[ nikson @ 14.10.2004. 13:55 ] @
Zdravo svima!

Kolega i ja treba da radimo internet prezentaciju jedne radio stanice.
Zahtev klijenta je da veci deo sajta bude u flash-u ako ne i citav sajt (to nije problem posto imamo iskustva).
Problem je zahtev klijenta da se omoguci LIVE prenos preko neta. Molim kolege koje imaju iskustva da nas upute sta je sve potrebno za ispunjenje ovog zahteva.

Ako smo pogresili forum izvinjavamo se.

Buy the way, sve se desava u beogradu i jos jedno pitanje:
koliko para za nesto sto bi izgledalo otprilike ovako:

www.nrj.fr

Hvala unapred

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 20.01.2005. u 22:19 GMT+1]
[ tandara @ 14.10.2004. 14:30 ] @
Po meni najlakse (ako imate za to mogucnosti) je da odvojite jednu masinu sa nekom boljom zvucnom karticom (npr SB Live) i na nju instalirate linux i program IRTK (internet radio toolkit). Ljudi ce moci da slusaju program iz Winampa.
[ Moreplovac @ 14.10.2004. 14:40 ] @
Zdravo, a sad malo Niksonov kolega :)

Citat:
tandara: Po meni najlakse (ako imate za to mogucnosti) je da odvojite jednu masinu sa nekom boljom zvucnom karticom (npr SB Live) i na nju instalirate linux i program IRTK (internet radio toolkit). Ljudi ce moci da slusaju program iz Winampa.



Cilj je da mi uradimo tu prezentaciju, omogucimo klijentu da ima prenos preko neta i da posle imamo sto manje obaveza oko toga. Mislim da je klijent spreman da odvoji kintu za svu potrebnu opremu pa sledi pitanje za tandaru:
Gde bi trebala da stoji ta mashina? Pretpostavljam kod provajdera?
Ako je kod njih jel je oni opsluzuju (instaliranje aplikacija, odrzavanje...) ?

Kako se povezuje radio stanica sa Internet provajderom?

[ tandara @ 16.10.2004. 01:11 ] @
Tacno masina treba da stoji kod provajdera (ne treba da bude kod istog kod koga je i stranica, bitno je da se kod tog provajdera moze uhvatiti radio stanica koju zelite da prenosite) Postavite risiver, line out iz risivera u line in muzicke kartice pokrenete program i radio se emituje preko interneta. Bitno je da ta masina ima fiksnu IP adresu a vi na stranici postavite link na .m3u fajl u kojem treba da stoji -

http://IPadresa masine/cgi-bin/nph-unicast.cgi

To je otprilike sve nadam se da cete uspeti.
[ zerostyle @ 26.10.2004. 20:12 ] @
Iako je proslo malo vise vremena, ali hajd mozda nije kasno. Uradite to ovako. Zakupite si hosting neki s velikim bandwichom naravno i na njega instalirate shootcoust server (Imaju se zakupiti vec nastimani serveri) dobijes IP, zatim na bilo koju mashinu bilo gdje instaliras shoutcast klijenta , te se konektujes na taj server koji ste zakupili. na vasem racunaru napravite play listu muzike, ili ukljucite microfon i sve sto vi slusate se prenosi na server , a klijenti tj posjetioci onda to preuzimaju. Za detaljnije pogledaj na winamp.com po forumu ili tam negdje.
Uglavnom vrlo jednostavno. Naravno zahtjev je da slusatelji imaju winamp ali s malo znanja i ne mora biti. Ociti je primjer moj radio Teen koji ima na adresu u mom potpisu. Sve sto ja pustam na svojoj masini ide na server te sa severa ide slusateljima.

Ev i linka pa detaljnije citaj ukoliko ja to nisma bas strucno objasnio :)

http://www.shoutcast.com/
[ sromanov @ 11.01.2009. 18:38 ] @
Ovako administrator sam jedne Lokalne Radio Stanice i potrebno im je napraviti na web sajtu koja pesma upravo ide,koja je pesma isla itd!
Kako to da odradim i dali vec postoje negde neki kodovi...

Internet Radio ide preko Winampa ShoutCast servera ~!

Molim vas da pomognete sto brze mozete!