[ alpha @ 12.10.2004. 03:38 ] @
www.freewebs.com/artofasoul/
... ovo je jedan mali projekat na kojem radim ovih dana, trenutno je na ovoj lokaciji radi testiranja, pa bih zeleo da cujem vase kritike... dakle, pucajte :) unapred zahvalan,
Nemanja
[ Radovan__III @ 12.10.2004. 23:31 ] @
1. Prva strana izgleda elegantno , prosto i jednostavno tome doprinosi kombinacija boja

2. Na drugoj stani imas previse slika, ( js koji ucitava sve male slike koje su pri tom lose optimizovane i pozadina koja je previse prosta i ne pokriva ti deo izpod imena)
veliku prazninu u levom delu ....
[ alpha @ 13.10.2004. 00:19 ] @
Slazem se sa tobom u vezi druge strane, neispunjena je, i to mi zasada predstavlja problem, koji moram da resim...

... kako mislis previse slika? Cilj je da se napravi galerija radova, pa mi u tom kontekstu nije jasno kako previse slila. I koji je predlog kako da ih bolje optimizujem?

Kako ti deluje css? To mi je prvo ozbiljnije bavljenje css-om, do sada sam samo gledao sta drugi rade i isprobavao male stvarcice (mada ni ovo nije nesto specijalno), a i ovaj stos sa pozadinama je uzet sa cssedge-a, sa mojim slikama. Da li mislis da sam na ok putu da stvarno naucim kako se radi (ako ne trazim prevelik zakljucak :) )?

[ Radovan__III @ 13.10.2004. 18:01 ] @
Najbolje bi bilo da nadjes neki gallery script , e sad za to ti treba php koji na freewebs nemas kolko ja znam.

pa css je ok
[ alpha @ 15.10.2004. 02:35 ] @
... mislim... ne bih postavio ovo ovde da mi zaista nisu bitni vasi kometari... Radovane, hvala sto si se bar malo potrudio da mi nesto kazes... hajde ljudi, neka budu i flame-ovi, samo mi nesto kazite... ako nemam misljenje drugih, ne vidim gde gresim... so, please, help... neki feedback... bilo kakav... podnosim sve... :) stvarno...
[ jablan @ 15.10.2004. 10:21 ] @
Ako ti je tematika sajta već nečija likovna umetnost, poenta je da naglasiš radove koje predstavljaš. Što znači diskretno sve okolo, a naglasak na samim slikama. Ljubičasta pozadina i šarene bekgraund slike teško mogu da se podvedu pod "diskretno".

Drugo, ako prikazuješ sliku po sliku, prikazuj u punoj veličini (do 100k), i u isto vreme u nekom navigacionom delu thumbnailove ostatka slika (do 10k svaki).
[ bojan_bozovic @ 06.11.2004. 09:11 ] @
thumbnailovi su ti suvise veliki (mesec.jpg ti je 49.7 kb)
druga strana - izbaci sarenu pozadinu i nemoj nista ljubicasto.... :D
bilo bi dobro da kreiras frejm sa jedne strane koji ce da ucita thumbnailove (recimo levo) a da ti veci deo stranice bude za samu sliku. gore napravi jos jedan frejm sa linkom na biografiju slikarke....
[ Radovan__III @ 06.11.2004. 11:04 ] @
Citat:
bojan_bozovic: thumbnailovi su ti suvise veliki (mesec.jpg ti je 49.7 kb)
druga strana - izbaci sarenu pozadinu i nemoj nista ljubicasto.... :D
bilo bi dobro da kreiras ***** sa jedne strane koji ce da ucita thumbnailove (recimo levo) a da ti veci deo stranice bude za samu sliku. gore napravi jos jedan ***** sa linkom na biografiju slikarke....


nemoj da koristis ***** posto postoje mnogo bolja resenja


[ alpha @ 07.11.2004. 05:53 ] @
Prvo, hvala svima na komentarima, znace zaista. Druga stvar, ako vas zanima, pogledajte poslednju verziju koju sam postavio, na drugoj lokaciji:

http://artofasoul.freelinuxhost.com

Ovo ce biti i definitivna lokacija sajta, kada bude zavrsen, i dalje sam u test fazi, pa ima i gresaka i nedovrsenih stvari... i opet, kao i ranije, kritike molim :))) fire away...