[ Kanuto @ 16.10.2004. 17:55 ] @
Kako mogu da snimim mix u wavelabu koji mixam na traktoru preko mixete? Nema sta nisam probao i dalje ne uspijevam.

Stalno mi izbacuje poruku "Cannot open Wave device for recording. Are you sure your audio card supports the currently specified sample rate and/or bit resolution?"

Molim vas ako neko moze da mi pomogne!!!!

Unaprijed zahvaljujem.
[ Ni ten ichi ryu @ 16.10.2004. 19:51 ] @
pogledaj settings u wavelab i namesti da mu dmx bude default.
koliku rezoluciju/frekvenciju semplovanja pokusavas da koristis?
objasni kako si namestio lanac, jer meni je totalno nejasno na sta mislis pod "mix u wavelabu koji mixam na traktoru preko mixete".

s obzirom da koristis traktor, pretpostavljam da je rec o empe3, tako da ti je [email protected] sasvim dovoljno.
[ Kanuto @ 16.10.2004. 20:55 ] @
Settings u wavelab je vec konfigurisan tako da je dmx default.

Koristim 16bit-nu rezoluciju semplovanja.

Lanac koji koristim je: mixam u traktoru koji kontrolisem sa externim mixerom (behringer DJX700) i pokusavam da snimim mix u wavelabu. Cim pokrenem traktor i pokusam da snimim izbacuje mi onu poruku koju sam naveo u predhodnom postu.

Hvala ti na pomoci.




[ Kanuto @ 19.10.2004. 12:00 ] @
Jos uvijek nisam nasao soluciju kako da rijesim ovaj problem pa ako neko zna bio bi zahvalan da mi pomogne.
[ vindic8or @ 19.10.2004. 14:20 ] @
jel imas poslednje drajvere instalirane? jesu ok driver setovanja za dmx?

ajde objasni sada lepo gde si ushtekao koji kablic jedan po jedan, procitaj imena jackova, pa cemo videti gde gresis.

44,1khz/16bit je sve sto ti treba za mp3 mix.
[ Kanuto @ 19.10.2004. 15:43 ] @
Na Traktoru sam setovao izlaze tako da na front izlazu koristim prvi kanal a na rear izlazu drugi kanal. Ta dva kanala sam prikopcao na mixer na kojem mixam stvarke. To je sve na PCI slotu kartice. Na front modulu, booth ili master sa mixera sam prikopcao na Line in/Tape ili na Phono.
Eh sad kada hocu da snimam u WAVLAB-u ili mi izlazi poruka da ne mogu da snimam ili se cuje takav pishtav zvuk da imam osjecaj da ce mi bubnjici u uhu da popucaju.

Ah imam posljednje drivere koje sam skinuo sa www.terratec.de

Hvala ti i ako te interesuje jos nesto pitaj, nadam se da cemo rijesiti ovaj problem.

[ djdacha @ 20.10.2004. 14:30 ] @
Pa pomozi nam malo:

Da li kartica inace normalno snima kada recimo zelis da snimis set sa gramofona, tj. kada se ne koristi DMX za pustanje nego samo za snimanje ?

Ako je odgovor tacan onda ces morati da vidis da li kartica uopste podrzava da snima dok daje izlaz na oba para kanala.

Moj predlog ti je da se manes analognih stvari (gubis na zvuku svakako) kad vec volis da pomiskavas MP3 i WAV. Tj, probaj sledece:

Namesti da ti je jedan izlaz klasican OUT na zvucnike, a u drugi ubacis slusalice i onda podesis traktor da jedan kanal bude out, a drugi predslusanje i mixas brate bez mixera externog.

Pustis lepo snimanje na TRAKTOR-u, i onda on snima svaki tvoj pokret u jednu listu (bas kao kada ubacis numere u WinAmp i onda snimis tu listu, stim da TRAKTOR pamti i koju numeru si kad mixao i efekte). Prednosti su ogromne, pocev od toga da imas recimo UNDO zadnjeg mixa, ili da recimo jednostavno iskljucis snimanje odes na posao i kad se vratis nastavis gde si stao.

