[ Sh@ban @ 10.10.2004. 14:51 ] @
....pa i ovo je simpaticna tema!!!!
[ pailhead @ 10.10.2004. 15:18 ] @
?
[ Sh@ban @ 10.10.2004. 15:56 ] @
Pa moramo nekako poceti.....
...hocu reci, ako nekog nesto zanima, vezano za ovu temu.....neka pita.......tu sam da vam pomognem, ali samo ako vas interesuje ova tema! Pod ovom temom se podrazumeva kompletna realizacija automobila.....od modelovanja, pravljenja vrata, "svetla" na automobilo, mapiranja......ma sve, pa sve do fotorealisticnog renderinga (brazil, mr, vr, renderman (salim se za ovaj zadnji ;))


[ pailhead @ 10.10.2004. 19:27 ] @
????

ovde nema onaj zabezeknut smajli sa izbecenim ocima pa mora ovako O_O
[ marco3dx @ 10.10.2004. 19:37 ] @
i ja cu isto! O_O
[ abishai @ 11.10.2004. 00:03 ] @
Ja se mucim vec danima da modelujem neka kola. Napravim "body", ali kada trebam prozore da dodam ili farove,.... to vec postaje ruzno, ne lici vise na auto, barem ne na onaj koji sam poceo da modelujem. Mada evo danas sam modelovao (nisam uradio texture, prozore, vrata sam samo isekao) Audi TT, tacnije vezbao sam. Kako da postavim sliku ovde, hteo bih da cujem vase misljenje neki savet itd?
[ pailhead @ 11.10.2004. 00:44 ] @
Uh, auta, mrzim auta u 3d, ali eto poceo sam i ja da radim jedan.
Pa ajd da ne propadne tema pokazacu ga ovde.

poslednji stadijum, slabo stojim sa vremenom

evo kako je isao vremenom










moram da priznam da mi je mnogo teze bilo raditi neki model ovakvog tipa nego nesto organsko kao na primer glavu,
poly modeling je u pitanju i najvise problema imam kad treba da isecem neke fine i sitne detalje na nekoj velikoj i ravnoj povrsini.
[ abishai @ 11.10.2004. 01:25 ] @
Dobro izgleda, svidja mi se.
[ marco3dx @ 11.10.2004. 08:45 ] @
@pailhead: ne znam zasto si uopste radio sa polygonima, kad ti je nedavno na DZ jedan "iskusan" cg artist rekao: radi samo u nurbs ako hoces profi, plane i box modeling je $ranje! :)) :)) :)) hehehe

poz
p.s. hummer je dobar
[ MonoM @ 11.10.2004. 10:53 ] @
Cao, pitanje za pailheada: kako radis sare na tockovima?
[ pailhead @ 11.10.2004. 21:23 ] @




ovaj tocak bas i ne lici na taj sa slike, ali to sam primetio tek kad sam ih napravio,
ovaj moj vise deluje kao da je od nekog starinskog kamiona, dok je nekako brzi i moderniji i odgovara terenskom vozilu

vec sam malo ispravio (mozda se vidi u ovim kasnijim renderima) ali treba to ponovo da napravim

inace, nadjes jedno ponavljanje ja sam odokativno posto sam brzo radio uzeo ova 3 krampona na ivicama smestio jos neku saru u sredini, kopirao to sve u jednu traku i savio da bih dobio gumu.
[ Sh@ban @ 11.10.2004. 21:41 ] @
Svaka cast za modelovanje hammera, jos samo malo da se pozabavis renderingom, i to je to....

[ pailhead @ 11.10.2004. 22:42 ] @
heh, imam jos dosta da se pozabavim samim modelom,
[ abishai @ 12.10.2004. 20:01 ] @
Evo jedan auto koji sam pokusao da modelujem. Linije nisam bas najbolje izvukao, ne znam kako da ih doteram. Neki savet?? Znam da dosta toga nisam dobro odradio, pa ako imate neki savet voleo bih da cujem. Poly modeling je u pitanju.

[ pailhead @ 12.10.2004. 22:30 ] @
auh, tt.... to su svi pokusali da modeluju!!!

nema pomoci dok ne postujes wireframe, ovako stvarno nista nemogu da ti kazem.
[ abishai @ 12.10.2004. 22:46 ] @
Ma njega sam pokusao da modelujem jer sam naleteo na neki mali tutorial u vezi njega. Kada budem postavljao prozore, jel da ih ubacim naknadno (napravim novi objekat) ili samo da ih izvucem iz ovog? Sto se tice farova kako ih ti radis ili kako je najbolje, posto meni se cini da je ovo sto sam uradio (farove) sra..

Hvala na savetu u svakom slucaju.
[ pailhead @ 13.10.2004. 00:19 ] @
kazem ti postuj wireframe
i pogledaj ovde
kako sam napravio vrata moze da ti pomogne

http://pailhead.port5.com/hummer/wip/
[ Sh@ban @ 14.10.2004. 09:58 ] @
...abiashi, najbolje je da prozore i farove "izvlacis" iz modela.......ustvari, kompletan auto-model se radi iz jedna, sem tockova!!! Kod tvog modela (koji nije uopste los) kad postavljas prozore i farove, itd, treba da iskoristis dva puta chamfer opciju, nakon toga srednji face extrude-iras, i posle vrsis neke popravke, ako je to potrebno... ..............i jos nesto, kod tvog modela, potrebno je i da iskoristis smoothing group opciju na maski tt-a (pretpostavljam da znas kako se to radi).....

sa srecom -SRS-
[ abishai @ 14.10.2004. 11:45 ] @
Sh@aban, hvala ti mnogo.
Uradicu tako.

