[ Goran Nikolovski @ 15.10.2004. 22:41 ] @
Ako neko ima problema sa konvertovanjem valuta a ne želi da se pati konvertovanjem valuta na nekim sajtovima nek preuzme moj program, koji je potpuno besplatan i na našem jeziku, sa adrese www.suonline.net/~nikolovski
[ ventura @ 16.10.2004. 13:40 ] @
Sto bi to radio kad ima www.xe.net/ucc?
[ Gojko Vujovic @ 16.10.2004. 14:38 ] @
Ventura, možda vole ljudi da konvertuju i kad nisu na internetu.
[ Ronald @ 18.10.2004. 00:10 ] @
Super Alatkica za proveravanje kursa i odnosa izmedju valuta, cesto sam nailazio na problem da kad kupujem na internetu a cene su izrazene u GBP ili USD kako ih prevesti u Euro ,sada je puno lakse ali ipak bih napomenuo i to da imam jednu malu primedbu koja se odnosi na samu kursnu listu...
Naime nije mi jasno zasto postoje odstupanja izmedju ovog programa i XE.com...
Na ime u programu dobijam sledece podatke
recimo 100 eura=69GBP
Na XE.com podatak 100 eura=69.7311GBP
Kada radima transakcije sa visa karticom bar do sada sam primetio da mi konvertuju euro sa ovim kursom iz XE.com + 1% provizije za sve transakcije.
U stvari intesujem me konkretno koji su izvori za kursnu listu koju updatujem preko neta i koliko je pouzdan odnos dinar -euro za danas je u listi recimo 75.54(na koji se kurs ovo odnosi kupovni , prodajni srednji,ili za deviznu efektivu)?
Takodje bih predolozio autoru programa da se u nekoj sledecoj verziji programa izdvoje one glavne valute da nebih trazio , Euro ,GBP ,USD ili Austaliski dolar , Canadski dolar, vec da ih imam recimo sa podebljanim slovima ili posebno izdvojene u meniju.

Sve u Svemu Mislim da je programcic super..Cestitke Autoru
[ dinke @ 28.10.2004. 09:42 ] @
I ja sam od onih koje mrzi da idu na razne sajtove da bi radili konverziju, pa sam kreirao jednostavan programcic za konverziju u Javi. Program prilikom startovanja skida poslednji kurs sa NBJ sajta (dakle neophodno je biti konektovan na Internet u trenutku startovanja programa). Program sam iskljucivo pravio za licno koriscenje, izuzetno je jednostavan i nema nista od opcija osim same konverzije valuta, ali ako nekome treba slobodno ga skinite i koristite :)

[ markom @ 28.10.2004. 12:09 ] @
Znači konvertor konvertuje preko vrednosti dinara, ne direktan odnos između valuta?

Iako nije "legalno", ipah bih ti preporučio da skidaš "matricu" vrednosti sa onog sajta koji ti je Ventura poslao -- akademski posmatrano je tačnija.

Marko.
[ crews_adder @ 28.10.2004. 17:33 ] @
A jos bolji konverter mernih jedinica, valuta, svetskog vremena, itd., je Breitling World Time i potpuno je besplatan, a moze se download-ovati sa ove adrese:

http://www.breitling.com/en/misc/bwt/
[ IHThUS @ 21.11.2004. 17:49 ] @
Još jedno multipraktik rešenje za konvertovanje : OVDE
[ Nemanja Avramović @ 03.09.2005. 23:04 ] @
Citat:
dinke: Program prilikom startovanja skida poslednji kurs sa NBJ sajta (dakle neophodno je biti konektovan na Internet u trenutku startovanja programa).


koji je sajt NBJ i gde naci (i isparsirati) trenutni kurs?
[ dinke @ 03.09.2005. 23:16 ] @
Kurs za Converter sam skidao sa :

www.nbs.yu/serbian/kursevi/ascii/Klyymmdd.asc

gde su yymmdd redom godina, mesec i dan. Na primer za 01. Sep. 2005.

http://www.nbs.yu/serbian/kursevi/ascii/Kl050901.asc

E sad, kurs ne postoji za svaki datum (recimo vikendom nbs ne izbacuje kursnu listu), tako da moras voditi racuna o tome.

[ Nemanja Avramović @ 04.09.2005. 23:22 ] @
hvala dinke... ovo je dobro ;)
[ scaevola @ 06.09.2005. 11:36 ] @

ha. evo jos jedan dobar konvertor zove se www.google.com

ukucaj u polje za pretragu recimo '100 usd in csd'

...
[ MalaAna @ 21.08.2007. 14:11 ] @
Odličan je program i meni lično extra puno znači za posao jer mi ubrzava ispunjavanje želja mojih zahtevnih kolega ali ipak imam problem. Čini mi se da nigde u programu nisam našla opciju -odnos stranih valuta na željeni dan. Pretpostavljam da su drugi manje zahtevniji od mene pa to nije ni ubačeno

U svakom slučaju bila bi veoma zahvalna ako neko može da mi kaže gde mogu da pronađem malopre pomenuto.

Unapred VEOOOOOOMA zahvalna
MalaAna