[ rile23028 @ 10.10.2004. 13:44 ] @
Pozdrav svima,
zanima me vase misljenje o odnosu kvaliteta Chieftec i Eurocase kucista.
Licno koristim stari model eurocase-a i ima mnogo bolje karakteristiki napajanja od klasicnih "koneza" koji se najcesce nude, ali mi se ne svidja dizajn i nacin na koji se mintiraju 5,25" uredjaji i hdd.
Imao sam kontakta i Chieftec-om, i na prvi pogled, limarija, kvalitet taster prekidaca i plastike ulivaju poverenje. Nisam imao prilike da testiram odnos kvaliteta napajanja.
U oba slucaja su to osnovni modeli koji bas i ne mogu da se porede obzirom na to koliko kosta osnovni model jednog, a koliko drugog proizvodjaca.
Skoro sam posetio prezentaciju Eurocase-a i mogu reci da su ispravili sve ono sto mi je smetalo u dizajnu kucista, ali jos uvek nisam imao prilike da probam bilo koji model od njih.
Kakva su vasa iskustava i sta preporucujete.
[ pctel @ 10.10.2004. 15:11 ] @
Nekada sam radio iskljucivo sa eurocase kucistima, ali sam kasnije iz poznatih razloga degradacije kvaliteta odustao od toga, jer za nizu cenu je mogao da se dobije isti kvalitet. Ne znam kakva je situacija sada, u poslednjih 2 godine nisam ni video eurocase kuciste. Chieftec je dobar, jedino sam imao problema sa napajanjima od 300W.
[ JogyII @ 11.10.2004. 11:45 ] @
ja imam crni Chiftec big tower sa 360w napajanjem, radi savrseno vec tri godine, u istom periodu je mom bratu koji je preko puta mene (u susednoj sobi) 5 pregorelo napajanje sa raznih "kineza", triput zajedno sa plocom, procesorom, i ne bas jeftinom grafickom

definitivno ako nemas para za Supermicro uzmi Chiftec, po mogucstvu model bez vrata koja se otvaraju preko CD-roma posto su plasticna, i lako lomljiva


[ Binary Mind @ 11.10.2004. 11:58 ] @
Eurocase nije kineska firma. Koliko ja znam pravi se u ili u Ceskoj. Nisam siguran pa ko zna neka me ispravi. Chieftec je kineska firma (tacnije Tajvanska). Poreklo nema nikakve veze sa kvalitetom.
[ kevin @ 11.10.2004. 22:24 ] @
Eurocase jeste ceski, a degradacija o kojoj se pricha je zaista bila jako davno....To se u zadnje vreme dosta popravilo, ali naravno, ne do kvaliteta Chieftec-a
[ Miroslav Cvejić @ 11.10.2004. 22:29 ] @
Jel neko video Chieftecov (štampani) katalog kućišta?

Na svim stranama su kućišta i napajanja i kozmetika sem na poslednjoj... Tu su slike postrojenja za ovo, za ono, ovde se ovo seče, ovo savija, ono sklapa.. I mala sličica fabrike spolja... Ako se malo bolje zagleda slika to je bukvalno screenshot iz neke igre tipa SimCity ili tako nekog programa. Znači nije prava fotka već CGI.



Nemam ja ništa protiv Chiefteca, čak sam i ponosni vlasnik Matrix medium towera (soon to be extremely modded).
[ JogyII @ 12.10.2004. 12:24 ] @
zaista se izvinjavam sto je doslo do nesporazuma, ali
- ja nisam rekao da je Eurocase "kinez", nego sam uporedjivao svoje Chieftec sa bratovim "kinezima"
- nisam mislio "kinez" kao mesto proizvodnje, nego kao zajednicki opis za silna "nokia" kucista koja kostaju 19 eura sa sve napajanja od "300w" i poklon tastaturom i misem,
da ne pominjem da ukoliko ste vi srecnik koji ce sklapati racunar bolje da sami iseckate ruke malo ostrijim nozem nego da gubite vreme da to radite uz pomoc "kineza"

znaci sto neko rece Eurocase je mozda ok, ali je Chieftec sigurno bolji,
mada da imam malo vise para pre bih uzeo neko SuperMicro nego Chieftec-a,
(1200 eura za jedno (triple redudant) napajanje je ipak previse za moje finansijske mogucnosti)


[ Binary Mind @ 12.10.2004. 21:28 ] @
Au brate. Pa ti onda imas zver kuci ako si planirao da je spakujes u Supermicro Vidim da si konzervativac sto se tice OS-eva (Windows NT 4 Workstation) pa me zivo interesuje na kakvoj ga masini teras ili je u pitanju neka virtualna masina na novijem host sistemu.
[ Buum @ 13.10.2004. 10:04 ] @
Imam Chieftec midi tower kućište (BX-02B-B-SL) sa napajanjem od 360W i mogu vam reći da je reč o jednom izuzetnom proizvodu. Kvalitet izrade, funkcionalnost i pouzdanost su daleko iznad nivoa Eurocase kućišta kojeg sam ranije imao.