Pozdrav
[ Sh@ban @ 15.10.2004. 08:13 ] @
molim, i drugi put....ako negde zapnes, neustrucavaj se, pitaj.......i ja evo zadnja dva dana radim Ferrari Enzo i konacno sam ga zavrsio, pa cu sutra da vam pokazem kako to izgleda (samo, ako vas zanima)....

zdravi bili........ "88"
[ abishai @ 15.10.2004. 15:20 ] @
Trenutno sam stao, ali pocecu ponovo danas ili sutra. Na onom modelu (sto je ovde) sam vezbao, ali sada cu ponovo poceti iz pocetka (ustvari samo da dodam prozore tamo i jos nesto). Obavezno postavi Ferrari Enzo kada ga budes zavrsio, bas me interesuje kako izgleda. Nema problema pitacu, hvala.
[ abishai @ 24.10.2004. 01:45 ] @
Ja sam malo vezbao ovih dana. Juce sam poceo da radim ovaj auto i evo rezultata. Ima gresaka, ali to je 3 auto koji modelujem, pa moze nekako da prodje, sta mislite? Lamborghini Diablo (ali sam promenio neke stvari). S@ban, jesi li zavrsio Feraria?

[ utnapistin @ 24.10.2004. 20:19 ] @
I ja se malo bavim 3D modelingom , evo mog drugog auta:
http://www.turbosquid.com/Full...m/ID/218112/Action/FullPreview
Bacio sam ga u prodaju...
[ abishai @ 24.10.2004. 22:33 ] @
Jesi li prodao do sada neki model preko tog sajta?? Jel ti preko kartice uplate?
[ utnapistin @ 25.10.2004. 01:01 ] @
Prodao sam nekoliko modela , salju pare cekovima , ali americki porez dere kozu , odbijaju 30% od vrednosti ceka na ime poreza na iznosenje novca iz amerike ili tako nesto... Trebao sam dobiti 100$ ali sam dobio 70$ zbog poreza , ali opet bolje ista nego nista... Moze da se salje i preko Pay Pal-a bez odbijanja poreza valjda ali ne znam da li radi kod nas...
[ Sh@ban @ 27.10.2004. 08:56 ] @
...e, svaka cast za Lambordjinija, s obzirom da ti je tek treci auto, ovo je izvrsno!!!!
....jos samo malo da se pozabavis staklima......izgleda da si skontao kako se modeluje......profi!!!
[ abishai @ 27.10.2004. 23:34 ] @
Nadam se :-), hvala. Mada... ima jos dosta...

Jedno pitanje - kada radim "udubljenja (linije)" na haubi, od vrata,... ja sam ih radio 2 chamfer pa srednji face extrude, jel tako treba ili... ?? (nadam se da sam jasno napisao)

Pozabavicu se prozorima, obavezno.

Pozdrav
[ Sh@ban @ 30.10.2004. 09:30 ] @
....da abiashi, dobro si napisao, tako treba, i mislim da ne moze drugacije!.....a, reci mi koji si rendering koristio za "lambordjini"?

PS: A ja cu moj "Enzo" da postavim, za koji dan samo kad odradim unutrasjnost...........bas sam se namucio dok sam ga radio, ali mislim da mnogo dobro izgleda.


CCCC
[ pailhead @ 30.10.2004. 11:59 ] @
abishai, ne postoji pravi nacin za to, moras sam da odredis to u zavisnosti od modela
postoji jedno pravilo, "Izgleda dobro? Ostaje!"
[ reject @ 31.10.2004. 08:59 ] @
Stvar je prosta, bez obzira kojim se softverom ili metodom radi,
svodi se na secenju poligona po ivici "otvora" i "spustanja" istog.
Jedina nedoumica moze postojati oko detaljnosti samog okvira
vrata. Po meni detaljnije od prikazanog na slici ne treba ici ukoliko
se ne radi bas mnogo detaljan model.

Ukoliko se auto slika iz daljine i bump textura bi odradila svoje.
[ abishai @ 31.10.2004. 12:47 ] @
Hvala vam na savetima.

S@ban - koristio sam onaj klasican render koji ide uz Max 5. Znaci nikakve dodatke. Kada budem usavrsio modelovanje, pa texture, osvetljenje, onda cu poceti malo vise da se bavim renderom, za sada koristim "ono klasika" quick render. Jedino sto sam stavio Falloff i textura je Raytrace, pa ti se mozda zato cini da sam koristio nesto.

Pozdrav
[ tforgo @ 02.11.2004. 19:58 ] @
I ja sam napravio jednog lamborghinija :)

Pokusacu da ubacim sliku, a ako ne uspe evo linka sa dodatnim slicicama...
http://www.turbosquid.com/Full...m/ID/218139/Action/FullPreview





[ forgotten @ 02.11.2004. 20:58 ] @
Lep lamborghini

Kroz par dana ovaj moj model ce postati "pravi" sportski automobil :)


ima tu jos dosta toga da se ispravi, a shaderi su stavljeni privremeno, manjam ih sve 100%
[ Sh@ban @ 02.11.2004. 21:16 ] @
.....moram opet da te pohvalim za lambordjini, posto sam posetio onaj sajt gde je izlozen tvoj model. Evo i ja sam odradio onaj Ferrari Enzo (sa malim modifikacijama), malo sam odradio u Photoshopu da to izgleda kao neki mali wallpaper (600x450), sto i nije toliko bitno........medjutim zaboravio sam da uradim retrovizore (na sta sam mislio, verovatno na neku golotinju....) i znak ferrarija ........no, nema veze...


