[ JovanT @ 18.10.2004. 19:46 ] @
Pošto se nimalo ne razumem u štampače reših da vas postavim neka pitanja:

1. Preporučite mi neki dobar ink - jet štampač koji košta do 70 evra. Kupio bih ga za kućnu upotrebu (štampanje teksta, malo grafike u boji...). Važno mi je i da ima ketridže koji mogu da se dopune više od 5 puta.

2. Koji štampači su bolji Lexmark-ovi ili HP-ovi? Prodavci mi govore da su HP bolji (sad ne znam da li je to zato što su stvarno bolji ili što su skuplji pa gledaju da zarade što više)

3. Koju TV karticu da uzmem u rangu do 50 evra a da ima solidnu sliku i teletekst (poželjno je da ima i radio)

4. Koji optički (ili laserski) miš je najbolji a da ne košta više od 800 dinara i da pri bržem povlačenju ne koči (naravno zbog igara :)?


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:35 GMT+1]
[ slacker @ 18.10.2004. 20:08 ] @
TV kartica: Leadtek TV2000XP EXPERT ili TV2000XP DELUXE (dolazi sa TV/FM tunerom i daljinskim). Cijena je tu negdje kako si tražio, možda malo niža. TerarraTecovi modeli su malo skuplji. Trebalo bi pitati nekog tko je radio sa obje da lli su i koliko bolji.

Miš: Logitech B58 USB/PS2

Printer: Ja sam uzeo HP i požalio kasnije kad je trebalo kupit ketritž za crnu boju (o ostalima niti ne razmišljam), koštao me skoro 1/3 cijene printera. Treba reći i da su tvornički ketridži koji dolaze s njim samo polovično puni.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:35 GMT+1]
[ sasa022 @ 18.10.2004. 21:31 ] @
Sto se stampaca tice,najjeftinije ketridze i boju za dopunu ima Canon,tako da ti
njega i preporucujem.Pogledaj ima par modela.....
Lexmark ne ( kvalitet stampe je dobar ) jer je cena novih ketridza jednaka ceni novog stampaca u najjeftinijoj klasi....



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:35 GMT+1]
[ JovanT @ 09.11.2004. 21:33 ] @
Evo, izgleda da ću sam sebi odgovoriti na temu. Nakon duge pretrage raznih foruma odlučio sam da kupim HP DeskJet 5150 koji me za sada (od kako ga imam prošlo je skoro tri nedelje) odlično služi. Probna stranica u boji koju je odštampao je stvarno očaravajuća tako da svima preporučujem da pazare ovaj štampač. Primetio sam takođe da prodavci kao "kućnu varijantu" preporučuju HP DeskJet 3650 mada razlika u ceni nije velika. Ako razmišljate da kupite ink-jet štampač u ovom rangu svakako preporučujem 5150 u klasi do 70 evra.

Što se tiče ostalih komponenti zamolio bih vas da mi date još neki predlog.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:36 GMT+1]
[ lancia88 @ 09.11.2004. 22:15 ] @
Pozdrav,
pa sad, koliko mislis da su Tvoja iskustva (a narocito prva) bas merodavna za tako sigurnu preporuku? Da ne bude zabune, stampac definitivno jeste za preporuku, samo malo razmisljam o razlicitim putevima kojima smo dosli do istog zakljucka. Ocarao si se slikom u boji ali izgleda da ne znas da to Epson radi bolje a kako bi Te tek ocarala ista slika na foto papiru... Ipak, sa Epsonom postoji problem reciklaze pa ostanimo pri HP-u svakako, ovo je samo jedna smernica o nacinu analiziranja uredjaja pre preporuke.
pozdrav

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:36 GMT+1]
[ StORM48 @ 10.11.2004. 02:19 ] @
O TV tunerima ima sasvim dovoljno tema da provedeš sate čitajući. U to sam siguran. U izboru između Leadtek-a i Terrateca, ja bezrezervnu preporuku dajem potonjem. U konkurenciju bi svakako trebalo uvrstiti Pinnacle, kao firmu sa najdužim renomeom u tim vodama.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:36 GMT+1]
[ JovanT @ 20.11.2004. 10:40 ] @
Dobro, što se tiče TV kartice, u zadnjih par dana pročitao sam dosta toga o njima i došao sam do zaključka da se sve (što bi mene zanimalo) svodi na dve kartice: Leadtek WinFast TV2000 XP Expert kao i Asus-ova TV kartica. Možete li da mi date neke predloge tipa za i protiv jer iako su me mnogi na raznim forumima uverili da je Leadtek bolji ipak još uvek ne bi otpisao Asus.

