[ Alter Ego @ 19.03.2002. 14:32 ] @
Da li je neko možda imao sličan problem sa ovim štampačem?
Imam TX ploču, sa USB karticom, koja obezbeđuje vezu sa štampačem. Uspeo sam da instaliram drajvere i softver i sve je naizgled u redu. Ali, nakon prvog štampanja(nakon podizanja Win 98), dakle čim završi štampanje, pojavi se plavi prozor sa porukom o grešci! Nakon toga je dalje štampanje nemoguće, a nemogu ni da izađem iz Windowsa bez hardverskog resetovanja.
[ drdrksa @ 20.03.2002. 09:57 ] @
Ne znam koje si drajvere instalirao.Ako su oni sa CD-a koji si dobio uz stampac,slobodno ih uninstaliraj.Skini sa neta sveze drajvere (imas na www.hp.com ili www.winfiles.com)ali na ovom drugom imaju samo neki fajlovi.Postoji mogucnost da ti je Windows zeznut pa bi formatiranje mozda pomoglo (licno iskustvo).Ako hoces mogu da ti posaljem na mail drajvere koje ja koristim za isti stampac.
[ drdrksa @ 20.03.2002. 10:10 ] @
Zaboravio sam, ako si se odlucio da formatiras disk tj. da stavis Windows na novu masinu onda instaliraj drajvere sa CD-a koji si dobio uz stampac.I nisi rekao koji Windows koristis ! Ako koristis Win 98 nema problema, dok je Win XP nestabilan po pitanju drajvera za doticni stampac, Win 2000 isto tako....
Mislim da ima problem u vezi sa drajverima za ovaj model (HP 845c) u NT-ovskim platformama Windows-a i njihovim naslednicima (Win XP, Win 2000)
Meni odlicno radi na Win 98.
[ Alter Ego @ 20.03.2002. 16:57 ] @
Citat:
drdrksa:
Zaboravio sam, ako si se odlucio da formatiras disk tj. da stavis Windows na novu masinu onda instaliraj drajvere sa CD-a koji si dobio uz stampac.I nisi rekao koji Windows koristis ! Ako koristis Win 98 nema problema, dok je Win XP nestabilan po pitanju drajvera za doticni stampac, Win 2000 isto tako....
Mislim da ima problem u vezi sa drajverima za ovaj model (HP 845c) u NT-ovskim platformama Windows-a i njihovim naslednicima (Win XP, Win 2000)
Meni odlicno radi na Win 98. :)


Probao sam sledece stvari: prvo sam instalirao drajvere sa CD-a, zatim drajvere skinute sa HP-ovog sajta, zatim sam umesto Win 98 instalirao Win 98 Second Edition, i nista od ovoga nije pomoglo! Gresku uzrokuje drajver, a pretpostavljam da je problem sto je stampac povezan sa racunarom preko USB hub kartice, sigurno se sudara sa nekom komponentom... Ako ti nije tesko, posalji mi to sto ti imas od drajvera na mail, cisto da i to probam.
[quote]
Ako koristis Win 98 nema problema, dok je Win XP nestabilan po pitanju drajvera za doticni stampac, Win 2000 isto tako....
Mislim da ima problem u vezi sa drajverima za ovaj model (HP 845c) u NT-ovskim platformama Windows-a i njihovim naslednicima (Win XP, Win 2000)
Meni odlicno radi na Win 98. :)
[\quote]
Problem u NT-ovskim platformama! Kud ces veci problem od ovoga sto ja imam sa Win 98?
[ drdrksa @ 20.03.2002. 18:14 ] @
Dobro, poslacu ti drajvere.Ali Win 98 SE (Second Edition) je najbagovitija verzija Windows-a koja je do sada napravljena.Znaci,nikako je nemoj koristiti.I ne vredi ti nista ako promenis sa Win 98 na Win 98 SE ako pre toga nisi formatirao disk jer su 90% fajlova isti.To sto je stampac povezan sa racunarom preko USB hub kartice nema veze, jedino ako ti se IRQ stampaca ne poklapa sa IRQ-om nekog drugog uredjaja.
[ Alter Ego @ 21.03.2002. 18:49 ] @
Citat:
drdrksa:
Dobro, poslacu ti drajvere.Ali Win 98 SE (Second Edition) je najbagovitija verzija Windows-a koja je do sada napravljena.Znaci,nikako je nemoj koristiti.I ne vredi ti nista ako promenis sa Win 98 na Win 98 SE ako pre toga nisi formatirao disk jer su 90% fajlova isti.To sto je stampac povezan sa racunarom preko USB hub kartice nema veze, jedino ako ti se IRQ stampaca ne poklapa sa IRQ-om nekog drugog uredjaja.


Hvala na savetima, nisam formatirao disk, ali sam obrisao sve fajlove koje Win koristi pre reinstalacije! Nema nikakvog konflikta na hardverskom nivou, sve izgleda u redu. Bas zato me i cudi to sto se desava! Ne znam da li bi Millenium Edition resio problem? Ako ovo procita neko ko je imao slican problem, bilo bi lepo da se javi i da kaze kako ga je resio.
[ drdrksa @ 22.03.2002. 08:45 ] @
Ne, ne, ne.Millenium nikako.To ti je bre velika budalastina.Znas valjda Micro$oft.Jedino ti preostaje da formatiras disk i na cistu masinu da instaliras Win 98 First Edition.Samo to .....
[ Alter Ego @ 28.03.2002. 14:20 ] @
Citat:
drdrksa:
Ne, ne, ne.Millenium nikako.To ti je bre velika budalastina.Znas valjda Micro$oft.Jedino ti preostaje da formatiras disk i na cistu masinu da instaliras Win 98 First Edition.Samo to .....


Rešio sam problem. Pokrenuo sam program za konfiguraciju i uključio "safe mode"...
[ MoHicAn @ 28.03.2002. 17:36 ] @
Citat:
drdrksa:
Dobro, poslacu ti drajvere.Ali Win 98 SE (Second Edition) je najbagovitija verzija Windows-a koja je do sada napravljena.Znaci,nikako je nemoj koristiti.I ne vredi ti nista ako promenis sa Win 98 na Win 98 SE ako pre toga nisi formatirao disk jer su 90% fajlova isti.To sto je stampac povezan sa racunarom preko USB hub kartice nema veze, jedino ako ti se IRQ stampaca ne poklapa sa IRQ-om nekog drugog uredjaja.


Jao ajde molim te nemoj za zeznes decka nesto.
Stampac koristi irq ??? Jesi ti pri zdravom umu (mozda malo uvelicano )

PS: za ovog sto pita za stampac --> ako ti se usb port ne konfliktuje sa nekim drugim uredjaima tj radi sa necim drugim onda problem nije do toga.
[ drdrksa @ 29.03.2002. 09:14 ] @
Stampac kao uredjaj mora imati IRQ ali ako je USB to je druga prica....
Ali ako pocne USB da za*ebava kupis adapter za paralelni port i sve proradi ...
[ Alter Ego @ 29.03.2002. 22:22 ] @
Da napišem još jednom ako niste primetili: REŠIO SAM PROBLEM, tako da nema potrebe da dalje polemišete.

Ajd' zdravo.