[ abishai @ 02.11.2004. 22:42 ] @
Odlicno ti izgleda Ferrari, svidja mi se. Prikazi ga iz jos nekog ugla, dobar je. Ja sam sa mojim Lamborghinijem stao, bio sam u nekoj guzvi tako da nisam upalio Max par dana, ali cu sada verovatno uzeti da uradim novi (bolji ;). Kada budem uradio novi (ili eventualno doradio ovaj) izlozicu ga.

p.s. Sajt? Pretpostavljam da si mislio na [email protected] ;)

[ Sh@ban @ 03.11.2004. 02:50 ] @
...postaviću sutra Ferrari iz vise uglova, valjda... A, za onaj sajt, mislio sam na "turbosquid". A za lambordjini odradi render, Brazil ili nesto drugo, i bice savrsen!!!
[ cgraph @ 03.11.2004. 03:46 ] @
@forgotten: deluje kao da su u pitanju nurbs, ali sa jako loshom topologijom koja moze praviti probleme i u radu i u renderu. mozesh li postovati wire?
[ Sh@ban @ 03.11.2004. 04:56 ] @
Kako mogu da postavim sliku, da se vidi :)
[ abishai @ 03.11.2004. 16:07 ] @
Sh@ban ?? Neko od nas dvojce je zbunjen??
Ako mislis na onaj lamborghini sto je na "turbosquid", to nisam ja radio nego [email protected] koji ga je i postavio ovde (moj je onaj na prvoj strani).

Gde bih mogao da downloadujem "Brazil" (posto ga nigde nisam nasao, nemam ni jedan redner) ??

p.s. "Kako da postavim sliku?" napisao sam ti na "privatne poruke"
[ forgotten @ 03.11.2004. 20:37 ] @
Citat:
deluje kao da su u pitanju nurbs, ali sa jako loshom topologijom koja moze praviti probleme i u radu i u renderu. mozesh li postovati wire?


Nije nurbs, SudD. Ovo na slici je na brzaka zbidzen convert polyToSubD da vidim na sta ce da lici. Imam jos malo (dosta) tweaka kao poligonalan objekat pa cu da postavim wire da vidimo kako stoje stvari.


[ tforgo @ 03.11.2004. 21:01 ] @
he he ... zbunjujem ljude :)

Ja sam se slucajno ovde ubacio pa eto da pokazem sta sam napravio. U pitanju je inace lamborghini galardo.... (slicica je tu negde iznad). Trenutno radim na modelu BMW 120d (Series 1). Kada bude licilo na nesto postavicu par slicica. Za sada je jos sve u pocetnoj fazi.

Ne znam kako sam uspeo ali mi je e-mail upisan umesto korisnikog imena..! ? Moze to da se ispravi?

Kako vam izgleda ovaj model lamborghini galardo?


Vece slike mozete pogledati ovde
[ abishai @ 03.11.2004. 23:16 ] @
Zbunjujes, zbunjujes :).

Dobar ti je Lamborghini. I ja sam radio jednog, eno ga na prvoj strani (baci pogled), ima dosta gresaka, ali to je tek treci auto koji modelujem (bice bolje).

Sto se tice "imena" probaj da ispravis u profilu, trebalo bi da moze.

Svidjaju mi se felne kako si uradio, jel mozes da bacis neku slicicu od njih, ali wire.
[ tforgo @ 05.11.2004. 20:24 ] @
Dobar je taj lamborghini.... Stavi ga na turbosqud pa da vidis kako ce proci, ja sam prodao par komada od ovog mog laborghinija. Felne su radjene sa box modeling metodom, ali treba da se malo optimizuju... ima tu poligona za izvoz :) Taj model sam radio pred odlazak u vojsku pa je sve zbrzano....
[ abishai @ 07.11.2004. 13:09 ] @
Planiram da stavim na turbosquid, ali jos ga nisam zavrsio (zadnji deo nije uradjen), a i mozda je bolje da uradim novog (ipak...). Evo jos dve slicice ovog iz drugog ugla.




[Ovu poruku je menjao abishai dana 08.11.2004. u 20:04 GMT+1]
[ abishai @ 08.11.2004. 20:52 ] @
Dobar ti je Ferrari. U kom si ga programu radio??
[ marco3dx @ 09.11.2004. 08:33 ] @
maya 5.0...
znam da je tema "car modeling u MAXU" ali eto mislio sam da nema veze ako izlozim i svoj rad koji dodushe nije radjen u maxu...
poz svima
[ abishai @ 09.11.2004. 15:39 ] @
Jeste da ja nisam postavio temu, ali mislim da nema veze u kom si programu radio auto. U svakom slucaju nisi jedini koji je postavio sliku automobila koji nije radjen u Max-u (ima jos jedan iz Maye).
[ forgotten @ 10.11.2004. 14:35 ] @
Citat:
Jeste da ja nisam postavio temu, ali mislim da nema veze u kom si programu radio auto. U svakom slucaju nisi jedini koji je postavio sliku automobila koji nije radjen u Max-u (ima jos jedan iz Maye).


Ozbiljno? A ko to???

