[ nikoladsp @ 12.10.2004. 10:36 ] @
cao,
narezo sam win server 2003 standard a bogami i multiboot(standard,web server,enterprise) verziju.neugodno iznenadjenje je nastalo kad sam probao da pokrenem (cist,tj. novu) instalaciju sa CD-a i shvatio da mi cdrom ne registruje ni jedan od ova dva kao boot?instalacija sa HDD je prosla OK,al ja bih stvarno voleo da to sve pokrenem sa cd-a.problem nije u citacu jer sam dosad na tu masinu stavljo 98,2000,XP,slackware,mandrake,debian i freebsd.ni sa jednim nisam imo problema.da li postoji tu nesto sto sam propustio,i dali bih mogo od ovih cd-a da pomocu recimo startap diskete od w98 napravim boot cd pomocu nera?
hvala unapred.
[ nikoladsp @ 13.10.2004. 11:03 ] @
jes da je glupo da sam sebi odgovorim,al eto ako nekog bude mucilo isto,uspeo sam da instaliram pomocu win98 boot diska:pokrenes sistem sa podrskom za cdrom, udjes u direktorijum i386 i pokrenes winnt.exe,sacekas malo da se iskopiraju neki fajlovi na hard,kad se to zavrsi,lagani restart i dalje sve ide normalno,kao da je cd bio boot.inace mnogo mi se vise dopada nego xp. caos.
[ mirzam @ 13.10.2004. 12:05 ] @
Cini mi se da bi to moglo tako raditi, al samo ako je rijec o FAT/FAT32 particijama. Nesto sumnjam da bi to mogao tako izvesti ako ti je sistemska particija pod NTFS-om. (Cini mi se da boot disketa od win98 ne vidi NTFS). ;)
[ Palma @ 13.10.2004. 12:20 ] @
Pa šta ima veze kojim fajl sistemom je formatirana particija? Ti ionako treba samo da pristupiš cd-u i pokreneš winnt.exe??? Nema ti šta da brčkaš po NTFS particiji. Ja recimo, kada Ghost-ujem sistem ubacim običan boot floppy bez podrške za cd i podignem Ghost sa drugog flopija... Posle Ghost pronađe NTFS particije i radim bez ograničenja.