Ta lista zauzima 100-ak kilobajta, i kad god pozelis mozes pustiti traktor da izrendera mix u wav, cak i da ti razdvoji stvari na mixu ako zelis. Fora je da je sve digitalno!

U gore opisanom primeru nema konverzije - gubitaka koje ti dobijas u svom postupku > Iz PC-ja zvuk se sa digitalnog pretvara u analogni, pomiksavas na analognoj mixeti, i zatim ga opet konverzujes u digitalni. Zasto bi to tako radio?

OK, razumem - lakse ti je da radis sa klasicnim reglerima nego na ekranu, e onda kupi recimo Hercules karticu sa DJ kontrolama, ako volis vise da 'pipnes' spravu.
[ vindic8or @ 20.10.2004. 15:38 ] @
ono sto mi pada na pamet je da wavelab pokusava da snimi sa pogresnog ulaza, ili da je iskljucen taj ulaz u dmx kontrol panelu ... ?
[ Milos Vujovic @ 21.10.2004. 13:43 ] @
Ti imas:

mixer, traktor, i zvucnu.


Trebaju ti:

3 kabla, sa dva ulaza sa jedne strane koji ide u mixetu i jedan ulaz sa druge koji moze da ide u karticu...


E sad:


Prikljuchis mixer za zvucnu, jedan kanal u rear drugi u onaj obican ulaz , a treci kabl ide u RECORD u mixeru (imas posebne dzekove za to) i odatle samo nadjes gde je record na kartici, (kod mene je na primer na mikrofonskom ulazu, odatle snima (!)), i naravno na kartici moras da stavis da ti budu na 4 zvucnika (imas opcije za to) , i onda u traktoru namesti sta ti je koji kanal i on bi trebao da snima sve sto ide iz mixete, tako da mozes lepo da mixas...

tako je barem kod mene :)

[ Kanuto @ 21.10.2004. 14:32 ] @
Trenutno sam na poslu pa kad dodjem kuci probacu to samo cisto sumnjam da na mixeti imam ulaz RECORD, ne znam pokusacu jos jednom. U svakom slucaju hvala ti na odgovoru. Ako bude jos kakvih problema kontaktirati cu vas.

Hvala,
[ Ni ten ichi ryu @ 21.10.2004. 15:12 ] @
neće biti record, pre će biti tape out. ako imaš dva para main outs možeš da pošalješ odatle, ali možeš i običan main out.
[ Milos Vujovic @ 21.10.2004. 18:24 ] @
Btw koju mixetu imas ?
[ Kanuto @ 21.10.2004. 18:43 ] @
Sve sam pokusao nista ne moze. Mixeta je Behringer DJX700.

Ja mislim da kartia ne moze da podnese oba programa u isto vrijeme. Pokusao sam da snimam sa mp3 pleyera i moze.

[ Milos Vujovic @ 24.10.2004. 20:08 ] @
Skini drajvere ako vec nisi, experimentishi, ako nece idalje onda menjaj karticu.
[ AntOnOff @ 02.11.2004. 11:24 ] @
Kada ti komp kaze "Cannot open Wave device for recording."
to znaci da verovatno u traktoru koristis Asio ili ih koristis u Wavelab-u
Probaj da Traktor 'poteras' bez Asio ili Wavelab isto bez Asio....
Kada jedan program zauzme Asio drajver, ne dozvoljava drugom da uzme Wave device...sto nije slucaj sa WDM drajverima, koje tvoj DMX podrzava....
Takodje, ako si na mixer povezao 2 line out-a iz kompa, i iz mixera line u komp,
podrazumeva se da ce line in u kompu biti mutiran da nebi doslo do kruzenja
zvuka koji proizvodi taj kako kazes pistavi zvuk...
Nadam se da sam pomogao....:)
[ Kanuto @ 03.11.2004. 12:15 ] @
Pokusao sam da promjenim drajvere i snima, ali snimi samo nekakvo pucketanje sto nema veze sa onim sto sam snimio. Ovo je opsta zajebancija.