[ SBSL @ 19.10.2004. 21:23 ] @
evo ovako sta mi je cilj da uradim..

Hocu da napravim jedan sajt koji ima samo forum na sebi.. Ideja mi je da se u njemu nalaze 2 glavne teme o kojima ce da se diskutuje.. To su mobilni telefoni i TUNING automobila (icitaj: budzenje)..

E sad ovako...

1) Ja bas nisam neki poznavalac programa (bolje reci, NIKAKAV) za pravljenje web sajtova i tako to.. ali sam u jednoj temi (na ovom forumu) citao da je ovo napravljeno u nekom PHP programu ili tako nesto.. (to je za mene visa matematika )..

2) Zanima me sledece.. Da li ja mogu da "nabavim" CD na kojem se nalazi gotov forum i da ga jednostavno stavim na neki server i da zavrsim posao..?? ili moram ipak da ga pravim (a to bas ne znam )..?

3) Na kraju me zanima najvaznija "stavka" a to je.. da li na netu mogu da nadjem neki "HOST" server (ili kako se vec zove ) na koji mogu da "nakacim" "moj" forum FOR FREE ??? ali da ne bude tamo neka leva adresa nego www.MOJSAJT.com, co.yu. org ili bilo sta..?? (ili ako to nema FOR FREE, koliko naplacuju oni sto to nude, i koliko vremenski (1 godina, 1 mesec...)

4) NAPOMENA: za sad ne nameravam da zaradjujem preko sajta, nego cisto da napravim mesto za druzenje na kojem sam JA GLAVNI !!?? razumete...

To bi bilo za sad.. PoZdRaV
[ cicika @ 20.10.2004. 00:04 ] @
Što se tiče templates za forum idi na http://phpnuke.org/ a što se tiče free-hostinga mislim da to baš i nije najbolja ideja za forum. Objasniće to već neko malo bolje od mene.
Što se tiče regularnog hostinga (mislim da je to i jedini načini za dobijanje sopstvenog domena) kreni od reklama na [es]-u, bilo je nekih zanimljivih ponuda.
[ SBSL @ 21.10.2004. 02:27 ] @
Citat:
Što se tiče templates za forum idi na http://phpnuke.org/


Isao sam ali ne razumem bas sta tamo da radim..

jer trebam nesto da downloadujem ili sta.. I ako trebam sta da skinem ?!

PoZdRaV

p.s Sto se tice hostinga to cu na kraj da sredim..

PoZdRaV
[ bukovski @ 21.10.2004. 03:50 ] @
prvo da si sve lepo procitao o tome je pisano mnogo na es-u al ajde jos jednom od mene svezeg korisnika php-a
1.evo ovako ja sam pre 3 dana postavio svoj prvi forum a o tome nisam imao blage veze veruj mi. (ne mislim na web design nego na php ) e onda procitas ceo forum php i veruj mi bice ti skoro sve jasno. evo jednog brzog linka na jednu mnogo dobru temu gde je sve objasnjeno http://www.elitesecurity.org/tema/13734
2. netreba ti nikakav cd lepo odes i skines sa neta nije veliko otpakujes ubacis srpski jezik i onda preko ftp-a prebacis na server koji hoces. kad ga stavis otkucas adrsu on ce pokrenuti sam instalaciju i podesih sve sta zelis.
3. o besplatnim serverima imas milion tema na esu procitaj ih ja koristim jedan od njih lycos e sad server mora da podrzava baze podataka i php vodi racuna o tome. ah da i besplatno registrujes redirekciju tipa nojsajt.co.sr na co.sr ( i onda imas kratku adresu). eli free sevr koristi samo dok se ne naucis posto ima milion mana npr. ogranicen mesecni pristup tj.prenos podataka reklame spor ...
4. ja koliko znam niko se od foruma nije obogatio pa veruj mi ni ti neces i da zelis

p.s. zasto ovo nije prebaceno u forum php ocigledno da decko o tome i pita tj. to trazi. pozdrav
[ excalibur @ 01.11.2004. 01:19 ] @
Možeš pogledat kako to izgleda na ovom www.freewebs.com/biznismeni ako ti bude trebala bilo kakva pomoć treba samo da klikneš na moj mail i nema problema.Možeš da ideš FTP-om a možeš stvari rješavat na njihovom sajtu imaju opciju tols.sličnoj sučelju windowsa xp.tako da je lagan za snalaženje...
[ owgmorpheus @ 01.11.2004. 21:24 ] @
Za forum pogledaj www.phpbb.com.
Na FREE Hosting nemoj da gubis vreme uopste! Imas na www.ehost.co.yu super hosting paket za 2500 din. godisnje a ako ti je to mnogo imas i jeftinije!