Samo bih dodao još jednu stvar - Chieftec je 100% Nemačka firma, a proizvodnja većine komponenti i kućišta se obavlja u Kini. Izgleda da su im Švabe zavele strog režim i oštru disciplinu čim prave ovako dobre i pouzdane uređaje.
[ JogyII @ 13.10.2004. 12:48 ] @
pa ovako radim u firmi koja je vrlo konzervativna (ako radi ne popravljaj)
tako da su svi serveri NT4 Server, a svi klijenti NT4 Workstation, takodje se koristi Office 2000, a hardwer je iskljucivo Asus sa Intel Pentium (NE CELERON) procesorima, racunari se nikada ne gase, i ima primeraka koji traju i po 8 godina.

naravno od Microsofta smo kupili Windows XP Profesional, Windows 2003 Server, i Office 2003, ali smo iskoristili mogucnost "downsizinga" koriscenja ranije verzije programa.

sa druge strane kuci nisam uopste konzervativan sto se tice softwera (naravno nebih nikada instalirao neki Win 9x sistem, ali sve pa cak i beta OS-evi dolaze u obzir).
fora je u tome da sam instalirao cist sistem, sa svim softwerom koji koristim u 90% vremena na sistemski disk, GHOST-ovao sve to na data disk, tako da za 20-30 minuta sta god da se desi mogu da vratim sistem u operativno stanje.

naravno ako instaliram nesto bas rizicno kao recimo ROS (NT klon) obavezno otkacim kabl sa data diska

razlog svega ovoga : softwer mogu srediti u vrlo kratkom roku ukoliko dodje do problema

sada kada je u pitanju hardwer to je vec druga prica, nikada neuzimam najbrzi, ili najjeftiniji hardver, nego iskljucivo najpouzdaniji, recimo
memorije Kingston, ili Corsair,
napajanja Chieftec, ili Supermicro (ima jos par alternativa ali nisu zastupljene, a da trazim da uvezu posebno za mene troskovi uvoza bi bili preveliki)
ploce iskljucimo Asus, Tyan i Supermicro od onih koje mozes da kupis u Srbiji.

trenutno imam Asusovu dual MP plocu (moze da radi sa dva XP procesora), ali gledam da je prodam, i skupim para za neku Supermicro Dual opteron, ili Dual Xeon.

ovu plocu sam kupio pre oko tri godine, i tada sam pokusao da je stavim na neko kinesko napajanje, radila je 8-9 minuta, i poceo da se vije dim iz napajanja, kada sam ga otvotio pojedini delovi su bili bukvalno istopljeni, ponovo sam sabrao potrosnju svih komponenti, nije prelazila 280W, a napajanje je bilo "350w", zamenio sam ga za isto takvo ispravno,
kada sam probao drugi primerak bilo je vrelo (50-60 stepeni po mojoj proceni) vec posle dva-tri minuta, odmah sam ga otkacio, i uzeo najskuplje koje sam nasao u to vreme (Chieftec BigTower sa 360w napajanjem), kao sto rekoh radi hvala bogu vec skoro tri godine bez ikakvih problema.

moja preporuka je da nikako nestedis na napajanju i ploci, jer te moze izaci mnogo skuplje nego sto si ustedeo, a ako imas para gledaj da i ostale komponente budu jednako kvalitetne
[ Binary Mind @ 13.10.2004. 13:56 ] @
@Buum

Ne bih tvrdio da je Chieftec nemacki jer 1,000,000% nije. Rec je o tajvanskoj firmi koja jednostavno pravi dobra kucista i napajanja i to je to. Zasto svi misle da kinezi ne znaju da naprave dobru stvar i da je ta stvar ne licenca sa zapada nego pravi kineski proizvod.

@ JogyII

Sad vidim da volis samo dobre stvari i razumem zasto Supermicro kuciste. Tyan ploce su zakon. Radio sam sa njima i mogu da tvrdim da su najbolje dual i multiprocesorske ploce koje se mogu kupiti.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 13.10.2004. u 22:28 GMT+1]
[ kUdtiHaEX @ 13.10.2004. 14:16 ] @
Citat:
pctel: Nekada sam radio iskljucivo sa eurocase kucistima, ali sam kasnije iz poznatih razloga degradacije kvaliteta odustao od toga, jer za nizu cenu je mogao da se dobije isti kvalitet. Ne znam kakva je situacija sada, u poslednjih 2 godine nisam ni video eurocase kuciste. Chieftec je dobar, jedino sam imao problema sa napajanjima od 300W.


Nisi naveo sa kojom serijom napajanja od 300W jer ce ispasti da nijedno Chieftec napajanje od 300 W ne valja ;)

Eurocase je nekada zaista bio odlican, ali sada bih se ipak odlucio za Chieftec.
[ pctel @ 13.10.2004. 15:53 ] @
Ne znam tacno, lako se prepoznaju jer na njima pise "made for chieftec" (nisam ni video druga od 300W), a na ovim boljim pise samo "chieftec".
[ salec @ 14.10.2004. 09:33 ] @
Moze li neko da mi preporuci gde i posto mogu povoljno da kupim original Chieftec od 360W? Imam grdnih problema sa diskovima na staroj, pa na novoj masini (napajanje, nedavno kupljeno za staru masinu, preneseno je u "novo" kuciste) i sve mi to nesto lici kao da me napajanje zeki...