[ dude_87 @ 15.10.2004. 21:56 ] @
Kako zaključat folder bez podprograma ako imam winxp za win98 znam kodove ali ti kodovi ne rade pod xp zna li iko ikakvu šemu?????
[ BytEfLUSh @ 16.10.2004. 03:25 ] @
Ehm, kakvi kodovi? Možeš zaštititi folder tako da samo tvoj korisnik može da mu pristupi desni klik -> properties -> security.

Za sve ostalo -> PGP, BestCrypt, DriveCrypt, ...
[ dude_87 @ 16.10.2004. 10:24 ] @
var pass = prompt("Enter the password")
if(pass != "password")
{window.location="C:"}
nisu bas kodovi ali.....to je šema za win98 to napises u notepadu i niko ti ne moze uci
[ Milos Stojanovic @ 16.10.2004. 12:08 ] @
Citat:
dude_87: var pass = prompt("Enter the password")
if(pass != "password")
{window.location="C:"}
nisu bas kodovi ali.....to je šema za win98 to napises u notepadu i niko ti ne moze uci

???
Aj objasni ovo malo bolje? Šta radiš sa ovim kad ga napišeš u notepadu, i gde ga smestiš?

Iz samog WinXPa je moguće ograničiti pristup nekom direktorijumu samo ako je particija na kojoj je taj dir. NTFS, a ne FAT32.

[Ovu poruku je menjao thetrooper dana 16.10.2004. u 15:05 GMT+1]
[ Mitrović Srđan @ 16.10.2004. 13:05 ] @
pa ti konvertuj u ntfs bez gubljenja podataka ako te security zanima ...jel ntfs particije imaju mnogo vise opcija sto se tice podesavanja sigurnosti.
[ Shadowed @ 16.10.2004. 14:56 ] @
Citat:
dude_87: nisu bas kodovi ali.....to je šema za win98 to napises u notepadu i niko ti ne moze uci

Niko? Ma hajde.
Konvertujes fajl sistem u NTFS (kao sto blood rece) i zatim svakom korisniku napravis username koji ce koristiti. Onda podesis ACL liste za odredjene foldere i fajlove i to je to. Znaci, kad su pravili Win zamislili su da se tako radi ako ti ne odgovara, ne moze bez third-party programa.
[ BytEfLUSh @ 16.10.2004. 15:06 ] @
Citat:
dude_87: var pass = prompt("Enter the password")
if(pass != "password")
{window.location="C:"}
nisu bas kodovi ali.....to je šema za win98 to napises u notepadu i niko ti ne moze uci


Da nije smešno, bilo bi žalosno. Možda ima neko ko ne zna kako da uđe u tako "zaštićen" folder, ali svako ko ima računar bar mesec dana lako će to zaobići.
[ dude_87 @ 16.10.2004. 18:21 ] @
u win98 napravi folder ili bilo koji folder udi u njegov notepad tako da klikne desnim mišom i vidit ćes coustomize folder i pomoću toga otvori notepad foldera i unesi

var pass = prompt("Enter the password")
if(pass != "password")
{window.location="C:"}

i to moras uniti iza <script language="JavaScript"> save i to je to niko nemože uci kada direktno kliknes na folder jer trazi lozinku a ako faliješ lozinku ono te vraća na c disk""{window.location="C:"}""
i istina je može ali uz pomoć drugih programa


i na ntfs radi ima sam prije fat32 pa zato valjda nije radilo
[ Shadowed @ 16.10.2004. 18:26 ] @
Evo, cisto da pokazem da ne mora drugim programom (samo ono sto imas po default-u sa Windows-om). Ovo nije jedini nacin al' me mrzi da sad nabrajam ;).
Pokrenes Notepad (na primer). Ides File > Open, odes do direktorijuma koji ti treba. To ti je to. Mozes onda i da skines zastitu pa i da preko Explorer-a dodjes dotle.
[ dude_87 @ 16.10.2004. 19:11 ] @
da tu imas pravo ali reci mi ko će znat da je to napisano u notepadu nikome neće pasti na pamet da se notepad koristio za to svaka cas iznimkama i tebi ali "prosjecan informatičar" nebi se toga sitia BAR JA MISLIM????
[ BytEfLUSh @ 17.10.2004. 04:57 ] @
Ma da, ljudi su uglavnom glupi i neće skontati da treba uncheckirati View -> As Web Page ili koristiti bilo koji drugi program... Da.........
[ Milos Stojanovic @ 17.10.2004. 14:11 ] @
Citat:
dude_87: u win98 napravi folder ili bilo koji folder udi u njegov notepad tako da klikne desnim mišom i vidit ćes coustomize folder i pomoću toga otvori notepad foldera i unesi

var pass = prompt("Enter the password")
if(pass != "password")
{window.location="C:"}

Ne razumem? Šta nekog sprečava da otvori Total Commander, ili ne, još bolje, DOS Prompt i da pristupi diru?
[ Shadowed @ 17.10.2004. 14:28 ] @
Citat:
dude_87: da tu imas pravo ali reci mi ko će znat da je to napisano u notepadu nikome neće pasti na pamet da se notepad koristio za to svaka cas iznimkama i tebi ali "prosjecan informatičar" nebi se toga sitia BAR JA MISLIM????
Do djavola, ko me je terao da pomenem Notepad. Mozes apsolutno isti postupak da izvedes sa Paint-om (bre).
[ dude_87 @ 17.10.2004. 17:30 ] @
da mozeš uci ali jesi li proba otvoriti neki fajl koji se nalazi u "zakljucanom fajlu" nisam odavno to napravia tako da sam zaboravia sta se može a sto ne i vise nemam 98-u
[ BytEfLUSh @ 17.10.2004. 18:18 ] @
A da li ti kontaš da taj dir nije UOPŠTE zaključan???????????