Da li Leadtek ima opciju za kontrolu ostalih programa (Winamp, RadLight...) i pomeranje miša pomoću daljinskog?

Šta mi možete reći o kartici Terratec Cinergy 600 TV Radio i da li je vredna ove cene.

I za kraj, da li se islati kupovati DVD rezač Pioneer 108D ili možda ASUS DRW1604P (čuo sam da su u suštini isti) i kakav je NEC 3500?


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:37 GMT+1]
[ FREELOADER @ 22.11.2004. 02:04 ] @
Što se tiče TV kartice, Leadtek WinFast TV2000 XP Expert se već neko vrijeme prodaje kao luda i nisam čuo da se netko žalio.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:37 GMT+1]
[ pctel @ 23.11.2004. 01:23 ] @
ja cu ti reci samo jednu rec preporuke - terratec
Citat:
toca:Leadtek WinFast TV2000 XP Expert se već neko vrijeme prodaje kao luda i nisam čuo da se netko žalio.

Ne mogu da verujem, a ja imao utisak da se u svakoj trecoj poruci neko zali na ovu karticu... evo sad ces da cujes...

Clan SpelingMistakes:
" ja sam nezadovoljan leadtekom, jer mi on sve grebuje - npr ja pokusam da izmenim kanal prilikom grebovanja a on mi to dopusti - a kworld mi to nije dopustao - Prilikom grebovanja sa leadtekom, sa videa, dobijao sam "malo" losiju sliku nego sa karticinog tjunera - a znam da bi rezultati trebalo da budu obrnuti - To me malo zabrninjava -

Najvise imam iskustva sa kworldom, i mogu ga toplo preporuciti - Ali vise para - vise muzike - Prijatniji interfejs, i slicno (ali i problemi) "

Clan MontSat:
" nedavno sam uzeo TV karticu Leadtek WinTV 2000 XP ...
Jedini problem koji sam imao je da se klala sa Genius muzickom karticom...
Izvadim Genius TV tjuner radi, ubacim Genius - TV tjuner ne radi i uz to jaaaako se grije... "

Clan Chokky:
" Imam interesantan problem sa mojom TV karticom Leadtek TV2000XP Deluxe karticom. Dakle, javljaju mi se bele horizontalne linije po ekranu .... Te linije se pojacavaju ako mrdam misa ili klikcem na desno dugme...

Instalacija je prosla bez problema, ali kad sam hteo da pustim TV mod, program se jednostavno blokirao ("Not responding")!. Posle izvesnog vremena (od jedno trecine tuceta sati) provalim da ako od ona 4 drajvera koja se instaliraju, disable-ujem samo drajver za TV Tuner, sve lepo proradi!!!!! "

Clan DraganK:
" Uzeh pre neki dan ovu novu Leadtek WinFast TVTuner + FM karticu. ... Prilikom skeniranja stanica, odaberem cable ali mi neke kanale jednostavno ne nadje. Pošto imam kablovsku (IKOM), otprilike znam da mi fali jedno 10-tak kanala. Osim toga, neki kanali, recimo Pink ili Hallmark su prilično tamni u odnosu na ostale. "

Clan Urke:
" Danas sam pazario Leadtek WinFast TV2000 XP (Deluxe) tjuner, ...
radi super, sve osim snimanja jer ne snima zvuk.."

