[ Hexman @ 11.10.2004. 21:00 ] @
Pozdrav.

Procito sam nekoliko tema u vezi usb modema i kako ih podesiti na linux-u.
Al posto sam ja pocetnik nista mi nije jasno tako da pojma nemam kako to podesiti.

Imam adsl-ov speedtouch 330 usb modem.

Kad sam kreno da podesim konekciju prvo je zahtjevalo neku vrstu drajvera sto sam nekako skonto i odradio ali ima jos uvjek problem kad biram modem eth0 na listi i kad krenem dalje sa podesavanje izbaci mi gresku kako kernel ne podrzava modem.

Neki kazu da moram u kernelu podesiti opciju za usb modeme dok drugi kazu da trebam updejtovat kernel al ne znam sto kad je md 10.

Kako da podesim kernel!

Molim vas pomozite mi.

[ tdjokic @ 08.10.2006. 06:40 ] @
Odem u pretragu, dobijem nekoliko odgovora. Ovaj covek ovde postavio pitanje poodavno - nista. E, sad mi je Telekom dao bas taj Speed Touch 330 USB i sigurno ce biti jos pitanja oko toga, spremajte se :-) . Idem da trazim onu temu "USB modem radi pod Linuxom" ali se ne secam da li je tamo bio i ovaj. Inace, Google mi daje jedno 15 razlictih uputstava sta i kako. Mene u principu bas briga, jer koristim Ethernet modem, ovo mi dodje vise kao hobi, ali bice ljudi sa tim modemima. Jos me sluzbenica zvala telefonom i pitala moze li USB, jer po Ugovoru moram nesto da uzmem i ja onda pristadoh, da bi drugima ostalo vise Ethernet modema.