[ BlackPicasso @ 20.10.2004. 10:59 ] @
OK !!

Pozdrav za sve Vas ovde ...
Ja sam potpuno nov na ovom forumu !

Mozete me zvati Alex!

Necu puno da davim .. ali zeleo sam da rascistim neke stvari sa ljudima koji ponesto o tome sto mene interesuje !!

Ovako >

Pre svega interesuje me Macintosh !

Sta ovo "Apple" predstavlja u sastavnom delu imena!

Drugo ... kapiram ja da je to nesto kao PC ali totalno drugacije ... ali ono sto me interesuje jeste .. ako je operativni program na PC racunarima Windows ili DOS ... koji su sve operativni sistemi pod kojim radi Macintosh !

Dalje ... sta je to MacOS X i MacOS 9 i kakve su razlike medju njima??

Onda ... kako otprilike izgleda hrdver Macintosh .. ( jel kao i kod PC maticna ploca,PCU,HDD,RAM,Graficka... ) ili nesto sasvim drugo ??

Zatim ... interesuje me ako np. ja otkucam neki text na Macintosh i sada ocu da ga dam na stampu ali mora da ide preko PC racunara jeli to ikako moguce ???

Uostalom jel sve sto odradim na Macintosh mogu da naneki nacin koristim na PC racunara ... znaci mislim na textualne i graficke fajlove !


Eto za pocetak ce ovo zadovoljiti moju radoznalost !

Hvala vam u napred i veliki pozdrav

Alex
[ madamov @ 20.10.2004. 14:10 ] @
Citat:
Sta ovo "Apple" predstavlja u sastavnom delu imena!


Apple je firma, a Macintosh je proizvod te firme.

Citat:
koji su sve operativni sistemi pod kojim radi Macintosh !

Dalje ... sta je to MacOS X i MacOS 9 i kakve su razlike medju njima??


Aktuelni sistem je Mac OS X (čita se Mek OS Ten) zasnovan na UNIX osnovi. Mac OS 9 je "stari" OS za Macintosh.

Citat:
Onda ... kako otprilike izgleda hrdver Macintosh .. ( jel kao i kod PC maticna ploca,PCU,HDD,RAM,Graficka... ) ili nesto sasvim drugo ??


Isto, ali za razliku od PC-a osim RAM-a i diskova, ponekad grafičke karte, ostalo se vrlo, vrlo retko menja.

Citat:
interesuje me ako np. ja otkucam neki text na Macintosh i sada ocu da ga dam na stampu ali mora da ide preko PC racunara jeli to ikako moguce ???


Moguće je.
[ MacZec @ 20.10.2004. 23:32 ] @
http://www.apple.com/switch/
http://www.apple.com/de/switch/