[ VladoMNE @ 18.03.2002. 07:06 ] @
Evo vec nekoliko dana... ekran mi je presvucen zutom bojom.... (kao da sam stavio neku providnu foliju koja je svijetlo zute boje)

Sto li to moze bit... nekad se micalo i vracalo u normalu ali evo dva dana non-stop zuto ?

P.S. Sve je ok... samo je zajebano kad radis nesto u Photoshopu ne znas kako da izaberes boje... Jel ono sto si izabrao Plavo Zeleno ili sto li vec :)
[ vilyu @ 18.03.2002. 08:49 ] @
E, i kod mene je do skora bila ista situacija. Odneo sam ga kod jednog inzenjera elektronike i on je rekao da je tranzistor za plavu boju crkao, i zamenio ga. Monitor mi sad radi kao i pre, tj. vidim sve tri osnovne boje i njihove kombinacije.
[ Marko Stankovic @ 18.03.2002. 09:57 ] @
Aj ja cu da ti predlozim nesto glupo ali mozda ti i resi problem. Nesto slicno se desilo i jednom mom ortaku i on je lepo otvorio monitor i obrisao kilograme i kilograme prasine koji su se skupili unutra i posle toga je monitor sasvim lepo radio i radi jos uvek.
Samo ovo radi na sopstveni rizik nemoj kada ti crkne monitor da proklinjes mene ;)
[ VladoMNE @ 18.03.2002. 17:35 ] @
AHa .... to za otvaranje monitora ... pojma nemam cini mi se kad bi ga otvorio nebih bio ziv da nesto ne piljnem :)

NEgo vilyu... kolko te je kostalo to kod inzinjera ?
[ vilyu @ 18.03.2002. 19:08 ] @
Znas kako, on je veoma strucan, ali dere ko lud. Bolje nadji nekog drugog. Ovaj je meni naplatio 50 DEM. Dao sam jer mi prethodni majstor nije popravio monitor, pa nisam hteo vise da se zezam.
[ bibby @ 19.03.2002. 12:19 ] @
Moze biti problem do monitora ili do graficke karte.
[ Aleksandar Bosanac @ 20.03.2002. 17:51 ] @
moze biti problem do kabla koji ide od monitora do graficke
[ vilyu @ 20.03.2002. 19:08 ] @
E da, i meni su rekli da moze da bude i do kabla. Proveri prvo to. Kod mene na zalost nije bio taj slucaj.
[ b A n e @ 20.03.2002. 21:47 ] @
Citat:
Aleksandar Bosanac:
moze biti problem do kabla koji ide od monitora do graficke
Ako smo vec kod toga moze biti i do pinova na kablu.
[ VladoMNE @ 21.03.2002. 11:50 ] @
Aj vidjecu pozajmicu nedje kabal da vidim da nije do toga...eh to bi bilo dobro :)
[ booom @ 21.03.2002. 13:34 ] @
nema sta ... il je kabl (syebo ti se jedan od pinova) il ti je otisla plava ... nista strasno :P
[ jc denton @ 30.03.2002. 10:29 ] @
Kad chekiras sve ovo sto su ti ljudi vec rekli onda otvori mon. i proveri trimere za RGB na ploci i topu.

Jos nesto - ako je crko trandza za neku boju onda si pred crkavanje mogao da primetis da ta boja bljeska - ovako ces znati da je tranzistor u pitanju.

poz.
[ Mico Grabez @ 11.10.2005. 06:55 ] @
Tako je fali jedna boja naj cesce se desava da je los lem na kontaktima katodne cevi i dovoljno ih je samo prelemiti.
Desava se da crkne i neka komponenta naj cesce tranzistor ako monitor nema integralni izlaz. Moguce je i nemanje signala na signal kablu.Intervencija je reda manje od 10 e
[ VladeM @ 15.12.2005. 11:59 ] @
I meni se to desava ali samo kad tek ukljucim komp, traje 2-3 min. i posle je sve normalno. Monitor mi je jos 15 -tak dana u garanciji (trogodisnja). Dal' da a odnesem? Cini mi se da traje sve duze.
[ musicmaster @ 15.12.2005. 21:47 ] @
Citat:
VladeM: I meni se to desava ali samo kad tek ukljucim komp, traje 2-3 min. i posle je sve normalno. Monitor mi je jos 15 -tak dana u garanciji (trogodisnja). Dal' da a odnesem? Cini mi se da traje sve duze.


