Bush nakon paljenja Reichstaga... ovaj... nakon napada od 11. septembra doneo tzv. "Patriot Act" kojim se ugrožavaju mnoga prava građana "sve u cilju borbe protiv terorizma".
[ cicika @ 13.10.2004. 12:45 ] @
Citat:
google ima obicaj da po IP adresi otvara google stranice na jezik porekla IP adrese, znaci sa tvojom otvoriceti se google na srpskom, a sa indijskom, kineskom ili bilo kojom IP na tom jeziku!!!


Mislim da grešiš... Mislim da Google prepoznaje Default Language Settings i da prema tome otvara stranu na odgovarajućem jeziku. Da je tako kao što kažeš, meni bi Google bio na srpskom a nije, nego na engleskom jer mi je Default Laguage na kompu English. Kad stavim Serbian onda se pojavi i Google na srpskom i to ćirilični. Proxy nikad ne koristim tako da ta opcija kao razlog otvaranja Googla na engleskom otpada.

Pozdrav!
[ Shadowed @ 13.10.2004. 13:22 ] @
Tacno. U pitanju je Accept-Language heder u HTTP zahtevu koji klijent salje. Proxy ovo moze a i ne mora da filitrira.