[ Cyberghost @ 17.10.2004. 17:43 ] @
Skinuo sam Mdaemon verziju 7.2.0. Treba mi sledeca stvar da iz lokalne mreze saljem e-mail drugom racunaru u lokalnoj mrezi bez ikakvog izlaska na internet. Kako se podesava server(MDaemon) a kako lokalne masine ?

Nasao sam nesto na forumu ali ljudi traze za slanje mailova ali da posta ide preko neta ..

Hvala
[ stsung @ 18.10.2004. 03:25 ] @
Pozd.
Ako imash DNS server na mrezhi (koji koriste oba rachunara), dodaj u njega domen koji zhelish i dodeli mu MX record koji ce pokazivati na taj drugi rachunar kome zhelish da poshaljesh mail za taj domen (i koji naravno takodje mora imati neki mail server odnosno mdaemon na sebi podeshen tako da prima mail za dotichni domen).
Ako nemash DNS server, dodaj odgovarajuce stavke u HOSTS fajlove na obe mashine kako bi se trazheni domen mogao prevesti u IP adrese drugog rachunara, a u MDaemonu ukloni opciju da koristi MX recorde pri trazhenju destinacionog servera.

Svako dobro.
[ Cyberghost @ 18.10.2004. 11:06 ] @
Evo ovako u DNS Lookup stoji: Host Information 192.168.0.1 (server), cekirano je Add results to IP cache i pise Domain name kuca.com, domain IP 192.168.0.1
MX results je prazno.
Medjutim kad ponovo pokrenem istu opsiju sve je prazno. A ne postoji opcija za snimanje.

U Hosts fajlu stoji
192.168.0.1 192.168.0.2

Gde gresim

P.S. Napominujem da mi ovo treba da saljem mailove kroz lan bez izlaska na net. Mailove mogu da saljem i sa starim podesavanjima ali moram da se nakacim na net.

Pozdrav
[ broker @ 18.10.2004. 11:42 ] @
Najbolje je da koristis MDaemon wizard prilikom instalacije. Kada te pita za domen navedi neki koji ne postoji na netu, recimo mail.local a ostalo manje vise moze po default-u.

Posle toga otvori potrebne naloge u MDaemonu a klijente podesi da se povezuju na IP adresu raunara na kome je Mdaemon (i smtp i pop3) i to je sve. Trebalo bi da radi.

Ne moras uopste da se petljas sa DNS-om a narocito ne sa MX slogom.
[ Cyberghost @ 19.10.2004. 19:31 ] @
Ma stavio sam kuca.local i opet kad hoce da posalje mail trazi konekciju na net. Ne znam sta da radim.
[ stsung @ 20.10.2004. 00:14 ] @
Pozd.
SETUP->RAS dialup/dialdown->Lan domains ... tu treba da navedesh koji se sve domeni nalaze na LAN-u kako se za njih ne bi inicirala RAS konekcija.
Svako dobro.
[ Cyberghost @ 20.10.2004. 08:52 ] @
Jao opet nece! Kad odem da postavim u setup - rad dialup/dialdown domains ... kaze mi da su lokalni domeni vec postavljeni i da nema potrebe da se ista dira, stim sto u listi ne postoji ni jedan domen postavljen i ne da mi da ga ubacim. U setup - rad dialup/dialdown -> LAN Ip's probao sam da postavim IP adrese masina i opet nece. Sta da radim ?