Clan GoranYU:
" Ja imam Leadtek Winfast Expert i desavalo mi se da mi slika na TV-u bude losija kad upalim racunar. Ali kad ukljucim aplikaciju za gledanje TV programa na racunaru, slika se lepo popravi i bude kao pre ukljucivanja racunara (normalna). "

Clan Jole-011:
" mam leadtek 2000xp deluxe tv\fm kartu.Inace instaliran mi je milenijum sistem.
Sve sam super instalirao i mogu da gledam tv i slusam radio ali kad treba da snimam izbaci mi Fail to use codec:MPEG-2 Codec zatim kad stisnem OK ispise Cannot capture video stream .Error Code=0x1001

Evo i kolega sa posla kupio leadtek 2000xp deluxe tv/fm kartu i ima xp operativni sistem pa mu se isto desava kao kod mene,ne radi daljinski nece da snima a moze da gleda tv i da slusa radio. "

Clan perak:

" Posedujem TV-FM karticu Leadtek WinfastTV 2000. Nakon izvesnog rada (bilo TV ili FM) izgubi se ton pa se nakon odredjenog vremena ponovo pojavi i tako u krug. "

Clan Markoos:
" Kartica je Leadtek WinFast 2000 XP Deluxe

Problem se manifestuje tako sto se pojavljuju odvratne linije preko ekrana uglavnom pri snimanju materijala i to koliko sam primetio uglavnom na programima koji su na nizim frekvencijama kao sto su RTS2, Kosava, RTS3... "

Clan Bojsane:
" ...pokrenem tv aplikaciju za Leadtek tv2000xp expert nakon nekog vremena resetuje mi sistem... "

Clan GDBC:
" Imam Leadtek Winfast TV 2000 XP karticu i sledeci problem:
Instalacija drajvera je prosla bez problema, a problem se sastoji u tome, da se posle 10-tak minuta gledanja TV-a slika jednostavno zamrzne, dok ton nastavlja da ide dalje "

Clan maxfnm:
" imam leadtek ... winows se digne ali ima neke glupe horizontalne linije. "

Clan techtris:

" Imam Leadtek WinFast2000 Expert tv karticu i dva problema sa njom.

Pokusao sam da grebujem tv program u MPEG-4 ili Divx format, medjutim kada sam pokusao da nadjem ove kodeke u listi profila neprijatno sam se iznenadio. Nisam pronasao cak ni xVid, vec samo 3vix video encoder. ...

Sledeci problem je grebovanje FM signala. Kada izaberem mp3 i pocnem da snimam kao da se nista ne desava. WinFast FM ne moze da otvori snimljeni fajl koji fizicki postoji na racunaru, ali filesize novonastalog fajla je 0 bez obzira na izabrani bitrate sto znaci da se uopste ne kreira. "

Clan ssorca:
" ulaz slike je preko ktv-a,kartica je Leadtek winfast 2000 deluxe... Nisam zadovoljan kvalitetom slike koju dobijem u grebu,a probao sam sa mnogo varijanti mpeg4 kodeka...."

Clan Pandalaz:
" Prilikom grebovanja videa pomocu winfast PVR-a ili grabovanja zvuka pomocu winfast FM-a pri reprodukciji istih nema zvuka. "

Clan Net_Freak:
"Winfast TV2000 XP Expert ne radi?

i nece da nadje ni jedan jedini kanal!? Menjao zemlju, video standard i nista se ne desava."




[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:37 GMT+1]
[ JovanT @ 24.11.2004. 10:59 ] @
E pa sad... Koliko sam ja mogao da primetim, većina žalbi se odnosi na Deluxe verziju kartice a ja sam zainteresovan za Expert. I ja mislim da sve to ima veze sa komponentama koje se nalaze u računaru. Moja konfiguracija je sledeća:

Matična ploča: Shuttle AV18E2 s370
Procesor: Intel Celeron - 3/256k 1,1 GHz
Grafička kartica: nVidia Riva TNT2 Model 64 Pro 32 MB AGP
Monitor: 15" Samsung SyncMaster 551s
Radna memorija: 2 x PQI 128 MB SDRAM DIMM PC-133
Hard-disk: 20 GB Maxtor DX 5400 rpm 2MB ATA100
CD čitač: NEC 52x CD-ROM CD3002
Modem: Lectron PCI 56k V.90 Agere (Lucent)
Štampač: HP DeskJet 5150
Operativni sistem: Windows 98 SE na C:\ i Windows XP SP1 na particiji D:\

Nadam se da se ova kartica neće "klati" sa ostalim komponentama. Inače, zaboravio sam da napomenem da imam kablovsku televiziju.

Možete li da mi odgovorite da li i Leadtek-ova kartica ima daljinski kojim se može upravljati miš kao i neki programi na PC-u pošto sam čuo da je to jedna od velikih prednosti Asus-ove kartice?