Al ozbiljno mislim da autor ove teme nema nista protiv ako se postave automobili iz drugih 3dprograma. Inace onda bas deluje super, razliciti saveti, razlcita iskustva iz razlcitih programa
[ marco3dx @ 10.11.2004. 18:27 ] @
voleo bih da cujem josh komentara na ferari...
@forgotten : koji je ono auto u originalu sto si ga pravio, ili je to tvoj "concept car"?
poz
[ Sh@ban @ 10.11.2004. 21:20 ] @
...a, jel moze jos komentara i za moj auto....
[ abishai @ 11.11.2004. 00:30 ] @
Strava je. Samo (posto vidim da si ga radio kao pozadinu), mislim da bi trebao da promenis boje (pozadine). Inace model mi se mnogo svidja. Ajde stavi wire i iz jos nekog ugla (ako nije problem).

[Ovu poruku je menjao abishai dana 11.11.2004. u 02:34 GMT+1]
[ dobermandg @ 11.11.2004. 00:47 ] @
Stvarno je dobra ako volis to da radis i imas zivaca za to evo ti korisnog linka.
Tu mozes da saljes svoje radove koji ce biti ocijenjeni od strane sudija ako budes stvarno dobar moz pokupit i koju paricu ja mislim. Ali sudeci po onome sto sam vidio tamo moras biti mnogo bolji :-)

http://www.raph.com
[ forgotten @ 11.11.2004. 05:48 ] @
Citat:
@forgotten : koji je ono auto u originalu sto si ga pravio, ili je to tvoj "concept car"?


U oiginalu je ford focus, samo sto na tom blueprint-u koji posedujem imam prednje farove koja su mu drugacija nego u stvarnosti, ali ne smeta mi. Stvarni imam zelju da ga zavrsim, ali nemam dovoljno vremena . kako napreduje tvoj ferrari?

@sh@ban: Enzo ti je strava, cak ni za pozadinu nemam nista prtiv, jedino bi mogao da se zaezas sa bojom automobila, znas one ferrarijeve boje: bordo crvena, zuta, crna...
[ Sh@ban @ 13.11.2004. 11:20 ] @
......hvala, Forgoten, ......sa pozadinom sam onako bezveze kombinovao, ali primar sam stavio na sam model.......pa, vidis, dobra ti je ideja ono sa bojama ferraria....
[ Sh@ban @ 13.11.2004. 11:23 ] @


[ abishai @ 16.11.2004. 15:36 ] @
Stavi ga iz jos nekog ugla. Strava je.
[ utnapistin @ 24.11.2004. 00:27 ] @
Nece taj preci preko lezeceg policajca! ;-)
Odlican rad!
[ forgotten @ 24.11.2004. 06:02 ] @
Citat:
Nece taj preci preko lezeceg policajca! ;-)


Pa nece, ali ce zato preci preko pravog :)
[ Sh@ban @ 25.11.2004. 21:08 ] @
E, bas hoce!!!
[ nnn @ 25.11.2004. 21:49 ] @
Evo moj prvi model auta, ima jos dosta da se dotera i da se stave teksture, ali mozete da mi kazete kako izgleda za sada. Radjen je u cinema 4D.
[ tforgo @ 25.11.2004. 23:00 ] @
Malo je izguzvan. Hoces uspeti to da ispeglash? Imam i ja Cinema 4D ali nikad nisam uspeo nesto korisno da napravim u tom programu.
Evo kako napreduje moj bmw...
[ nnn @ 26.11.2004. 14:22 ] @
To sam ga samo na brzinu HyperNurbs subdvade. To cu ispeglati. Znate neki program koji mogu da iskoristim za teksturiranje(Sem Body pain)?
[ Kupam_se_go @ 26.11.2004. 22:02 ] @
Sh@bane, kako si uradio texturu, a da ti se vidi wire samo ispod prednjeg desnog fara???

PS. Model ti je odlican....
[ abishai @ 26.11.2004. 23:14 ] @
To se uglavnom naknadno odradi u (npr.) Photoshop-u.

p.s. uglavnom se tako radi (barem sto se tice mene i ljudi koje znam).
[ Sh@ban @ 27.11.2004. 01:17 ] @
....bravo, evo Abiashi ti je upravo odgovorio.....Photoshop.
[ forgotten @ 28.11.2004. 21:14 ] @
nnn, samo napred, sredjuj ga kako znas i umes, nema tu zasad puno da se prica, videce se kad bude "ispeglan" ;)
[ nnn @ 02.12.2004. 11:14 ] @
Predstavljam vam moj koncept car:



Jos nije gotov, moram da uradim unutrasnjost kao i da doteram spoljasnost(pogledajte na haubi)
Mada recite mi sta mislite kako za sada izgleda?
[ pailhead @ 02.12.2004. 11:25 ] @
auh, izgleda kao sve samo ne kao auto

izgleda kao hrpa izguzvanih poligona,

sta radis covece, idi na cgtalk.com i evermotion.org skoro je postovano dosta automobila i vidi kako se to radi

i baci pogled na tutoriale na 3d total
http://3dtotal.com/

http://www.cgtalk.com/showthre...?t=156460&page=3&pp=15

[ abishai @ 02.12.2004. 11:51 ] @
@nnn
imas na www.3dcafe.com neke tutoriali (cini mi se da ima i za Cinema 4D), proveri.

