[ MrYoo @ 09.10.2004. 21:40 ] @

Kada hocu da ukljucim neki php u template koristim include_php to je u redu, ali ja sada hocu da da tom php-u prosledim neku promenljivu na primer ime="Marija" nesto kao neki.php?ime="Marija"
Kada se prosledjuju promenljive kod ukljucivanja template fajlova on koristi ovo

Code:

{include file="moj_temp.tpl" ime="Marija"}


ja sam pokusao sa

Code:

{include_php file="neki.php" ime="Marija"}


ali mi ne ide da li mogu da tu promenljivu nekako posaljem u php koji ucitavam ili samo da je stavim kao globalnu pa da je pozivam unutar skripte koju ukljucujem.

Hvala unapred.
[ Gojko Vujovic @ 09.10.2004. 22:29 ] @
Ja bih pre napravio funkciju od tog php koda, uradio $smarty->register_function() i onda možeš pri pozivanju da prenosiš toj funkciji parametre po potrebi. I ostale register_* funkcije su zanimljive, vredi pogledati manual. Na primer, register_block.
[ broker @ 09.10.2004. 22:41 ] @
Kad inkludujes neki kod onda mu ne prosledjujes parametre nego jednostavno u odgovaracuje promenljive stavis potrebne vrednosti pre nego sto inkludujes.
[ MrYoo @ 09.10.2004. 22:43 ] @

Jako zanimljivo ovo nisam ni video u manuel-u, hvala. Doduse nisam ga ni citao detaljno, ali ako neko zna ovo sa pozivanje bio bih jako zahvalan da to napise.
[ MrYoo @ 25.10.2004. 22:25 ] @

Sada koristim register_function i ako stavim fajl koji inkludujem u neki drugi dir kaze mi "unable to read resource" a kada se sve nalazi u istom direktorijumu sve radi normalno, gde gresim?