[ perovic @ 14.10.2004. 21:05 ] @
Da li postoji mogucnost da se u Commanderu odradi sledece (ako ne, onda u nekom drugom programu)
da mi se snimi u neki .txt .doc .xls fajl spisak svih poddirektorijuma u okviru nekog direktorijuma

znaci imam npr. dir filmovi, a u njemu su Munje, Mi Nismo Andjeli, Lepa sela lepo gore i meni treba da dobijem spisak:
Munje
Mi Nismo Andjeli
Lepa sela lepo gore
[ BytEfLUSh @ 14.10.2004. 21:32 ] @
Na znam za TC, ali lepo ideš u cmd.exe i tamo kucaš, npr.

dir c:\filmovi /s /on /ad /b > c:\filmovi.txt

I dobiješ to što si hteo :)
[ -=k3rn3l=- @ 15.10.2004. 00:33 ] @
Evo jos jedan mali trik koji sam ja koristio ranije kada hocu da odstampam spisak nekog direktorijuma.
Startujte Notepad i otkucajte na pocetku:
@dir /a %1 > lpt1
I sada samo snimite fajl kao DIRPRINT.BAT u Send To folder . Kada budete kliknuli desnim klikom na bilo koji folder, pod Send To, imacete opciju za brzi listing na stampac.
A ako ovoj gore dodate i switch /s dobicete listing i subfoldera.

Medjutim ovaj spisak moze da se odradi i sa programom za pravljenje omota CoolLabel koji ti nudi opcije koliko foldera u dubinu da prikazuje itd... Mada je korisniji za pravljenje omota nego za takve stvari. Ako ti bas treba txt onda je ipak najbolje u cmd.
[ BytEfLUSh @ 15.10.2004. 00:45 ] @
To sa LPT1 radi jedino ako je printer priključen na paralelni port... Ima neka finta sa share-ovanjem USB printera pa da mu se može pristupiti iz cmd linije, ali sam zaboravio...
[ Black_eyed @ 15.10.2004. 07:56 ] @
Cisto znanje DOS-a, eh uspomene naviru...

Nego, htedoh nesto drugo reci. Pored gore navedenih akcija mozete koristiti i plug-in za TC (mislim da se bas zove lister) koji radi bas tu potrebnu akciju.

Idite na sajt TS i u deo za plug-in-ove, mozete naci mnogo korisnih stvari. Recimo jedan od korisnijih plug-in-ova je onaj za otvaranje word dokumenata bez ucitavanja istog, mnogo korisna stvar.
[ djolep @ 15.10.2004. 12:19 ] @
DiskDir je Total Commander plug in koji trazis:

http://ghisler.fileburst.com/plugins/diskdir.zip
[ perovic @ 15.10.2004. 15:22 ] @
Hvala puno svima, uspeo sam.
BTW. stvarno ima korisnih stvari za Windows (Total) Commander na adresi http://www.ghisler.com/plugins.htm
[ -=k3rn3l=- @ 15.10.2004. 15:34 ] @
Pa naravno gore je navedena funkcija ako je stampac na lpt1 (sto je u vecini slucajeva) medjutim sve ce da radi i ako je na usb npr. meni je stampac na portu USB001 pa onda samo zamenite lpt1 sa vasim portom i ima da radi ;)
[ BytEfLUSh @ 15.10.2004. 15:42 ] @
Hmm meni USB001 (tj USB003) ne radi, već sam morao da share-ujem printer iz Windows-a i onda u cmd liniji kucam putanju... Ili tako nešto, ne sećam se.

Inače, danas mislim da većina ljudi ima printer na USB portu :)
[ perovic @ 19.10.2004. 15:42 ] @
RESENJE je bilo ispred nosa, samo ga niko nije video. Ne treba nijedan plugin .. dovoljan je sam Total Commander. E ne verujem da je ovako jednostavno bilo:

-- markiraju se fajlovi i/ili direktorijumi, ode se na opciju MARK --> Save selection to file i upise se naziv fajla nekoime.txt i to je to.... Very simple