Ovaj auto je strava za neki crtac (ozbiljno)

U svakom slucaju samo napred. Nemoj da gubis volju.

p.s. material je ok

Pozdrav
[ abishai @ 02.12.2004. 11:55 ] @
Zasto ti ispada tako izguzvan, jel ima neka fora da namestis "corner" kao kod spline-a ili sl.?? Nikada nisam radio u Cinema 4D tako da ne znam (mozda je pitanje glupo).
[ nnn @ 02.12.2004. 19:44 ] @
Zato sto koristim HyperNurbs tehniku modelovanja, ali kada se tacke stavi vise tacaka nego sto treba dobije se takav efekat. Videcu sutra da ga ispeglam.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 10.12.2004. u 12:04 GMT+1]
[ abishai @ 02.12.2004. 21:58 ] @
Znaci nije problem da se ispegla
[ Sh@ban @ 02.12.2004. 22:03 ] @
....svaka cast, NNN, ja ovo ne bih uspeo modelovati ni za milenijum!!!

[Ovu poruku je menjao Sh@ban dana 03.12.2004. u 05:57 GMT+1]
[ tforgo @ 02.12.2004. 22:08 ] @
za mene bi peglanje tog auta bilo mission impossible ... tako da me bas interesuje kako ce se nnn snaci sa tim :)
[ nnn @ 04.12.2004. 13:47 ] @
Citat:
tforgo: za mene bi peglanje tog auta bilo mission impossible ... tako da me bas interesuje kako ce se nnn snaci sa tim :)




Evo malo sam ga doradio.
[ nnn @ 04.12.2004. 21:53 ] @
[ nnn @ 04.12.2004. 21:56 ] @
[ pailhead @ 09.12.2004. 07:43 ] @
objasni nam malo tu tehniku

valjda i sam vidis da to samo izdaleka podseca na auto, pa kolko god ga ti peglao
[ marco3dx @ 09.12.2004. 08:24 ] @
@nnn : preporucujem ti ovo - napravi taj auto pomocu polygona i OBAVEZNO koristi refernce ili blueprintove auta koji pravis ( to su ti slike koje ucitas u program i koristis ih kao vodic za modelovanje ) ! kad ga napravis pomocu polygona, u cinemi sigurno ima negde smooth polygon opcija ili tako nesto ( jos bolje SubD ) i pozabavi se tim smooth-om...
poz
[ Sh@ban @ 09.12.2004. 11:08 ] @
..gde si nabavio blueprint za ovaj auto?
[ nnn @ 09.12.2004. 13:42 ] @
Citat:
pailhead: objasni nam malo tu tehniku

valjda i sam vidis da to samo izdaleka podseca na auto, pa kolko god ga ti peglao


HyperNURBS™
Technically described as subdivision surfaces, HyperNURBS is the
most advanced form of freeform modeling in CINEMA 4D. It gives
you a tremendous amount of freedom when creating objects. Hy-perNURBS
takes an object and subdivides it to create a smooth
mesh. While using HyperNURBS, you are manipulating a much
lower resolution cage, to define a highly meshed surface. Hyper-NURBS
is the most efficient way to create organic shapes.



Citat:
marco3dx: @nnn : preporucujem ti ovo - napravi taj auto pomocu polygona i OBAVEZNO koristi refernce ili blueprintove auta koji pravis ( to su ti slike koje ucitas u program i koristis ih kao vodic za modelovanje )


Ne seri da je blueprint slika koju ucitas u program i koristis kao vodic. Ja sam mislio da ga gledas pa po pamcenju lupas tacke.
Malo me nervirate, nemam ja nista protiv negativnih komentara, jer zato sam ga i okacio, da bi video sta ne valja pa bi to popravio. Ali ti me tretiras kao da sam neka budala koja ne zna sta je blueprint. Kako da ovaj auto pravim po blueprintu kad za njega NEPOSTOJI.

Citat:
Sh@ban: ..gde si nabavio blueprint za ovaj auto?

Nigde auto sam pravio onako iz glave.

PS: 99% sam ga zavrsio, skoro sve sam ispravio. Kado budem imao vremena renderovacu ga pa cu vam pokazati.

[ tforgo @ 09.12.2004. 15:13 ] @
NNN Ne verujem da neko ima zelju da te nervira, a i ja sam pokusavao da provalim o kom modelu automobila se radi. Dobro ispeglao si ga dosta, ali jos uvek ima posla.

Kada ja pravim model pokusavam da sve bude sto tacnije od samog starta, tako da za kasnije ostane sto manje posla.

Sh@bane koliko ti je vremena trebalo da uradis taj ferari? Subdivision modelling?
[ pailhead @ 09.12.2004. 15:33 ] @
meni ovi hyper nurbs lice na obicno poli modelovanje,

a i "neispeglan" auto mi je delovao kao mnogo lose uradjen poly model.
[ Sh@ban @ 10.12.2004. 10:56 ] @
...pa trebalo mi je otprilike oko 3-4 dana.....i mnogo je naporno....ali i zanimiljivo......a, sve je pocelo od jednog malog "plane-a".. :)
[ marco3dx @ 10.12.2004. 11:45 ] @
Citat:
nnn: Ne seri da je blueprint slika koju ucitas u program i koristis kao vodic. Ja sam mislio da ga gledas pa po pamcenju lupas tacke.
Malo me nervirate, nemam ja nista protiv negativnih komentara, jer zato sam ga i okacio, da bi video sta ne valja pa bi to popravio. Ali ti me tretiras kao da sam neka budala koja ne zna sta je blueprint. Kako da ovaj auto pravim po blueprintu kad za njega NEPOSTOJI.


