[ Plavusa @ 18.10.2004. 23:33 ] @
Komp je star oko godinu i po dana...
Imao je malo problema sa paljenjem prvo. Znaci potrebno ga je bilo bar jednom restartovati da bi se upalio. Kasnije bi normalno radio.
Odnesen je u servis gde je palio od prve, i gde je moj drug(znaci nije bilo zabusavanja) testirao celu noc. I sve je bilo OK.
Promenjeno mu je napajanje-ne znam sad koje je konkretno uzeto, ali jedno od onih koje su mi preporucili oni koji se u to razumeju.
I prvo se nsiat nije rpomenilo.
A onda je poceo da lepo radi i pali iz prve.
A onda je poceo da se sam pali.
Znaci bilo da je ugasen na START>TURN OFF, bilo da je ugasen na dugme na kucistu, on se sam upali.
Tek kad mu oduzmem struju stvarno je ugasen.

Hvala na pomoci
[ tdjokic @ 18.10.2004. 23:57 ] @
U elektroniku se nista ne razumem, ali nije nemoguce da i obicne zice i kontakti rade nesto takvo. Pitanje je sada sta korisnik moze sam da proveri i na kom "mehanicarskom" nivou je. Recimo, prekidac za paljenje iskljuciti na osnovnoj ploci, a umesto njega koristiti za probu onaj drugi, za restart i slicni prosti zahvati... U vecini racunara ima previse ostrih ivica, koje eventalno mogu da ostet zice i spoje ih.
[ ghost2k3 @ 19.10.2004. 00:00 ] @
Mozda ti je u biosu namesteno da sam pali.
[ Plavusa @ 19.10.2004. 00:23 ] @
Citat:
tdjokic: U elektroniku se nista ne razumem, ali nije nemoguce da i obicne zice i kontakti rade nesto takvo. Pitanje je sada sta korisnik moze sam da proveri i na kom "mehanicarskom" nivou je. Recimo, prekidac za paljenje iskljuciti na osnovnoj ploci, a umesto njega koristiti za probu onaj drugi, za restart i slicni prosti zahvati... U vecini racunara ima previse ostrih ivica, koje eventalno mogu da ostet zice i spoje ih.


Korisnik je na niskom "mehanicarskom" nivou kao sto si i predpostavio:-P.
Ali korisnik ima prijatelje " na nivou", ali koji se ne razumeju bas max u kompjutere.
Ti samo daj preslog, a ja cu se snaci za "nivoe"
Hvala na zelji da pomognes
[ Plavusa @ 19.10.2004. 00:24 ] @
Citat:
ghost2k3: Mozda ti je u biosu namesteno da sam pali.


Kako to da proverim?
[ Binary Mind @ 19.10.2004. 03:38 ] @
Kad upalis komp pritiskas Delete taster na tataturi dok ti se ne pojavi BIOS (obicno plav ili siv primitivni GUI). tamo nadji Wake up Events ili Power up Control i iskljuci stavku Automatic Power UP a mozes i ostale poput Wake on Modem, Wake on LAN, Wake on Keyboard i sta vec drugo postoji da bi bio siguran.
[ ghost2k3 @ 19.10.2004. 10:25 ] @
Rece covek ...
[ Plavusa @ 23.10.2004. 22:37 ] @
Bio je problem u nekom kondenzatori. Zapakovase ga i za sada je OK.
Hvala
[ superbaka @ 24.10.2004. 15:39 ] @
nadam se da to nisi platila... mada... ko zna sta su hteli da postignu i da je bilo dzabe... :)
[ Bojan Basic @ 24.10.2004. 15:44 ] @
Šta i kako su zapakovali???
[ Mario @ 24.10.2004. 17:24 ] @
Serviseri...Kondenzatori..ma gde to :) Nego vide naivna musterija..Izvini na ovome plavusa. Najverovatnije ti je bio wake up na modemu i svaki put kada zazvoni telefon, komp dobije neki napon koji ga pokrene...Sto se i meni desavalo.
[ stefan012 @ 29.07.2008. 19:19 ] @
Imam isti problem tj. da ne duzim mnogo , kupio sam laserski mis gigabyte i od tad komp mi se pali na trzaj misa , i verovatno posto je precizniji dosta od optickog (ispravite ako gresim) ponekad registruje pokret i ako stoji mirno....... U biosu sam sve Power On opcije stavio na Disabled ................. Sta da radim ? jedino da drzim mis naopako kad ugasim komp :D:D
[ Miroslav Cvejić @ 31.07.2008. 08:15 ] @
1. ako sleti komarac ma sočivo? :)
2. Tema stara 4 godine?
3. Da l si siguran da je računar ugašen a ne u S3 standby?