Test Terratec-ove kartice sam čitao u Svetu Kompjutera kao i na Benchmark-u tako da sam uglavnom upoznat sa njom ali košta mnogo više nego ove dve.


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:37 GMT+1]
[ FREELOADER @ 24.11.2004. 17:17 ] @
Da, potpuno si u pravu. To hoće li ona raditi kako treba ili ne najviše ovisi o konfiguraciji. E sad, volio bi čuti šta drugi misle, ali ja mislim da je ta konfiguracija preslaba za Leadtek Winfast 2000. Što se tiče daljinskog, Winfast 2000 Expert ima daljinski, ali ne znam ti sad reći točno kojim sve funkcijama možeš upravljati preko daljinskog (mislim na ono nešto što si spomenuo u vezi miša).

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.11.2004. u 13:38 GMT+1]
[ JovanT @ 25.11.2004. 10:35 ] @
A jel možeš da mi kažeš zašto misliš da je ova konfiguracija slaba za
Leadtek? Koja je njena slaba tačka? Molim i druge da iznesu svoje
mišljenje pošto uskoro idem u kupovinu.
[ JovanT @ 09.12.2004. 20:11 ] @
Pa mogu da ti kažem toca da si me zaista naterao da se zapitam. Hajde recite mi da li je gore navedena konfiguracija preslaba za Leadtek-ovu karticu pošto nameravam da je kupim pa da ne bude posle da ne može da radi kod mene.
[ FREELOADER @ 09.12.2004. 20:53 ] @
Pa sad ni sam više nisam pametan, jer ja sam TV2000 uglavnom ugrađivao u ove novije mašine, ali jedan poznanik mi je rekao da je ugradio u mašinu sličnu tvojoj i da je solidno radila. Čudna je ta kartica, jedni je hvale da je super, a drugi opet da nevalja, pa sad ti budi pametan.
[ gogi @ 10.12.2004. 09:06 ] @
Brate Pinnacle je bog , toliko od mene .
[ lancia88 @ 10.12.2004. 11:21 ] @
Pozdrav,
hmmm, vec prva poruka a tek ustolicujes bogove...? Argumentovano, nema sta...
pozdrav
[ Nemanja Todorovski @ 10.12.2004. 13:55 ] @
Pinnacle, Asus iz licnog iskustva ti ne savetujem!
[ JovanT @ 18.12.2004. 12:48 ] @
Citat:
...pa sad ti budi pametan.


E pa bio sam pametan i kupio sam Asus TV/FM. Posle dugog špartanja po Nišu nailazio sam samo na neke skroz "leve" kartice (Terminator, KWorld...); Leadtek sam našao samo u jednoj prodavnici gde sam prvo morao da je naručim pa da je dobijem za par daba pa sam se na kraju odlučio za Asus. Čitao sam po forumima da je softver koji dolazi uz ovu karticu pravo s***** ali ovo stvarno nisam očekivao. Tokom prvog skeniranja mi je našao preko 300 kanala (koristim kablovsku) od kojih je stvarno 50 i nešto (toliko ih i imam). Redosled kanala ne mogu da promenim. Kad hoću da dođem do nekog određenog kanala treba da prođem kroz sve ostale. Postoji i opcija da direktno preko daljinskog ukucam broj kanala koji želim ali program slabo reaguje tako da se često desi da jednom pritisnuti broj registruje kao da je pritisnut dva puta a pri snimanju TV programa ili radia uopšte nemam zvuk.

Probao sam i toliko hvaljeni Dscaler ali iz njega mogu da gledam samo onaj program koji sam ranije gledao u HomeTheatre-u a ostale kanale ne može da pronađe.

Zato vas pitam da mi preporučite neke dobre programe koje mogu da skinem sa interneta za gledanje TV programa i slušanje radia kao i za kontrolisanje daljniskog.
[ neo01 @ 18.12.2004. 15:11 ] @
Vec je bilo reci o ovome. Nadji ChrisTV (on je definitivno najbolji) ili ShowShifter.
[ JovanT @ 20.12.2004. 21:20 ] @
Hvala, ChrisTV je stvarno super (još kad bi besplatna verzija imala mogućnost snimanja...). A koji program je najbolji za kompresovanje snimljenog programa?