vidi ovako... ja te nisam hteo uvrediti ni na jedan nacin...
iz poruka koje si i pre slao primetio sam da si pocetnik pa sam hteo da ti dam poneki mali savet! ja za blueprintove nisam znao prva dva meseca kad sam poceo sa 3d-om i ne mislim da sam tada bio budala. ne mislim ni da si ti budala i moj komentar nije bio negativan. a to sto te sad mi "malo nerviramo" to je stvarno tvoj problem. videces posle, kad bides kacio jos svojih radova ili animacija - bice josh vishe pozitivnih i negativnih komentara, navikni se na to i nemoj se "nevirati"...
p.s. okaci taj novi render sto pre

poz
[ tforgo @ 28.01.2005. 23:44 ] @
Kako napreduju vasi modeli automobila? Ja sam opet poceo da se zezam oko BMW pa evo i nekih rezultata.... Kako vam se dopada?
Ako neko slucajno ima ili zna neki link za render tutorial dobro bi mi dosao jer nikako da napravim nesto fotorealisticno.

Pozdrav.

[ abishai @ 29.01.2005. 00:32 ] @
Fino, fino :).

Ma ja sam se nesto olenjio, slabo sam sedao za Max zadnjih dana, a i uzeo sam ponovo glave da pravim (tj da vezbam).

Mogao bih ponovo da pocnem da modelujem neka kola...
[ Sh@ban @ 31.01.2005. 13:10 ] @
BMW je odlican
[ Blue^demoN @ 01.02.2005. 11:37 ] @
Jel postoje negde neki tutoriaji za pravljenje detalja na kolima (svetla, retrovizori itd) i za enterijer (sedishta, menjac, volan...)?

btw evo ga moj prvi work in progres

render:


wire sa msmooth:


i bez meshSmooth:


Ochekujem komentare...
[ Valerij Zajcev @ 01.02.2005. 13:24 ] @
http://www.cgtalk.com/showthre...?t=156460&page=1&pp=15

ovo ti je najbolji car tutorijal cak sam i ja uspeo nesto da napravim sa njim ;))
[ i-design @ 04.02.2005. 18:56 ] @
Evo jednog mog starijeg rada, na zalost u poslednje vreme nemam vremena za 3d
Ovaj Viper je posle doradjivan ali nikako da odvojim vreme da ga lepo izrenderujem, tada jos nisam imao dovoljno znanja o svetlima i materijalima.

Jos par slicica na:
http://www.aqua-design.net/3dviper130.htm





[ STRIKAN @ 07.02.2005. 17:08 ] @
Super su vam ova kola sto pravite. Poskidao sam neke tutorijale da probam i sam da napravim jedna.
Zanimaju me 2 stvari oko ovih kola:

- koliki je problem da se od tih modela naprave vrata, hauba i sl da se otvaraju?
- da li sasija kola ima neku debljinu (da li je moguce napraviti debljinu) ili je to ustvari debljina samog poligona?

hvala
[ i-design @ 07.02.2005. 22:56 ] @
1) Nije nikakav problem izmodelovati vrata i ostale delove, stvar je kojim ces putem to realizovati. Nekome je lakse da prvo izmodeluju ceo auto iz jednog dela, pa da zatim detach-uje deo po deo i naknadno doradjuje... Drugi pristup je da modelujes deo po deo, ali je onda veci rizik da ti se nece svi delovi bas lepo uklopiti. Znam iz licnog iskustva, mada ako pazis sta radis ne bi trebalo da bude problema.

2) Sasija nema debljinu sve dok ne dodas solidify ili noviji shell modifier, inache prakticno nema debljinu. O debljini narocito treba voditi racuna kod staklenih povrsina, tipa prozori i soferka!

[ ZLiC_KG @ 09.03.2005. 02:25 ] @
Ewo ljudi i mog prvog model, shta mislite za pochetak??? I naravno recite mi nesto vise kako da renderujem da izgleda bolje, koji render da koristim kakve mape!!!
P.S.
Yugo nije zavrsen fale mu detalji (brisachi , rupa na haubi, treba da se poradi na felnama malo su dublje, al otom potom .....)



[Ovu poruku je menjao ZLiC_KG dana 21.03.2005. u 02:32 GMT+1]
[ tforgo @ 09.03.2005. 23:27 ] @
Dobar je jugic.

Meni se ne svidaju prelazi izmedju haube i ostatka karoserije, a i kod vrata. Stavio si preveliki chamfer pa je ispalo kao cartoon model. Unutrasnjost neces modelovati?

Evo ovde sam malo isprobavao sa skylight osvetljenjem.


[ abishai @ 10.03.2005. 00:13 ] @
Odlicno izgleda.

Ja sam mucio muku sa tim "udubljenjima/linijama" (vrata, hauba itd...), ali trenutno ne modelujem ni jedan auto, smorilo me je to :). Nisam znao bas dobro da odradim. Jednom odradim ok, sledeca 2 puta lose....
[ X-TrEmE @ 11.04.2005. 23:13 ] @
PoZ Svima
Zelim da vas pitam da li neko od vas moze da mi pojasni tehniku pravljenja auta u 3ds Max 7.Do sada sam sigurno pregledao oko 20 tutorial, ali sve je to na engleskom pa pola od toga nisam razumeo kako treba.Posebno me zanima dali se pravi auto tako sto se napravi jedna kutinja (box) pa se ona modifikuje ili se pravi plane pa se tu stavi textura tog rada.Unapred Hvala!!!

