[ viza @ 16.10.2004. 14:35 ] @
poskidao sam neke update-ove za osx i dobio sam fajlove sa ekstenzijom dms. sa kojim programom da ih otvorim, instaliram, upgrade-ujem ili šta god već treba sa njima.
[ MrNo @ 16.10.2004. 17:34 ] @
Da nije dmg?
Dms ekstenzija je Amiga DISKMASHER Compressed Archive (http://filext.com/detaillist.php?extdetail=DMS)
Odakle si skinuo fajlove?
[ Ni ten ichi ryu @ 16.10.2004. 19:55 ] @
double-click mozda?
[ viza @ 17.10.2004. 11:48 ] @
nije dmg! sa njima znam šta i kako! nego DMS. skinuo sam ih sa aplle sajta, iz sekcije za update software. to bi trebalo da bude kao neki upgrade, odnosno "zakrpe" za odredjene delove os-a.
dupli klik ne radi, probao sam vec to! javi da nema aplikaciju koja bi to otvorila, nego da ja odredim koja - nemam pojma.
neki fajlovi čak imaju ekstenzijue .dmg.dms. svi su skinutu sa oficijelnog apple sajta.
a i ja sam našao na netu da je dms neka ekstenzija za amigu. suludo. probao sam da ga otvorim sa stuffit-om ali ne ide. ako je neko voljan mogu da mu pošaljem jedan od tih fajlova na mail (300 kb).
ja sam stvarno jako zbunjen.
[ MrNo @ 17.10.2004. 12:33 ] @
Zasto ne probas da samo obrise .dms i ostavis .dmg.
Vecina fajlova sa Apple web sajta su u dmg formatu.
Ako hoces da probam da otvorim fajl posalji na nesha at mail dot ru.

[ viza @ 17.10.2004. 13:14 ] @
upravo sam došao da napišem da sam samo promenio dms u dmg i da sve šljaka, kada sam video da si upravo to predložio. u svakom slučaju hvala.
mada mi i dalje nije jasno zašto mi ih skida u dms a ne u dmg formatu.