Kazi mi da li si ozbiljan ili se zajebajesh?
[ Janmix @ 16.12.2005. 17:09 ] @
Citat:
VladeM: I meni se to desava ali samo kad tek ukljucim komp, traje 2-3 min. i posle je sve normalno. Monitor mi je jos 15 -tak dana u garanciji (trogodisnja). Dal' da a odnesem? Cini mi se da traje sve duze.



xe xe xe...
Ja bih odneo a ti vidi sta ces.

Dakle da sumiramo,moze biti:

1. Kabl
2. Graficka
3. Color sheme u Win driverima
4. Na monitoru ti je neko podesio yellow umesto 9300K iliti user color
5. Nesto je riknulo u samom monitoru

Ako nije ni 1. od ovoga,sta da ti kazem...srecno. :)
[ VladeM @ 16.12.2005. 21:02 ] @
Ne šalim se, ako odnesem da reklamiram nece mi se vratiti monitor
15-tak dana, a obzirom na praznike i duze... Lakse mi je da ga
odnesem u servis i platim 10 -tak eura, komp mi ovih dana bas treba.

--
Best regards,
VladeM

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 17.12.2005. u 14:45 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 18.12.2005. 22:21 ] @
Stvarno proverite kablove od monitora pre nego sto se odlucite za servis! Kod mog prijatelja se isto desavalo ali je on znao da je kabl ostecen pa ga je uvek cimao i vezivao u narocit polozaj da bi radio OK.
[ buljko @ 21.12.2005. 23:23 ] @
Ako je kabl u pitanju reagovace na uvrtanje i pomeranje. Ako ne,
crkao ti je jedan od tranzistora u RGB stepenu na plocici katodne cevi.
Postoji mogucnost da nema tranzistora nego da tu funkciju radi
(jedan ili tri) IC ali u svakom slucaju RGB.
Ti tranzistori su veci od ostalih i po pravilu su na hladnjacima. Nadji koji
je (ako je) obelezen sa B, nadji nekoga ili ga zameni sam i to bi bilo to.
Mogao bi da napises koji je tip monitora u pitanju i onda bi dobio konkretniji
savet.
[ BillyTheKid_79 @ 21.12.2005. 23:50 ] @
Citat:
buljko:
Mogao bi da napises koji je tip monitora u pitanju i onda bi dobio konkretniji
savet.


samsung 793s,isti simptomi
a i prijavljuje neku gresku sa RGB-om u njegovom MENI-iju!
[ separator @ 02.01.2006. 01:53 ] @
Slican problem i kod mene.
Monitor je Samsung SyncMaster 765MB.
S vremena na vreme monitor zatamni sliku, ili promeni gamu na zutu, crvenu, ili zelenu. Kad ga "tresnem", ili "lupnem", sve se vraca na normalu. Doduse, nekad mu treba vise ili manje "treskanja", ali se uvek na kraju slika "ocisti". Predpostavljam da je u pitanju neki hladan lem, pa me zanima gde bi mogao da bude.
[ *ZoRo* @ 02.01.2006. 02:50 ] @
i kod moje sestre slican problem, samo nije u pitanju zuta boja vec... ajde da nazovem roza preovladjuje. a monitor je neki matori philips 15" ili 14" nisam siguran za model, bice da se oladilo nesto vise od lema u njemu jer ga vreme zgazilo.
[ BillyTheKid_79 @ 05.01.2006. 14:24 ] @
Zasto mu je MENI ostao u nepromenjenoj boji,tj.nije pozuteo,a slika jeste!?

[Ovu poruku je menjao BillyTheKid_79 dana 05.01.2006. u 15:25 GMT+1]
[ Extreme_Boy @ 21.09.2006. 16:44 ] @
Ja imam Samsung SyncMaster 763mb i imam isti problem.

Kada upalim računar javlja se isti problem kao kod vas samo što meni slika "treperi" sa dobrog režima u loš.
U zadnje vrijeme taj loš režim traje sve duže.
NPR. kada je slika u redu,u traybaru strelica na ikonici SAFELY REMOVE THE HARDWARE postaje žuta umjesto zelene.

Kod mene i meni od monitora ne valja!!!!
[ Majstor Duja @ 22.09.2006. 16:04 ] @
[quote]BillyTheKid_79: Zasto mu je MENI ostao u nepromenjenoj boji,tj.nije pozuteo,a slika jeste!?
quote]

Zato sto je kabl neispravan...:-))
[ VladeM @ 23.09.2006. 07:49 ] @
Moj monitor je 'opravljen', bio je u garanciji i zacas su ga sredili.
Valjda se samo razleme neki kontakti, tako nesto...
Sad je ko zmaj.

--
Best regards,
VladeM mailto:[email protected]