Recimo zanimame kako je ovo napravljeno!!!
[ ppoccettnikk @ 12.04.2005. 07:41 ] @
To su dva nacina da modelujes auto,sve zavisi koji tebi odgovara vise.
Preporucio bih ti da pogledas video tutorial
http://www.3d-palace.com/video.php?vid=63
meni je mnogo pomogao (pomaze... :) )
[ X-TrEmE @ 12.04.2005. 07:48 ] @
Hvala za sajt!

uspeo sam registraciju :))
[ Nicolla @ 14.04.2005. 23:14 ] @
pozdrav...poshto sam nov...a odmah bi da pochnem s kolima(shta da se radi...:))

1)mozhete li da mi date neku adresu za blueprint...
2)kako da postavim onaj wire...nikako da pronadjem kako se to radi?
[ tforgo @ 14.04.2005. 23:29 ] @
Na ovom linku imas dvadesetak linkova ka sajtovima koji imaju blueprints-ove.
http://ofp.gamezone.cz/_hosted/brsseb/links.htm

Hoces da renderujes wire? Ako je max, ima opcija force wireframe (mislim).
[ Nicolla @ 14.04.2005. 23:43 ] @
Hvala tforgo...

ako neko ima josh neshto da doda...bilo bi super...

zato shto se odmah hvatam u koshtac s kolima,zato shto ih volim oduvek...
i voleo bih da napravim jedan onakav BMW 1...ali malo sutra...mozhda,ipak...nako ima savet kako da nastavim svoj rad...
[ tforgo @ 15.04.2005. 05:54 ] @
Jos jedan render uz pomoc Brazil r/s. Dodao sam i stakla :)

[ marco3dx @ 15.04.2005. 08:38 ] @
svaka cast tfrogo! jel bi mogao da das link hdri mape? opet, sjajan posao!!!

poz
[ ppoccettnikk @ 15.04.2005. 11:01 ] @
I meni se svidja,odlican je.
Ja sam isto neke 2 nedelje muku muchio sa jednim autom,ali sam posustao u posljednje vrijeme. Nikako da modelujem vrata (tj stakla mi prave problem) ali dobro... ima vremena :)


Pozdrav svima.
[ ppoccettnikk @ 15.04.2005. 11:04 ] @
Evo da vam pokazem sta sam radio...
S obzirom da mi je ovo prvi put da modelujem auto (a prije toga sam uradio pecurku :) )... i da relativno kratko koristim 3ds max zadovoljan sam prednjim dijelom, ali sa prozorima nisam nikako.



[ abishai @ 15.04.2005. 14:20 ] @
@tforgo
Odlicno. Jos malo dorade text. osvetljenje i bice extra (mislim, vec jeste ;).

@ppoccettnikk
Veoma dobro.

Pozdrav
[ tforgo @ 15.04.2005. 14:56 ] @
Bas mi je drago da vam se dopada BMW. Planiram jos da odradim kompletnu unutrasnjost, da popravim farove... Kada bude gotovo postavicu ga na TS kao besplatan model. Cilj ovoga je da sto vise ljudi oceni model (asset rating), sto ce kasnije poboljsati prodaju (nadam se :)

Citat:
marco3dx:jel bi mogao da das link hdri mape?

Koristio sam "The Uffizi Gallery, Florence" hdri. Moze se naci na ovoj strani http://www.debevec.org/Probes/
[ Nicolla @ 15.04.2005. 20:39 ] @
@tforgo

extra ti je ovaj BMW...mnogo mi se svidja...
samo mi kazhi...koliko vremena ti je trebalo da ga uradish??
[ ppoccettnikk @ 15.04.2005. 22:33 ] @
Citat:
abishai

@ppoccettnikk
Veoma dobro.



hvala ti ;)
[ Stefan Ilic @ 28.11.2006. 21:38 ] @
Ja znam da sam se kasno setio za ovaj forum i da su ga svi zaboravili ali moram da postavim neko pitanje.
Poceo sam da radim po onom tutorialu koji ste ovde predlozili u pitanju je nissan 300zx i nisam mnogo isao po njemu jer on svaki deo auta odvaja radi mu,extrude,mesh smoth,pa ga onda vrati ja sam jednostavno ocrtao linije oko haube,prozora... uradim mu chamfer,onda extrude i sve ispadne kako treba.Pa me interesuje da li je dobro to sto radim i ako je dobro kako mogu odredjenim poligonima koji pripadaju staklu da dam materijal stakla a sve ostalo da bude bilo koj drugi materijal npr. metal.

Hvala unapred.
[ ppoccettnikk @ 28.11.2006. 23:45 ] @
Ako se dobro sjecam...
selektujes poligone i onda "detach" i to bi trebalo da napravi poseban object kojem mozes dati drugaciji materijal.
[ DeeJayDee @ 31.12.2006. 11:05 ] @
Pa ja ovu temu nisam ni video.. A kacio modele tamo na radove... HE HE

Kritike dobrodosle...
Q7

X5

X5
[ Djolka @ 08.10.2007. 14:06 ] @
De ste ljudi,sta ima? Wec 3 godine modelujem i nikako da nadjem Srpski sajt!!! Pa kako je kako ide?
Imas sajt za blueprint koji ja koristim za svoje modele

www.the-blueprints.com

imas sve,kola,motore bla bla truc

Ja sam modelovao u Gmax-u ali sam pre 3 meseca nabavio novi 3ds MAX 9
[ MOHOK7 @ 08.10.2007. 15:06 ] @
Citat:
ppoccettnikk: Ako se dobro sjecam...
selektujes poligone i onda "detach" i to bi trebalo da napravi poseban object kojem mozes dati drugaciji materijal.

Izgleda da si zaboravio, ne mora da se uradi Detach. Dovoljno je da markiras povrsine kojima hoces dati drugi materijal, i onda njima dodelis zeljeni materijal (to ne moram posebno objasnjavati nadam se) max sam generira multi materijal.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
[ dimke @ 09.10.2007. 09:58 ] @
@Djolka - vadish temu iz mrtvih zbog linka ...ccc /postoji chak lepljiva za to.

@MOHOK - LOL a to si josh i odgovorio na temu od pre hrista.

Sorry za reakciju ali pravila trebaju ipak da se poshtuju.
[ TalRasha @ 09.10.2007. 10:28 ] @
Citat:
dimke: @Djolka - vadish temu iz mrtvih zbog linka ...ccc /postoji chak lepljiva za to.

@MOHOK - LOL a to si josh i odgovorio na temu od pre hrista.

Sorry za reakciju ali pravila trebaju ipak da se poshtuju.

Ma pusti decu nek se igraju :D

[ MOHOK7 @ 09.10.2007. 10:59 ] @
:-) Nisam gledao datum posta jednostavno sam hteo da pomognem coveku.

Rasa hocemo li mi doziveti da vidimo neki tvoj rad?
MOHOK
[ TalRasha @ 09.10.2007. 13:17 ] @
Citat:
MOHOK7:
Rasa hocemo li mi doziveti da vidimo neki tvoj rad?
MOHOK

Ko to vi? Ti i deepwhite, ma ajde bezi zar ti iskreno mislis da bih vama nesto prezentirao? Pa to kao kad bi Ainstain drzao predavanja u Resavskoj skoli :)

...koga ozbiljno zanima javice se na pp. - ti o tome ni ne razmisljaj :DDD
[ MOHOK7 @ 09.10.2007. 13:33 ] @
Raso Sinko
Sve Albertove ideje poticu od Novosadjanke Mileve Einstein-Maric.
Nakon sto ju je ostavio na cedilu i otpirio u beli svet (nije cak ni alimentaciju za dete placao) nije uspeo nista novo i znacajno da realizira.
Sve i jedan poznavalac prilika ce ti reci da su Anstajnove ideje poreklom iz Novog Sada.
Tek toliko da nesto naucis o zemlji Srbiji i njenoj historiji.
MOHOK
PS
Ipak bi bilo dobro da svoje "poznavanje materije" argumentiras sa svojim konkretnim primerom. Ovako covek moze da pomisli kako imas samo veliku gubicu.


[ TalRasha @ 09.10.2007. 14:26 ] @
Citat:
MOHOK7: Raso Sinko
Sve Albertove ideje poticu od Novosadjanke Mileve Einstein-Maric.
Nakon sto ju je ostavio na cedilu i otpirio u beli svet (nije cak ni alimentaciju za dete placao) nije uspeo nista novo i znacajno da realizira.
Sve i jedan poznavalac prilika ce ti reci da su Anstajnove ideje poreklom iz Novog Sada.
Tek toliko da nesto naucis o zemlji Srbiji i njenoj historiji.

To si cuo predpostavljam na nacionalnoj televiziji :DDD knjigu predpostavljam ne uzimas cesto u ruke, u suprotnom ne bi lupao ovakve nacionalno propagandne tvrdnje. Nemoj biti toliko primitivan iako se sasvim lepo uklapas u dobro poznati srpski klise "nasi su najbolji" :DD Idi citaj, pa kad naucis nesto o Milevi Maric vrati se pa mozda i budemo u stanju da komuniciramo, ovako dog god prodajes ono sto cujes na TV emisijama, History kanalu i slicnih medija za osnovno obrazovanje - nema poente s tobom polemisati. Kao sto seljaci placu za Titom dok god televizija pokazuje sve najbolje o njemu. Zaista si jednostavno stvorenje mohok :)
[ MOHOK7 @ 09.10.2007. 14:43 ] @
Raso sinko lose pretpostavljas ne mogu gledati Nacinalnu TV u Austriji imam kablovski prijem.
Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
PS
Ipak bi bilo lepo kad bi videli neki tvoj rad kojim bi mogao argumentirati sve svoje teorije. Ovako bi covek mogao pomisliti da imas samo veliku gubicu.
[ TalRasha @ 09.10.2007. 14:47 ] @
Citat:
MOHOK7:
Ipak bi bilo lepo kad bi videli neki tvoj rad kojim bi mogao argumentirati sve svoje teorije. Ovako bi covek mogao pomisliti da imas samo veliku gubicu.

Kao sto rekoh ( a ti po obicaju ne kontas ) >> koga ozbiljno zanima javice se na pp. i pogledati radove - ti o tome ni ne razmisljaj :DDD Ajde ukapiraj, za ovo ti ne treba knjiga :DD
[ TalRasha @ 09.10.2007. 15:00 ] @
@To all
Pazite vi u sta je on ubedjen >>
Citat:
MOHOK7:
Sve Albertove ideje poticu od Novosadjanke Mileve Einstein-Maric.
Nakon sto ju je ostavio na cedilu i otpirio u beli svet (nije cak ni alimentaciju za dete placao) nije uspeo nista novo i znacajno da realizira.
Sve i jedan poznavalac prilika ce ti reci da su Anstajnove ideje poreklom iz Novog Sada.

Jos se smejem :DDDDD